Колебание за макара

Модератори: Павел Иванов, sestrata

tzvtz
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:01 am

Колебание за макара

Мнение от tzvtz »

Здравейте, колеги, намислил съм да си сменявам макарата за спининга, защото старата се поразхлопа.
Колебая се между 3 варианта: Daiwa exceler plus 1500 e, Daiwa exceler plus 2500 e и Daiwa fuego LT 3000-cxh. Пръчката е евтина - Samurai, 210 см, 1-7 гр.
Използвана е досега само на язовир за костур на джиг и по рядко на цикади, воблер или блесна. Не ходя често - да кажем 3 - 4 пъти годишно за по няколко часа.
Пробвах и трите макари на пръчката и не видях някаква значителна разлика в баланса.
Интересува ме коя от трите макари ще е най-безпроблемна?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Колебание за макара

Мнение от bobopeli »

Daiwa fuego 3000 C-XH e с голямо предавателно число 6.2:1 за костури на джиг все си мисля,че трябва да е нещо по бавно, например Daiwa fuego 3000 C

Разгледай и TSURINOYA RANGER 3000S
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
tzvtz
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:01 am

Re: Колебание за макара

Мнение от tzvtz »

Благодаря за отговора!
Едно уточнение само да направя - тези макари ги имам и затова върху тях ми е избора.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Колебание за макара

Мнение от bobopeli »

tzvtz написа: Пет Мар 17, 2023 5:01 pm Благодаря за отговора!
Едно уточнение само да направя - тези макари ги имам и затова върху тях ми е избора.
Е тогава не е проблем да пробваш и трите, и с която ти е най комфортно - тя е ! Успех!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Колебание за макара

Мнение от vladimir1974 »

Аз бих ти препоръчал Рьоби Екушима много съм доволен имам няколко,вече кой размер искаш и ти пасва сам прецени имат и резервна шпула https://megafishing.bg/product/1286/mak ... usima.html в момента даже е на промоция
kasmet
tzvtz
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:01 am

Re: Колебание за макара

Мнение от tzvtz »

Рьобитата ми харесват, но не искам на този етап да взимам друга макара.
Междувременно взех една Дайва, 2.44 м, 7-30 г, която мисля да използвам за щука и распер на блесни, воблери, кастмастери и д-р. примамки в посочения диапазон.
Дали ще е подходяща за нея Фуего-то, което посочих по-горе, или ще е слабичко за такива тежести и риби?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Колебание за макара

Мнение от bobopeli »

Ще стане, особено за разперите .
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Колебание за макара

Мнение от rap66 »

Определено Exceler LT пред Fuego LT На пръв поглед са еднакви и Фуегото е с повече екстри. Докато не се наложи да се обслужва. Тогава почваш да проклинаш магнитното масло, и магнитните части, които не си стоят на мястото и имат свойството да се събират заедно ...
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Колебание за макара

Мнение от sa_sko »

Здравей , фуегото е класа над екселъра , но ми се струва голяма за тази пръчка трябва доста подложка . По удачна ми се струва екселъра 1500 пък фуегото ще ти пасне на щукарката , малко е бързичка но ще въртиш по бавно и готово. Въпреки че изглежда като детска играчка фуего 3000 я ползвам за морски спининг и се справя добре с много по борбени риби от щуките. Колкото до обслужването , то не е никакъв проблем просто при разлобяване се губи маг ойла и единият варянт е да отидеш при майстор да ти капне една капка , другият просто да нямаш магнитна защита против влизане на вода каквато нямат повечето по евтини макари като екселъра примерно .
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Колебание за макара

Мнение от rap66 »

sa_sko написа: Вто Апр 11, 2023 10:15 pm....Колкото до обслужването , то не е никакъв проблем просто при разлобяване се губи маг ойла и единият варянт е да отидеш при майстор да ти капне една капка , другият просто да нямаш магнитна защита против влизане на вода каквато нямат повечето по евтини макари като екселъра примерно .
Наскоро един български заварчик във Фейсбук нареждаше некадърните френски заварчици, че не можели едни тръби да заварят като хората, и си спирали ядрените реактори през 2-3 месеца. Българина винаги ще намери просто работещо решение, дори и за неща които не е виждал, но са му кристално ясни :D
tzvtz
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:01 am

Re: Колебание за макара

Мнение от tzvtz »

Благодаря, колеги! Поориентирахте ме в ситуацията и се надявам да не правя последващи експерименти.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”