На риба на егейско море

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
skalar
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:53 pm

Мнение от skalar »

Гърците го разбират риболова и то много.
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Мнение от fakir »

забелязвам, че повечето ловите около населените места (от кея) и пристанищата. там освен кефал и някое меланури или дребен спарос трудно ще хванете нещо по-така. за ципура лаврак или литрини (прилича на ципура с тъмни напречни ивици), фагри (като ципурата но е червеникаво и доста по-едро) се ходи на по-диви места. това са риби които не мигрират много а населяват един определен район, който трябва да е спокоен и ..чист. за най успешно начинание препоръчвам да се наблюдава по крайбрежието за рибарници (развъдници) едни кръгообразни заграждения по крайбрежието- има много. в тези райони (понеже в развъдниците се хвърля храна) има доста повече дива риба и никой нищо няма да ви каже ако не хвърляте ...вътре в ограденото. там може да се експериментира и да намерите най подходящата стръв и метод без особени разочарования а и евентуално да хванете нещо по-сериозно от кефал или скумрия. риболова на плувка не се практикува особено в Гърция тъй като рибите които се очаква да се хванат не се тачат особено. Дъното му е майката а успеха много зависи от локацията и стръвта... и слуката разбира се.

а за любителите на шарана - на 70 км преди Атина от магистралата в ляво се вижда голям язовир "маратона" = пълно е със шаран и никой не го лови (освен нашенци руснаци и някой друг поляк) гърците даже не знаят каква е тази риба. разрешено е целогодишно и има сравнително приятно крайбрежие за лагеруване.
...когато няма риба, и жабата е рак...
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

ХАЙДЕ ДНЕС МАЛКО ПОВЕЧЕ ИНФО. ПЪРВО- СЪГЛАСЕН СЪМ С СКАЛАР ЧЕ ТАМОШНИТЕ РИБАРИ РАЗБИРАТ ОТ МОРСКИ РИБОЛОВ. ВИЖДАМ ЧЕ КОЛЕГАТА ФАКИР Е ДОБРЕ ЗАПОЗНАТ С РИБОЛОВА В ГЪРЦИА . МОЖЕ БИ ЕДНИ ОТ НАЙ-КОМПЕТЕНТНИТЕ КОМЕНТАРИ. ТЕЗИ ЧЕРВЕИ СЪМ ГИ ВИЖДАЛ НО НЕ СЪМ ЛОВИЛ НА ТЯХ. ЕДНО ЧЕ СЪМ СЕ СЪМНЯВАЛ В КАЧЕСТВАТА ИМ И ДРУГО ЧЕ ЕДИНИЯ СТРУВА 2 ЕВРО.
ИНАЧЕ ЗА ИЗЛЕТА- СУПЕР. СЛЕД КРАЯ НА РАБОТНАТА СМЯНА В 12 ЧАСА ПРЕЗ НОЩА ПОТЕГЛИХМЕ ЗА МОРЕТО С ЕДНО ДОБРО НАСТРОЕНИЕ И ОЧАКВАНЕ ЗА ДОБЪР УЛОВ. В 3 Ч БЯХМЕ ВЕЧЕ ТАМ. НЯМАШЕ МНОГО РИБАРИ НА КЕЯ . ДО НАС ИМАШЕ ЕДИН ГР.ПЕДЕР. ,КОЙТО ГО ОБЪРКАХ ЗА НАШЕНЕЦ-ИМАШЕ СОФИЙСКИ НОМЕР КОЛАТА МУ. ПОСЛЕ СЕ ОКАЗА ЧЕ ЖИВЕЕ В СОФИЯ И Е ЖЕНЕН ЗА ВРАЧАНКА . ТА ТОЗИ КАТО ВИДЯ ЧЕ ПОЛЗВАМЕ ЗА СТРЪВ СВИНСКО МЕСО ПОДСКОЧИ И КАЗА БЪЛГАРСКА РАБОТА- ЦИГАНСКА И ПОВЕЧЕ ОТ ДВА ЧАСА НЕ НИ ГОВОРИ НИЩО. КАТО ЗАПОЧНА ДА ИЗЛИЗА САФРИДА ДОЙДЕ ДА СЕ МОЛИ ЗА МАЛКИ КУКИ. ИЗПОЛЗВАХМЕ И САРДИНИА . ИМАХМЕ ЕДИН УДАР , НО НЕ СТАНА РАБОТА. ИНАЧЕ ПОВЕЧЕТО ЛОВЯТ НА ДЪНО , КАКТО ЗА КЕФАЛ ТАКА И ЗА ЛАВРАК ,НО И ТЕ НЕ ХВАНАХА. ДВЕ СЕДМИЦИ ПРЕДИ ТОВА ВИДЯХ КАК ЛОВЯТ КЕФАЛ НА ЦЯЛА САРДИНИА.ИЗЛИЗАХА ГОЛЕМИ НО НЕ ВИДЯХ КАК ГИ ЗАКАЧАТ. МЕТОДА КОЙТО ОПИСВА МЕТГРУП НЕ МИ СТАВА,ЗАЩОТО ПАДА МНОГО ЛЕСНО ПРИ ЗАМЯТАНЕ РИБЕТО. НАПРАВИХМЕ ГРЕШКА ЧЕ НЕ ИЗПОЛЗВАХМЕ СПИНИНГ- ВИДЯ НИ СЕ МЪТНО МОРЕТО, А ПОСЛЕ СЕ ОКАЗА ДРУГО. ЕДРИТЕ ЗАРГАНИ БЯХА ДО КРАЯ НО НЕ ХВАНАХМЕ. ИНАЧЕ ТАМ ИМАШЕ ЕДРИ ЗАРГОС,СПАРОС И ДРУГИ ,НО МАЙ И СТРЪВТА НЕ УЦЕЛИХМЕ. ДРУГИЯ ПЪТ И НА ДЪНО ЩЕ ЛОВИМ И ЩЕ ПИША.
skalar
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:53 pm

Мнение от skalar »

Последната информация е че едно наше момче е хванало моруна метър и половина на кея на Олимпиада. Излиза и много едър кефал на свинско. За лаврака още няма новини. Може да се пробва и за гофари/лефер/ , но трябва да се внимава със влакното защото го къса.
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Мнение от fakir »

ако някой тръгне на юг нека не си прибира въдичката надълбоко. пътувайки по магистралата преди Лариса има дефиле (Темби). Реката е фраш с едра :!: гладна :!: риба. струва си да се спре за час-два.
...когато няма риба, и жабата е рак...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

fakir написа:забелязвам, че повечето ловите около населените места (от кея) и пристанищата. там освен кефал и някое меланури или дребен спарос трудно ще хванете нещо по-така. .
аз мислед да взема и лодката, но за 3 дена и то с децата... само щях да я разнасям и да се ядосвам... иначе, дето се вика, можеше да оставиме колата в Керамоти и да "икономисаме" ферибота :lol:

следващия път съм се заканил да сме коч-къмпани и само за риба, а не за разходки по сергиите! :lol: 8) и да си извадя разрешително за риболов от лодка...
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

здравейте колеги. в неделя записах много лош излет в Гърция.нямаше нито една уловена риба за цялата нощ, а използвахме няколко вида стръв . опитахме и на спининг но без резултат. гърците също нищо ,а кея беше пълен с хора. това е за ставрос. преместихме се на Олимпиада-и там така. не мога да открия причината за това отчайващо положение,все пак сме месец юни. времето беше прекрасно, а морето тепcия. нека колегите които са по-добре запознати от мен да коментират. а иначе хубавото беше че за малко бяхме в морето-вече става. хванах една сепия с кепчето, а най-интересното е че до нас на 2 3 метра спокойно плуваха платерини-виждаха се жълтите точки. гъмжеше от тези риби.как мислите на какво може да се оп
итат.чао.
Аватар
Малкото рибарче
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Мар 27, 2007 10:37 am
Местоположение: Бургас

Мнение от Малкото рибарче »

Не знам за Гръцко, ама гледах миналата година колегите в Турция хващаха платерини на топка хляб със забити няколко куки като комбайн.
Не съм ловец, но съм рибар!
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: На риба на егейско море

Мнение от MAESTROTO »

Колеги,темата е интересна.Продължете я,който е ходил наскоро за риба в Егейско море,няма значение дали Турция или Гърция.
Кефа цена няма!
петър василев

Re:

Мнение от петър василев »

fakir написа:забелязвам, че повечето ловите около населените места (от кея) и пристанищата. там освен кефал и някое меланури или дребен спарос трудно ще хванете нещо по-така. за ципура лаврак или литрини (прилича на ципура с тъмни напречни ивици), фагри (като ципурата но е червеникаво и доста по-едро) се ходи на по-диви места. това са риби които не мигрират много а населяват един определен район, който трябва да е спокоен и ..чист. за най успешно начинание препоръчвам да се наблюдава по крайбрежието за рибарници (развъдници) едни кръгообразни заграждения по крайбрежието- има много. в тези райони (понеже в развъдниците се хвърля храна) има доста повече дива риба и никой нищо няма да ви каже ако не хвърляте ...вътре в ограденото. там може да се експериментира и да намерите най подходящата стръв и метод без особени разочарования а и евентуално да хванете нещо по-сериозно от кефал или скумрия. риболова на плувка не се практикува особено в Гърция тъй като рибите които се очаква да се хванат не се тачат особено. Дъното му е майката а успеха много зависи от локацията и стръвта... и слуката разбира се.

а за любителите на шарана - на 70 км преди Атина от магистралата в ляво се вижда голям язовир "маратона" = пълно е със шаран и никой не го лови (освен нашенци руснаци и някой друг поляк) гърците даже не знаят каква е тази риба. разрешено е целогодишно и има сравнително приятно крайбрежие за лагеруване.
Факире!!!!Рекох да не пиша,но не мога да подмина,защото,,,,,
1.Това твоя констатация ли е или си го чул от някаде?
2.Вземи та научи рибите поне!Литринито приличало на ципурата :shock:
3 .Не лъжи хората.Точно тези риби,които си изброил обитават кейовете с изключение на литринито и фагрито.Те са риби,които живеят далече от кейове и мръсотии.
4.Нищо лично,но не лъжи хората :wink: Всякакъв вид риболов може да се практикува на морето. :wink:
ЦИПУРА :arrow:
Изображение
ЛИТРИНИ :arrow:
Изображение
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Re: На риба на егейско море

Мнение от fakir »

...когато няма риба, и жабата е рак...
петър василев

Re: На риба на егейско море

Мнение от петър василев »

Бравоооооооо :D Ха сега научи ги. :wink:
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: На риба на егейско море

Мнение от daniel defoe »

Привет колеги,

гледам темата и недоумявам - как аджеба е възможно, 49 месеца никой нищо не е писал ?!
Да не би да е спрял риболова на егейско море в гръцко или има нова тема, която аз поради една или друга причина да не намирам ?!
Имам един съвсем прост въпрос, а именно - през юни и юли, по кое време на денонощието (+ - 1 или 2 часа) е най-продуктивен риболова с изкуствени примамки от брега по гръцкото крайбрежие ?
Предварително благодаря за информацията на спинигисти, сравнително често посещаващи Гърция! :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Re: На риба на егейско море

Мнение от DOCTORA »

От скали и плажове 1 час преди изгрев слънце.
В пристанищата - когато утихнат ресторантите след полунощ за лаврак, ослушвай се за пляскащи риби.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
kuins
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:16 pm
Местоположение: Бургас, на 2 км. от морето и 1 км. от "Мандра" и "Вая".

Re: На риба на егейско море

Мнение от kuins »

Малко личен опит от моето пребиваване в Гърция:
Улов на сепия/супя/:D Аз ловях, за разлика от гърците, на спининг от брега с калмариера Йо Зури/, струва 6 евро в местните магазини/ 6 грамова, оранжева или синя на цвят . Замята се максимално надалече в участъци с единични камъни и песъчливо дъно, или кейови стени. Изчаква се примамката да потъне на дъното и започва БАВНО да се води, като на 2-3 оборота на дръжката на машинката следва спиране за 10-12 сек. В момента в който почувствате тежест/затруднение/ в придвижването на калмариерата, рязко засичате и следва енергично вадене на уловената сепия.В любовния период през април-май има женски екземпляри по 800-900гр.Търсете по кейовите стени специфичните черни петна от мастилото на уловените калмари/през зимния период/ и сепии- почти целогодишно. :D Надявам се да съм бил полезен, но внимавайте: когато извадите сепията си пазете дрехите и обувките от обилната струя черно мастило, много трудно се чисти!
Бъдете здрави и наслука!
Ако работата ти пречи на риболова - остави работата!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”