Монтаж за кльонк

Модератор: bobopeli

Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Монтаж за кльонк

Мнение от asini »

Колеги обяснете ми как се прави този монтаж.А аз между другото имам някаква информация но дали става ето я основно влакно 0,80 или 1,00мм , тежест 150-25-гр. вирбел но тестван ,60/80см повод от 0,80 или 0,90мм, кука от 5/0 до 10/0 и под нея на 4-6см тройка 3/0.Един колега казаче монтажа за кльонк не е вид дънен риболов а на мен това ми се вижда дъненили може 60/80см повод държи рибката над дъното ааааа ама не той каза че стръвта стой на 3м над дъното.Моля ви даите мнението си.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Аватар
HOOLIGAN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 525
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:39 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от HOOLIGAN »

asini написа:Колеги обяснете ми как се прави този монтаж.А аз между другото имам някаква информация но дали става ето я основно влакно 0,80 или 1,00мм , тежест 150-25-гр. вирбел но тестван ,60/80см повод от 0,80 или 0,90мм, кука от 5/0 до 10/0 и под нея на 4-6см тройка 3/0.
колега бях ти дал един линк да прочетеш, там има подробно обяснение, но все пак: вирбел може да не се слага, нанизваш тежеста, а под нея връзваш куките директно на влакното, като тежеста я застопоряваш със стопер/клечка за зъби/
Изображение
TSS
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 10:39 pm
Местоположение: BAPHA
Обратна връзка:

Мнение от TSS »

има ли някъде схема или нещо друго като описани където д асе види точно как изглежда ... че варианти много ...
rosen_sv.
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 6:11 pm
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от rosen_sv. »

asini написа:Колеги обяснете ми как се прави този монтаж.А аз между другото имам някаква информация но дали става ето я основно влакно 0,80 или 1,00мм , тежест 150-25-гр. вирбел но тестван ,60/80см повод от 0,80 или 0,90мм, кука от 5/0 до 10/0 и под нея на 4-6см тройка 3/0.Един колега казаче монтажа за кльонк не е вид дънен риболов а на мен това ми се вижда дъненили може 60/80см повод държи рибката над дъното ааааа ама не той каза че стръвта стой на 3м над дъното.Моля ви даите мнението си.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Да и аз бих попитал за схема ?
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

ето някаква импровизация на рисунка.
повечето детайли от рисунката едва ли изглеждат или имат близка прилика с истински, но толкова мога :P

Изображение
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Абе трябва си вирбел!!
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

Жоро Гоцов написа:Без вирбел Саше..............не учете хората на глупости !!!
батко знаеш че и аз съм против вирбела, но има и хора които го слагат. всеки с предпочитанията си :oops:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
x-sinner
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 2:27 pm
Местоположение: София

Мнение от x-sinner »

Като говрим за монтажа на кльонк, каква е разликата или предимството от това да използваш плувка, например... :roll:
dzd
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 9:02 pm
Местоположение: София

Мнение от dzd »

Колега, използването на плувка в монтажа при риболова на кльонк все повече се практикува като трета въдица най-вече. :D
Аватар
ribaria1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 2:01 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от ribaria1 »

МОЕТО МНЕНИЕ Е ЧЕ АКО СЕ ОТДАЛЕЧАВА СТРЪВТА ОТ ЛОДКАТА
ШАНСЪТ ЗА УДАР ПРИ КЛЬОНКАНЕТО СЕ НАМАЛЯВА.
ТА НАЛИ ПРИ ВЯТЪР ПУЩАМЕ ПАРАШУТИ САМО И САМО ЛОДКАТА ДА НЕ СЕ ДВИЖИ БЪРЗО И ЗВУКА ОТ КЛЬОНКА ДА ОСТАНЕ ПО НАЗАД.
В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ КЪФ Е СМИСЪЛА НА ПАРАШУТА ... :roll: :roll:
ЖАЛНА ВИ МАЙКА-РИБИИИ....
x-sinner
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 2:27 pm
Местоположение: София

Мнение от x-sinner »

Интересно... :smt017 ,
защото съм виждал колеги на плувка, и то със завиден успех. Та има някаква тънкост, ако някой може да :idea: светне по въпроса нещо повече...
защо, какво, как... :wink:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Реших и аз да се намеся...е не съм ловил сом,ама съм гледал... по френската телевизия...някакъв смотаняк с каик...забиваше колове,на които е вързан ластик/такъв дето го има в магазините за по 1 лев...и го слагат на багажника на жигулито/на ластика завързана връв 10на метра с голяма кука...слага стръвта и хвърля такъма...забива кола в крайбрежната кал... като се хване рибата дърпа дърпа ластика докато каталяса ....после смотаняка събира СОМЕТАТА в един голям лиген...Ама КЛЬОНК не видях да шляпа...прост монтаж ама ефективен...Накрая на обиколката лигена бе пълен с 2-3 ...10-15 кг. СОМЕТА...
Аватар
ribaria1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 2:01 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от ribaria1 »

И АЗ СЪМ ГИ ГЛЕДАЛ ТИЯ НАВЪРЗАНИТЕ СОМЕТА С ЛАСТИЦИТЕ АМА СИ МИСЛЯ ЧЕ ТАМ СА МАЛКО В ПОВЕЧКО ОТ КОЛКОТО В НАШИТЕ ВОДИ, ТА ЗАТОВА СА И ТАКИВА РЕЗУЛТАТИТЕ...... :roll:
ПО СТАРИТЕ КЛЬОНКАДЖИИ ПЪК РАЗПРАВЯТ ЧЕ ПРЕДИ ГОДИНИ НЕ СЕ Е НАЛАГАЛО ДА СИ МНОГО УСЪРДЕН С КЛЬОНКА ЗА ДА ХВАНЕШ СОМ....- СЕГА ЧАЛЪМИ ВСЯКАКВИ АМА СОМОВЕТЕ - РЕДКИ.. :oops: :oops:
batzeto
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 1:39 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от batzeto »

Здравейте колеги,днес докато се чудех ,какво да правя измайсторих тези два монтажа.Чудя се дали ще са ефективни.Направени са от повод за щука / гумиран / и термо шлаухи.Наго е ясен монтажа,тоест вирбел олово октопод и тн.
Поздрави и наслука !!!
Изображение
Изображение
Изображение
Зависим от риболова !!!!!
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re:

Мнение от old fox »

fixxer написа:
Жоро Гоцов написа:Без вирбел Саше..............не учете хората на глупости !!!
батко знаеш че и аз съм против вирбела, но има и хора които го слагат. всеки с предпочитанията си :oops:

8) Без вирбел - съгласен !

:D На плувка е подходящо - Ако дъното е със много водорасли !! - На Бошуля съм вадил 5 кила сом със 10 кила водорасли - на долно олово :rolleyes: Та за такива условия е подходяща плувката :D
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”