Спининг въдица за кефал

Модератори: Павел Иванов, sestrata

NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Спининг въдица за кефал

Мнение от NIGHTFISH »

Здравейте колеги, омръзна ми нещо да клеча на едно място и съм решил да пробвам спининговия риболов. Ще търся основно кефал по р. Струма на дребни силикончета с 2-3гр. главички и въртележки # 1 и # 2 на Мепс. Та за начало си търся подходяща въдичка. Прочетох малко материал и се спрях на тези модели, като фаворит ми е Формакса. Ще ви замоля, ако някой има опит с тези въдички да сподели мнение. Бюджета е 100лв..Благодаря на всички, които имат желание да ми помогнат при избора на първи спининг. Наслука!
1. FORMAX CORT X - 1.98М 0.5-7гр.
2. Maximus ZIRCON - 2,1M  1-8гр.
3. Pontoon21 GAD PinPoint 2,15m, 1.0-7гр.
4. CORMORAN CROSS WATER SPOON         TROUT - 2.05m / 1-7gr
5. Favorite X1 662L 1.98m 2-10g
6. Daiwa 20 SILVER CREEK UL FAST SPOON 2.10 m - 1-6 g
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от bobopeli »

И Фаворита и Формакса стават, другите не съм ги виждал на живо.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от NIGHTFISH »

Благодаря!
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от to4kata »

Виж и това https://twitchfishing.com/bg/magazin/26 ... 203m_15_6g, мисля че е по-добро от Formax-a. Съвсем малко е над бюджета. Марката е Украинска /както и Фаворит-а/, а въдичките са прилични. Успех
NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от NIGHTFISH »

И на мен много ми хареса Волта, но ме притеснява дали няма да се окаже малко мекичка с въртележки по бързеите. По описание я дават медиум фаст, а и нямам възможност да я пипна на живо, защото в Дупница, където живея, асортимента е много беден. Модела 2-12гр. е изчерпан почти навсякъде.Благодаря за споделеното мнение!
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от vantonov »

Понтона е прилична въдичка, която може да ползваш и за малки костурета на джиг. Дайвата си е колче, което...ако си начинаещ може и да ти хареса. Максимуса, специално на мен ми идва лигав. Cort X-a в никакъв случай. За другите не мога да кажа, защото не съм ги ползвал. Някога имах Корморан red master, който беше много читава пръчка.
ПС имам Daiwa ProRex X UL spin 2-7 gr за продажба, ако те интересува.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
NIGHTFISH
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 8:51 am

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от NIGHTFISH »

Поръчах си Volt VLS-682ULT 2.03m 1.5-6g.. На първо четене изглежда доста прилично направена за парите си. Остава да видя и на вода как ще се държи. Благодаря на всички за споделените мнения. Наслука!
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Спининг въдица за кефал

Мнение от to4kata »

И ако ти е тегаво с въртележките, слагай клатушки. Миналото лято разбих кефала с клатушки, чак ми дожаля по едно време ... От тогава забравих за въртележките ...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”