Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от orion30 »

Хайде и аз като истински хвалипръцко да се изфукам.
Считано от вчера 01.12.2109 съм със следното бижу:

Изображение

https://www.angel-discount24.de/Balzer- ... ro-55-395m

Вчера я пробвах с Братовчеда /eladjia/, моята е малко по твърда и по тежка от Зомби Карп Мача.

Мята перфектно, лепне в ръката, дистанции се постигат с лекота, сафрид не хванахме.....

За мен Коледа дойде

Ако видите двама "манекени" по буните ние сме.... :lol:
blackassy
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 3:43 pm

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от blackassy »

За зарган съм супер доволен от телемач Daiwa NINJA LAKE TROUT 4.2м
Тя си е правена за риболов на бомбарда.

Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от koliokey »

blackassy написа:За зарган съм супер доволен от телемач Daiwa NINJA LAKE TROUT 4.2м
Тя си е правена за риболов на бомбарда.

Здравейте колеги, хареса ми клипчето с риболова на зарган. Може ли да споделите къде точно е тоба местенце и аз да пробвам.
zargan1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:23 am
Местоположение: Варна

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от zargan1 »

https://www.amazon.de/-/en/Daiwa-Aquali ... QR43VBS2YT Това е най доброто , корто е излязло за този риболов в света за миналата година!!!
zargan1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:23 am
Местоположение: Варна

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от zargan1 »

Daiwa Aqualite Power Float 4.20 m 15-50g Fried Fish Rod...Пичове , това е пръчката !!Има я и в по твърд вариант. Цената е добра за такова бижу !!
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от luky78 »

Ок, но който не разполага с толкова място в багажника? Аз лично съм с един телескоп 20-80гр., сгънът е около 1м. и ми върши чудесна работа, стига рибата да е има и да кълве.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от Ko? »

Още един глас за Aqualite Power float 4.20 15-50 ... ама по-често траля заргана с Palms Lurk Shooter 8-25
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от bubamara »

Колеги интересува ме тази въдица ТЕЛЕМАЧ PENAX VIKING MATCH 4.00М (50-100ГР) дали някой я има и да ми даде малко информация това (50-100 гр) е написано за украса или въдицата може да работи с тежести 70-80 гр.дали става за чепаруване от брега и тнт.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от Ko? »

Пенакса съм я ползвал от приятел. Оптималните тежести са между 30гр и 60гр. 70гр и нагоре и идват вече тежки , но ги издържа без много напън. По принцип е масово позована за морските кефалови на дъно. За чепаруване е доста тежка дори и според собственика. За мен също е абсурдно тежка за боравене нонстоп в ръката.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Телемач ,мач, фидер или болонеза за риболов за зарган, Може би трябва повече от 1 пръчка.

Мнение от bubamara »

Ko? написа: Вто Яну 17, 2023 9:21 am Пенакса съм я ползвал от приятел. За мен също е абсурдно тежка за боравене нонстоп в ръката.
Благодаря за информацията.Трябва ми въдица за риболов на карагьоз с чепаре от брега, там се налага някой път да се ползват тежести 70-80гр. когато има големи течения.Шаранджийки ,фидери и сърфове за мен не стават мисля си ,че някой МН спининг или някакъв телемач подобен на горепосочения ще свърши работа ,а питам защото повечето телемачове немогат и половината на това което пише на тях да изхвърлят без да се счупят
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”