МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Здрасти на колегите!
Пускам темата,защото гледам как дунавските момци са набухали тяхната с 34 страници вече за нула време та и на 35-тата и идва ред.
Айде да подходим малко по сериозно нашенците и да обменим малко инфо за прекрасната река за която много риболовци само могат да завиждат,че не е в близост до тях.Моля ,споделете каде по реката,какво и на какво ловите.
Аз съм първи.Миналата седмица в неделя с моя риболовна дружка трагнахме към реката в 7.00 часа към Виница по "изтекла информация" :D .7.30 бяхме на вода точно на канала на "Шарен Гого" и изненада:местото беше паркинг.Просто нямаше каде да паркираме.След обиколката която направихме видяхме.че който е застанал на канала е извадил по 1-2 риби но като цяло много слабо.
Ние отидохме на самата река по долу от канала но там рибата просто я нямаше никаква.След класическия валат ,айде у дома с наведени глави.Утре пак ще направим опит.Наслука на всички и дайте да надуем темата.
Йордан Марков
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1953
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 8:08 pm
Местоположение: Пловдив,с.Житница

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Йордан Марков »

И аз бях в този петък за 2-3 часа но пълен валат.Пробвах на бял,червен и воблер но нищо.
Светът е кръговрат. Всеки е отговорен за действията си. Всичко се връща..
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от SONY »

В момента мога да кажа само,че нивото на реката е доста малко и рибата не е много активна.Иска да дигне още. :roll:
TICA FAN
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Прави ми впечатление,че в момента като неще на нищо не взима,ма на нищо.Преди 2-3 седмици успявахме да излъжем по някой хубав алай и дребни карабалъчета на жълъд но сега реката се е спекла яко.Водата май е малко.По последни сведения в момента в района на Садово вадят по някой добър скобар на хляб.Утре съм там да проверя лично :)
murpha
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 9:02 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от murpha »

Днес беше хубав ден на реката.Отидох на обяд към 1 и 30 защото след снощния запой нямах желание за по ранно ставане.Бях точно зад гребната база.Още с първото хвърляне и хоп един алай,последва едно празно и хоп морунаж и таман си викам днеска ще е и излезна един скапан вятър и е.... майката на пейзажа.Един пич от столипиново с когото доста често се засичаме на въпросното място беше направил отличен риболов и даже беше хванал шаран към кило и малко.Иначе рибата взима само на хляб и на нищо друго нито жълъд нито бял.
Аватар
danail kacarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 10:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от danail kacarov »

Да кажа и аз,че днес бях на Марица.До краварниците бяхме с едим фремд,не знам колко часа бяхме там, но имаше много хора.Захранихме и зачакахме алая,но задуха един силен вятар и ни разказа играта.Пълен валат.
роко
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 10:30 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от роко »

колеги днеска за първи път пиша тука ,седя си в кьщи защото си счупих кракъ но по същество отивате на моста на герджика слизате от към страната на карфицата точно пред вас има малка върба заставате отляво на нея изтичате преди кола които е във водата на френско хлябче и леко подхранване със накиснат хляб алаите са добри щях да пропусна ботуши :smt023 :smt023 надявам са дасъм ви полезен икъсмет
Nedeltcho Delev

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Nedeltcho Delev »

В момента при нас рибата се е групирала в устията на притоците и по течението на притоците,информацията ми е от колеги,но идващата събота и неделя ще проверя сам.
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Огромно дърво изядохме в понеделник.В района на Садово прекрасни места са се появили,от страната на Маноле са още по добри,но просто малшанс.Толкова силен вятър имаше,че по никакъв начин не беше възможно да се лови,колкото и голямо желание да имах.Сигурен съм обаче,че на въпросните места има много риба и скоро ще правя втори опит.
nuni
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 10:34 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от nuni »

murpha написа:Днес беше хубав ден на реката.Отидох на обяд към 1 и 30 защото след снощния запой нямах желание за по ранно ставане.Бях точно зад гребната база.Още с първото хвърляне и хоп един алай,последва едно празно и хоп морунаж и таман си викам днеска ще е и излезна един скапан вятър и е.... майката на пейзажа.Един пич от столипиново с когото доста често се засичаме на въпросното място беше направил отличен риболов и даже беше хванал шаран към кило и малко.Иначе рибата взима само на хляб и на нищо друго нито жълъд нито бял.
kade to4no
Nedeltcho Delev

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Nedeltcho Delev »

nuni написа: kade to4no
Мунчо не мога да чета на италиански бре :evil:
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от SONY »

Къде точно? :D
TICA FAN
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от butnik »

kikimoris написа:Огромно дърво изядохме в понеделник.В района на Садово прекрасни места са се появили,от страната на Маноле са още по добри,но просто малшанс.Толкова силен вятър имаше,че по никакъв начин не беше възможно да се лови,колкото и голямо желание да имах.Сигурен съм обаче,че на въпросните места има много риба и скоро ще правя втори опит.
Фидера щеше да ти помогне :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
murpha
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 9:02 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от murpha »

Момчета ситуацията по реката все още не е никак обнадеждаваща тук таме се вадят по няколко рибки ама като цяло работата е бузук още не сме набарали къде се е групирал алая или просто никой не споделя.Аз лично за тая седмица имам 5-6 уловени рибки като постоянно бръмча на различни места.Някой ако има инфо моля да сподели че така ме сърбят ръчичките да похващам малко рибоци.
P.S. Обещавам че всяка хваната рибка се връща обратно в реката на 1000%

А за колегите които питаха кое е точно мястото където са хванали шаранчето точно за гребната база където има паркинг и бариера има пътечка която води до реката там има паднали дървета около тях беше нагазил пича дето го изкара шарана.

Наслука на всички :D
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от krokibg »

На добрата стара Маричка,си дава достатъчно риба но трябва човек да си подбира местата и да ги знае.На Маноле под бента си дава достатъчно риба.Алай,кефал,морунаж и т.н.Само мрънкалясвате а на всичкото отгоре има хора които не казват и местата,макар да знаят че дава риба.Аз,алай от години не ходя да ловя но със удоволствие споделям това което знам,за ужас на криещите информация.Онзи ден видях около 10 а днес там имаше над 25-30 човека,които си хващаха достатъчно големи количества риба.Мястото е точно срещу пясъчната кариера,малко към бента.Всички си мълчат,за да не става панаир,обаче аз ги предадох ИзображениеИзображениеИзображение Изображение
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”