Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от s_gaitandjiev »

Здравейте колеги,
От 2г имам лодка и миналата година за пръв път влизах в морето за да влача за паламуд и лефер. Естествено като начинаещ почнах с 1-2 въдици с чепарета по 5-6 куки и воблер накрая. За щастие имах слука и хванах някакви бройки паламуд. Тази година искам да съм малко по-подготвен преди да тръгна на море септември. Интересувам се как седи въпроса с тези дългите чепарета по 25м. Знам че се влачи с 1кг олово накрая но дотам. Реално за какво се захваща чепарето в другия край? Въдицата не е опция по очевидни причини. На някаква макара ли се слага? Също така това приложимо ли е за моята лодка? В момента съм с 3.75м надуваема.
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от velas »

Тази година едва ли ще има паламуд. Евентуално редки бройки. Поразпитай старите рибари...

Иначе с дългото чепаре се лови с ръка. Навива се на голяма ролка, но не е за всеки. В Гърция ловят така.
При теб едва ли е удачно с тази гуменетка, със сигурност ще имаш забити куки по балоните.
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от s_gaitandjiev »

velas написа: Вто Май 30, 2023 8:56 am Тази година едва ли ще има паламуд. Евентуално редки бройки. Поразпитай старите рибари...

Иначе с дългото чепаре се лови с ръка. Навива се на голяма ролка, но не е за всеки. В Гърция ловят така.
При теб едва ли е удачно с тази гуменетка, със сигурност ще имаш забити куки по балоните.
Мерси колега. Явно ще залагам на въдиците и тази година. Иначе защо мислиш че няма да има паламуд тази година? Ако няма да има паламуд то какво според теб ще върви? Например миналата година забелязах че имаше почти тотална липса на зарган и сафрид.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от kiril_bulgaria »

Ела в Царево, след 05.окт съм в Бг и веднага в морето.
Аз риболувам с чепаре, с перушина, 25-70м зад лодката.
Лесно е. Ще видиш, и ще ти хареса.
Но, само един път ще бъдеш с мене, защото си имам капитан.

viber_image_2020-10-01_09-02-32.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от s_gaitandjiev »

kiril_bulgaria написа: Вто Май 30, 2023 7:31 pm Ела в Царево, след 05.окт съм в Бг и веднага в морето.
Аз риболувам с чепаре, с перушина, 25-70м зад лодката.
Лесно е. Ще видиш, и ще ти хареса.
Но, само един път ще бъдеш с мене, защото си имам капитан.


viber_image_2020-10-01_09-02-32.jpg
Здравей колега,
Сърдечно благодаря за предложението но ще се разминем на косъм. Ще съм в Ахтопол до последната или предпоследната седмица на септември.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от kiril_bulgaria »

Здраве да е!
Тази година съм замислил едни врътки, каквитогледах как нигирийците хващат риба. В Бг не съм виждал такъв риболов на въдица. Пък каквото стане, да сме в играта
Изображение
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Как се влачи с дълго чепаре 25м?

Мнение от velas »

s_gaitandjiev написа: Вто Май 30, 2023 9:03 am Мерси колега. Явно ще залагам на въдиците и тази година. Иначе защо мислиш че няма да има паламуд тази година? Ако няма да има паламуд то какво според теб ще върви? Например миналата година забелязах че имаше почти тотална липса на зарган и сафрид.
Паламуда е на периоди от по 7-8 год., в които мигрира близо до брега. Точно тогава няма сафрид и зарган...сещай се защо. :)
В момента навсякъде върви яко сафрид. Надяваме се (при нас на север) наесен да се върне понаедрял, както да има и чернокоп и някой друг лефер.

Виж по южното черноморие нещата са доста по-различни. Там по ги има рибите... :fishing6:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”