Предложение

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Предложение

Мнение от glarusa »

След днешния ни излет , http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=7&t=22970 ,реших да пусна тази тема,не толкова като запитване ,а по скоро като апел,към бургаските риболовци.Нека не позволяваме това да се случва по езерата и реките ни.просто всеки след излета си да взима по едно боклуче-торбичка,кутия или дори фас , и да ги изхвърля.Нека не бъдем дебили относно природата по риболовните ни места.предполагам не на всеки му е приятно да отиде да лови сред торби умрели кучета и магарешки глави(и това съм виждал)

П.С. Ако модераторите сметнат темата за неуместна моля гума!
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
mavrata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 8:54 am
Местоположение: Велинград

Re: Предложение

Мнение от mavrata »

Здравей колега.Предложението ти е уместно,но всичко опира до манталитет и възпитание , което за жалост на доста хора липсва :evil: ...Колкото до мен след всяка палатка събираме боклука и преди да си тръгнем го горим на огъня-и нашия и чуждия в близост :!: не съм сигурен дали това е най-правилния начин :? но като се има в предвид тоновете гадории на всеки водоем.....
mexa
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Юни 03, 2007 11:42 am
Местоположение: София

Re: Предложение

Мнение от mexa »

Нека това да не се отнася само за Бургаските рибари ,а за всички .Щото иначе :axe: :axe: :axe: :axe:
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Re: Предложение

Мнение от Краси_поборника »

Виж какво направи. :twisted: http://vbox7.com/play:b91a872a
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение

Мнение от zorod »

Темата си е много уместна според мен , защото все от някъде трябва да се започне . И ние след всеки излет си събираме боклука .
Не че досега не се е случвало , но от сега нататък ще вземаме с нашия и по една торба от боклуците край водоема /нямам повече място в колата/.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение

Мнение от rumci »

Все ми се струва, че проблема с боклуците не идва от нас риболовците, които редовно посещаваме водоемите,пишем във форума и милеем за това, което става с природата! По-голямата част от мизерията според мен идва от хора, които са решили да изкарат няколко часа на чист въздух, хвърлят някоя въдица за парлама, а главната им цел е да си изядат пържолите и изпият пиенето. Всеки път където се установяваме събираме боклуци на недобросъвестни "рибари" и не виждам как ще се променят нещата. Все пак това са пълнолетни хора с изградени навици, на които за съжаление им липсват първите 7 години. :|
Аватар
Живко Василев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1142
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение

Мнение от Живко Василев »

Баси то трябва да има по полицай на всеки 10 метра и да глобява за такива мръсотий. Незнам дали и по две торби да събирам всеки път ще се оправят нещата. Във форума пишем колко, 20-30 човека за Бургас или по малко.На същите тези места като излезе риба има 200-300 човека. Днеска даже не се ядосах толкова че чичката си прибра бебето шаран, колкото но гледката. Мислех и пари за зарибяване да дам.Да ама не. Няма просто да ходя там, нека дребните гладни и мръсни душици си ходят на дупките, да украсяват реките и бреговете с боклуци. Явно така им е приятно. Имаше една приказка че не е страшно да се родиш селянин, страшното е да умреш такъв (нямам предвид произхода а манталитета на хората)Отказах се да ходя на Бургаското езеро по същите причини сега отказвам да стъпвам и на Новоселци.Чу се слух че на ......... започнала да излиза таранка и си представям как до забраната и там ще е станало същото бунище.Басимамата и животни, ни рибата става за нещо ни мястото става за релакс.Това не е спорт а някво извращение.На всичкото отгоре има хора които ходят с децата................ И да пиша и да не пиша се тая.Глас в пустиня.

пп.На всичкото отгоре и Ясна поляна на края на миналата година приличаше на сметище :evil:
Изображение
Член на ексклузивния клуб к.а.п.о.
Ако не се чете да увелича малко
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Предложение

Мнение от prokop4o »

псувайте и рогайте но от нас зависи.нека поне съвесните да чистим а пък ако някой тъпън проумее покрай нас е супер.
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Предложение

Мнение от YordanDanev »

rumci написа:Все ми се струва, че проблема с боклуците не идва от нас риболовците, които редовно посещаваме водоемите,пишем във форума и милеем за това, което става с природата! По-голямата част от мизерията според мен идва от хора, които са решили да изкарат няколко часа на чист въздух, хвърлят някоя въдица за парлама, а главната им цел е да си изядат пържолите и изпият пиенето. Всеки път където се установяваме събираме боклуци на недобросъвестни "рибари" и не виждам как ще се променят нещата. Все пак това са пълнолетни хора с изградени навици, на които за съжаление им липсват първите 7 години. :|
Напълно съм съгласен с Румен, само да допълня че местните също правят много боклуци, които ходят на водоемите не от страст а да хванат за ядене.
Изображениеима ли комат кучета много
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от adventurebg »

Напълно те подкрепям това е много сериозен проблем и всички наши колеги трябва да се грижат а не да осират водоемите. За съжаление по-голямата част от нас са абсолютни безхаберници!!!!!!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”