самоделни ваглери

Модератор: Paublo_Eskobar

nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

самоделни ваглери

Мнение от nursi »

Здравейте приятели.Имали статий за самоделни плувки.Искам вкъщи сам да си правя ваглери .
Интересуват ме материалите от които се правят и боите с които се боядисват .
Някаде четох за италиянски бои, всяка информация ще ми е от полза .
Благодаря на всички от сега...
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: самоделни ваглери

Мнение от dantho.mihov »

Боите са ти малката ти грижа. На водна основа да са. Първо трябва да си осигуриш дървото - балса.
https://akvasport.com/product/13529/bal ... estvo.html
Следват уменията ти да дялкаш, да летят в права посока. Успех !
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от nursi »

Благодаря ти приятел.Мисля от твърд стиропор и топола да пробвам, тъй като тука ваглер плувки няма...
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от stoik »

Здравей,
правил съм опити /неуспешни за мен/ с плувки, не с ваглери. Та- на ръка не става- трябва да си голям майстор за да докараш точна форма. Спасението- малко стругче със съответните инструменти. После утежняването, което е ключ към палатката, антената, която би трябвало да е пропорционална на тялото, основа, бои, проби- грешки на вода и т.н. От твърд стиропор съм правил хърватски яйца за щуки- става и държи, но за плувки- бая тежест ще си трябва...
Та- като сумирах за себе си разхода и практическата полза на вода се отказах и продължих да скитам по магазини и онлайн. Не знам откъде си, но ако имаш възможност търси и питай за някоя работилничка и се моли човека там да покаже поне процеса- важен е. Въпреки негативния си пост ти желая успех, знам какво е усещането като имаш успех с нещо, което си направил сам.
Поздрав !
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от Ачо ♣ »

stoik написа: Чет Ное 03, 2022 7:02 am Спасението- малко стругче със съответните инструменти....................................

И с обикновена ел.дрелка, шкурка с различни размери стават,чак пък струг не е необходимо....! :)
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от stoik »

Във форума има тема- Направи си сам...плувки. Дълга и пълна с мнения- всякакви.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: самоделни ваглери

Мнение от dantho.mihov »

nursi написа: Сря Ное 02, 2022 7:00 pm ....Мисля от твърд стиропор и топола да пробвам, ...
Ами пробвай. За мен са лош избор.
Купувал съм такива на Югъл и така си стоят неизползвани. Първите имат голяма плаваемост, а вторите пият вода. :D
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от nursi »

Благодаря за мненията приятели.
Аз съм от Истанбул.
Направих си малко стругче на него мисля да ги изделям.

Югил какво означава и кои са първите кои са фторите

Темата за направиси сам е четох от начало до край доста старичка почти нито една сника не се отваря.

Гледам в ютуб ги правят и от джапакни един руснак Пивоваров и така и така и аз се запалих.
Пък и турската лирата вече е за жълти стотинки...
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от nursi »

Kакво мислите за тапите от вино май коркови тапи им викат.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: самоделни ваглери

Мнение от dantho.mihov »

nursi написа: Пет Ное 04, 2022 4:58 am ......
Югил какво означава .....
:D Югъл е бургаска фирма за риболовни принадлежности мноого нисък клас. Ето някои техни продукти :
https://nasluka-shop.com/sea-eagle
Корковите тапи също са с голяма плаваемост и тук се ползват рядко. Виж, в Турция ги използват в морския риболов с монтаж сходен на плаващо булдо. Майстори са на морския риболов.
Отклоняваме се от темата ти. Накратко - имаш стругче, намери дърво балса и действай.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: самоделни ваглери

Мнение от nkolev66 »

dantho.mihov написа: Пет Ное 04, 2022 9:06 am
nursi написа: Пет Ное 04, 2022 4:58 am ......
Югил какво означава .....
.........Накратко - имаш стругче, намери дърво балса и действай.
Освен с балса, става и със сърцевина от лопен. За лична употреба, перфектната форма не е необходима, но за търговия е важен и външния вид. Балсата и сърцевината от лопен, (а и други материали) е желателно да се обработят преди боядисване с основа за дърво и едва тогава да се боядисва. Вградени тежести съм си правил от олово, но за променливи вградени тежести е необходимо да се направят такива комплекти с шайби, като на оригинални ваглери.
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от nursi »

Много благодаря за отговорите. За лопен много четох в другата тема.Но за намиране на корк стиропор и мисля да пробвам от джапанки не знам как му викат на материала в България тези лесно ще се намерят след това ще взема балса.
Да питам още нещо това за плаваемост какво може да кажете по тази тема кое по добро да носи много тежест или малко ...
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: самоделни ваглери

Мнение от antivik »

Пробвал съм тополата, не става. Твърда и трудна за обработка, а май идваше и тежичка. Вместо топола пробвай с липа или както са го написали лопен ако не намериш балза. Изобщо ... щом си решел да пробваш, пробвай каквото ти падне, а ако не става свиркаш си и продължаваш нататък.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: самоделни ваглери

Мнение от gamon »

Обработвал съм на дърводелски струг различни видове дървесина, от тези, които са популярни в БГ. Най-лесно се обработва липата и е сравнително лека когато е достатъчно суха. Според мен най-важното е да се импрегнира качественно готовото изделие, за да не "пие" вода после. А зщо пък да не се използва и по-тежка дървесина. Нали често ползваме по-тежки ваглери с малка носеща тежест. Например 12+2, 16+3 и т. н.
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: самоделни ваглери

Мнение от nursi »

А имали недостатък корка спрямо другите материали, пяна балса или ева.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”