Предложете ми влакно ?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Предложете ми влакно ?

Мнение от n1k3r »

Здравейте. До сега ползвах влакно каквото ми падне и то дебело 0.30 0.35. Сега съм решил да мина по към финно 0.18 това за основно и за повод да ползвам 0.14 или 0.16. Та можете ли да ми дадете идея какво основно влакно и какво за повод да бъде ? Само на фидер ловя ако е от значение и рядко на плувка. Гледах на трабуко влакната главно. Другите нещо не ме грабнаха. Ще се лови таранки, платики евентуално и шарани.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Предложете ми влакно ?

Мнение от Д-р Флекс »

Трабуко е достатъчно добро, не се колебай, взимай от него. Не знам, дали е целесъобразно да се пробваш на фидер с гореспоменатите дебелини за основно и повод, но практиката ще покаже. Така или иначе, Трабуко са със занижени показатели за дебелина и издържливост на килограми, така че - не се колебай!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Предложете ми влакно ?

Мнение от dantho.mihov »

Определено Трабуко е подходящо за фидер и мачов риболов. Много години съм ползвал такова.
По отношение на диаметъра, зависи за какъв фидер иде реч /колко тежки кошници ще мята/ и на каква макара ще се навива.
По-тежките кошници късат влакното по време на полет. А за макарата - на шпулата си пише за капацитета, което е ориентировъчна насока за подходящия диаметър.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Предложете ми влакно ?

Мнение от n1k3r »

Лятото последно мятах 20г кошница с противооплитаща сламка вързана. Сега ще е директно вързана за основното влакно да е по чист монтажа. А има ли значение потъващо влакно или не ? Гледам на повечето пише, че са потъващи.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложете ми влакно ?

Мнение от kikk4o »

n1k3r написа: Сря Апр 12, 2023 3:54 pm Лятото последно мятах 20г кошница с противооплитаща сламка вързана. Сега ще е директно вързана за основното влакно да е по чист монтажа. А има ли значение потъващо влакно или не ? Гледам на повечето пише, че са потъващи.
Във фидер риболова се ползват потъващи влакна.
Влакната на Трабуко са добри. Вземи си 0,18 или 0,20 за основно и 0,12 и 0,14 за поводи.
Ползвай патерностер и инлайн (подвижния) монтажи. Във нета има доста клипове как се правят.
Наслука и успех.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Предложете ми влакно ?

Мнение от Николай Ангелов »

През последните няколко години използвам:
* за основно - TRABUCCO T-Force XPS Match Sinking и BROWNING Cenex Feeder Mono;
* за поводи - COLMIC MimetiX, DRENNAN Double Strength и TRABUCCO T-Force XPS Match Strong.
Препоръчвам ги смело.
Опитай с основно 0,20 mm и поводи 0,16/0,14 mm.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”