Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Батко Емо »

Здравей Диканаров! :drinkers: Па ли е така,след дъдовете и с риби и гъби :fishing12: ?
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Не Емо! До сега имамм само раци и то средни по десетина броя! От хищник нямам още люспа по ръцете, но се надявам след 15.09 да потръгне! Нивото пада, водата е чай и освен платички педарка нишо не излиза, ама това не е моята риба! Гъбите пролетта дадоха добре, да се надяваме и на дашна есен! След обилните две-три извалявания този месец, тук там се появиха печурки, ама да си сготвиш, но не и да направиш зимнина! Ще почакаме още малко! Какво става при теб? Похвали се!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Здравейте приятели! Поради това, че десетина - петнайсет дни интернет клуба не работи поради ремонт и подмяна на оборудване и последващо узаконяване не съм ви писал за язовира и риболова. След последните превалявания и захлаждане риболовът на хищник потръгна! За съжаление обаче не мога да се похваля с нещо трофейно. Изглежда хищниците са карали курс по отслабване при доктор Емилова, защото миналата година ги оставих за щука кило-кило и половина бели риби 800-1200 гр., а сега излизат щучки по 800-1000 и бели 500-800гр. Вместо да са над дали с по половин кило са издребняли! Е да се надяваме, че ще излезат и по-старите рибоци. Е хванах и един килограмов костур и още десетина по половинка, но това си е нищо за язовира. Има много раци и си правихме вече няколко соарета на варени с копър и сол! Ако търсите от брега рибата трябва задължително да слагате повдигач на куките със стръв! Иначе раците ще ви унищожат стръвта за отрицателно време. Аз ловя от лодка и куките на тежко са на 10-20 см. от оловото и рибета не са на дъното. На леко също повдигам рибетата да са на 20 см. над дъното. И пак понякога, когато вятъра отклони плувката до някой подводен камък или аз съм пуснал оловото до такъв раците веднага прещипват рибето. От колегите тук има известие за един сом малко над 3 кг. хванат от лодка и шаран - 5кг. на косъм с повдигач но царевичните зърна. Иначе е обичайният посетител- платички по педя. На слука и обаждайте се като идвате!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

След няколко успешни риболова, когато времето бе облачно, преваляваше и духаше западен вятър, отново е затишие! Слънчево, тихо или променлив тих зефир и почти никаква активност на хищниците! И раците се изпокриха. Последният път не хванах и един. А стръв ми бяха умряли 250 грамови сребърни толстолобчета, от извършено зарибяване от страна на ЦРОО. След изпразването на рибарника над язовира и пренасянето на зарибителя е имало доста умряли риби, които бяха изхвърлени от вятъра на брега. Допускам, че е влязла доста дребна риба от изпускателя на рибарника в язовира и хищникът е преял, та не е активен, включая и раците. Ще видим дали е така след ден-два и ще ви пусна инфо! Иначе преди зарибяването излизаха щуки, като миналогодишните:- кило-кило и половино и сулки около 500-600 грама, костурите бяха педарки с няколко изключения от половин кило. Имах и удар на сериозна щука, но я загубих защото влакното се претри по ръба на голямия потънал мост и мидичките го срязаха. Е може следващата да е моя! Надеждата си остава! Поздрави и "На слука".
На зарибяването не съм бил, но от местните видри научих, че са пуснати толстолобчета, бяли амурчета и половин кило шаранчета, което не е никак зле! Дано да оцелеят от кормораните и да зарадват любителите на мирна риба. Хищник не е пускан по инфо от видрите!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колеги, да ви пусна малка информация за язовира! От 15.март да 15 април са хванати петнайсетина шарана по 3-7 кг. в плиткото на устието преди забраната, както и 6-7 сома от които един към 30 кг.Местните видри ми казаха, че са били пълни с раци! Хванати са на грозд от земни червеи или жива каракуда/таранка, както на дъно, така и на шамандура! Казаха ми и за хванати амури, като един е бил около 27 кг. Водата се покачва! В момента достъпът до водата особено от северната страна е труден, поради разкалването на черните пътища. Доста превалява и ако нямате кола с висока проходимост не рискувайте. Е трактор ще се намери, но си е разправия и разход, защото собствениците им гледат на тези спасителни операции, като средство за приход!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колеги, има неприятна новина от яз. Сопот! Чух, преди две седмици за умиращи голями амури и толстолоби, но помислих, че ме будалкат местните "видри"! Оказа се вярно. Ходих да се видя на язовира с приятели и видях десетина изхвърлени от вълните трупа на животни с тегло над 20-25 кг. Такова нещо не се е случвало до сега! Обяснението, че рибите са били обезсилени от хвърлянето на хайвера си и са се заклещили в плиткаша не ми звучи достоверно. Та нали си хвърлят всяка година хайвера, ама до сега не е имало такъв мор! Изумен съм! Дано от ЦРОО да намерят причината и да не се повтаря такова нещо в бъдеще!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Батко Емо »

ЧЕСТИТ ДА НИ Е НАЙ-БЪЛГАРСКИЯ ПРАЗНИК! :drinkers: Диканаров не съм много сигурен ,но амурите не могат да се размножават в БГ.Много отдавна групата улови голям амур над 20кг доста късно през лятото и хайвера беше зеленясал,сигурно беше около 5кг,но големите действително не умираха,но не се и биеха като шараните! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”