Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от kaminero65 »

Привет на колегите от региона,
доста се рових из сайта и намерих прилично количество информация за водоема.Но мен конкретно ме интересува следното :
1.Разрешен ли е риболова на стената на язовира?
2.Приблизителна дълбочина на разтояние -11 - 20 метра от брега на стената?
3.Подхранката събира ли качественна риба или трябва да се храни само с жито и царевица за да не се събира плевелна риба и дребосък?
4.Извън района на стената има ли достатъчно дълбоки места на разтояние до 20 метра от брега - имам предвид дълбочина от порядъка на около 4-5 метра?
5.В информационния сайт на община Попово пише че язовирът се зарибява всяка година с 10 000 бройки шаран - вярно ли е това?
6.Среден размер на улавяните каракуда и шаран - приблизително?
Пиша всичко това защото във вторник мисля да прескоча до Попово и да си извадя членска карта от местното СРЛ.Не става въпрос за парите - 14 лв,а струва ли си да се ходи,тъй като около Русе не останаха добри водоеми държащи риба.

Предварително благодаря на всички отзовали се
И дай боже - може да се видим на водоема :D
Team Milo - feel the difference
joro_8411
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 234
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 8:42 pm
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от joro_8411 »

то къде ли остана :?:
Аватар
galin grigorov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 7:51 pm
Местоположение: попово

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от galin grigorov »

Привет колега.Риболова е разрешен навсякаде по язовира,в момента е успешен единствено на стената,излизат добри шарани.Колкото до зарибяването,наистина беше пуснато известно количество шаранчета но преди две години и какво остана от тяхникои не знае.Много бракониери и никои нищо не пави :axe:
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от kaminero65 »

А има ли дълбочина на стената?

ripar написа:Привет колега.Риболова е разрешен навсякаде по язовира,в момента е успешен единствено на стената,излизат добри шарани.Колкото до зарибяването,наистина беше пуснато известно количество шаранчета но преди две години и какво остана от тяхникои не знае.Много бракониери и никои нищо не пави :axe:
Team Milo - feel the difference
Аватар
dobromir_dimov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 12:40 pm
Местоположение: ПОПОВО

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от dobromir_dimov »

Около 7-8 метра е дълбочината при стената. Днес срешнах един колега и той ми каза че излизали шарани по 3-4 кила на стената и било пълно с народ от известно време. Тия дни може да си пробвам късмета.
Има обаче един момент - задължително се иска освен риболовен билет и членска карта на СЛРБ-Попово. Направиха го така преди години за да ходят предимно хората от региона, а ако някой друг реши- първо да си плати в ловното за карта. Така че ако решиш ела в делничен ден за да се разделиш с около 15 лева преди риболова.
“Woe to you oh earth and sea
… for the devil sends the beast with wrath
because he knows the time is short
Let him who hath understanding
reckon the number of he beast
for it is a human number
its number is six hundred and sixty six”
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от IVKOPIVKO »

Може и да ловят , аз спирам с колата тази година 3 пъти там и обикалям по над 2 часа по язовира, не видях някой да е хванал нещо сериозно, камо ли Шарани.
Аватар
galin grigorov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 7:51 pm
Местоположение: попово

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от galin grigorov »

IVKOPIVKO написа:Може и да ловят , аз спирам с колата тази година 3 пъти там и обикалям по над 2 часа по язовира, не видях някой да е хванал нещо сериозно, камо ли Шарани.
По някога ситуацията наистина е такава,но в момента не е така .Кюспе ,без тежест,тишина и много....много търпение.Успех!
Аватар
galin grigorov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 7:51 pm
Местоположение: попово

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от galin grigorov »

Отново зарибиха язовира с 10 000 бр.шаранчета :D Поздравления за ловно рибарското сдружение.
kokito22
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 5:20 pm
Местоположение: София,Попово

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от kokito22 »

ако някои от Гр.Попово има желание за един излет на язовир каваците да пише после ще споделим как е минало
hondacrx
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 1:28 pm

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от hondacrx »

Някой с прясно инфо,че смятам да го посетя за три четири дена.Интересува ме риболова на шаран.
hsamana66
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:53 pm

Re: Язовир "Каваците" - град Попово,Търговищко

Мнение от hsamana66 »

днес бях там няма нищо
най-интересното беше че на дъно с две куки с бял и торен червей се хвана една голяма мида удари като малка каракуда и една добра червеноперка за половин ден от 6:30 до 14:00 часа като бях хвърлил голямо количество захранка
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”