яз.Брягово

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

K.Kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:17 am
Местоположение: Асеновград

яз.Брягово

Мнение от K.Kolev »

Здравейте колеги , не открих актуална информация относно язовир Брягово и реших да ви попитам. Ходил ли е някой наскоро за да сподели има ли риба все още там . :wink:
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: яз.Брягово

Мнение от prokop4o »

знам само че са го направили таксата 10лв за деня и 20 за нощувка.
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: яз.Брягово

Мнение от CrossFire »

Мои познати са ходели и са хванали малко, но едра каракуда. Това бяха думите им. Според тях не си заслужавало, но доколкото ги знам не са и от най-прецизните риболовци. :)
Изображение
ahvoinev

Re: яз.Брягово

Мнение от ahvoinev »

Бягай от там
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: яз.Брягово

Мнение от chestarfield »

dany01 написа:Бягай от там
Е чак и да бяга?? Не знам секи си знае за него..
Единствения проблем на язовира е че са му дигнали таксата с 3 лева от 7 на 10.Никои не ва кара да спите там, то и на повичето арендовани водоеми дори не се нощува,за това секи за себе си си знае.И на Езерово е толкова ама никои не се оплаква.За нощувка наистина е много но е направено с цел.Които не е спал там миналото лято той не знае за какво става въпрос.След 20 часа се вадиха търмъците и се почваше клане на толостолопи по 10-15 кила.А че сяка седмица наркомани си прават сбирки там, и цяла нощ няма спане това между другото го казвам, и в водата спринцофки и игли колкото щеш.А след полунощ се вадат пистолети и флоберки и става като Виетнам.Поради тази пречина и никои не се похвалил да е искарал нощно време нещо там .Ами и аз да сам собственик ще гледам да огранича това косене,и поголовно унищожаване на околната среда, голям язовир е и трудно се пази.А когато си инвестирал в нещо подобно неможиш да оставиш да се е..ват с собственоста ти.
П.П.-А за това дали има риба останала ,мога до утри сутринта да спора с секи колега, понеже повичето са в заблуда и с неточна информация.Които познава язовира без риба не се е върнал от там.Съгласен съм да дам 20лева за нощувка но тя да бъде спокойна и безпроблемна, а не да спа с зареден пистолет"по принуда купен" точно за там. и кучето вързано до въдиците.
Сичко което писах си е лично мнение.
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Брягово

Мнение от SONY »

Брягово ми беше един от любимите язовири преди време.Почти нямах празно там - едра каракуда и бабушка,костури и кефали.Последния път ,като бяхме там също нощувахме и забелязах ,че това ,което казва Асен е напълно вярно.Страшна врява се вдигаше цяла вечер.Инак ги бяхме подпукали каракудите на светещи пера.Там рибата се влиае доста и от нивото на водата.Незнам сега дали дават да се лови на стената ( беше забранено по-едно време ) , но там сме правили най-много бабушки на жито.Тя таксата нека си е 10 лв. , но да има добри условия.
TICA FAN
ahvoinev

Re: яз.Брягово

Мнение от ahvoinev »

Напълно съм съгласен с двамави,за това изказах и подобно мнение
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: яз.Брягово

Мнение от chestarfield »

dany01 написа:Напълно съм съгласен с двамави,за това изказах и подобно мнение
Няма проблеми колега разбирам те, просто се обоснави какво имаш предвит.Има колеги който харесват този язовир и след твоито инфо остават с обеждението че си дават парите на вятара.Само да отметна че давам залог че тази година съм напълно сигорен че Брягово ще даде доволно риба. Понеже рибата си е вътре и една година не даде, значи тази година ще има промоция,говоря от мой наблюдения. Не права риклама на язовира който ме познава знае че не сам такъв човек.Макар като се замисля че по-добре само аз да си хода там ще е най добре.Рано или късно ще има материал от там, дано да е мой :D
п.п.успехи колеги държа ако някои евентуално има доказателства за моите думи да подпомогни каузата ми :oops: .инак :finga: сам бил лажливото овчарчи. :axe: :butthead: :ANAL:
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
ico_karakudata
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 8:07 pm

Re: яз.Брягово

Мнение от ico_karakudata »

Винаги ще подкрепям Асен защото аз съм присъствал на много излети с него особено на брягово и знам за какво става вапрос , па който не харесва язовира да не ходи ,никой не е закаран там на сила да . ВИНАГИ СЪМ ЗА БЯГОВО[/color]
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: яз.Брягово

Мнение от Don4o_62 »

dany01 написа:Бягай от там
Подкрепям напълно колегата. Не стига, че го обраха с мрежите ами и таксата вдигнаха. Преди 2-3 г.
излизаха Амурчета около 500-700гр. и Шаранчета около 1кг. От 2г. нито съм хващал, нито съм чул някой да е хващал. Говорим за някакво количество риба, не за 2-3 бр. Дано тази година малко се пораздвижат нещата.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: яз.Брягово

Мнение от chestarfield »

Don4o_62 написа:
dany01 написа:Бягай от там
Подкрепям напълно колегата. Не стига, че го обраха с мрежите ами и таксата вдигнаха. Преди 2-3 г.
излизаха Амурчета около 500-700гр. и Шаранчета около 1кг. От 2г. нито съм хващал, нито съм чул някой да е хващал. Говорим за някакво количество риба, не за 2-3 бр. Дано тази година малко се пораздвижат нещата.
Арендаторите си ловиха толостолопа цяла есен колега, понежи им ги изтарбушваха сяка вечер с търмъците лятоска а и беше доста и задушаваше останалата риба, ето за това не даде риба миналата година язовира.садката им беше до самата стена. Другата риба се пускаше моментално,гарантирам го защото бях през ден на язовира кога на мохабет с пазачите кога за риба.Имаше и натряване по едно време, от винпрома на селото,а и непрекъснто му падаше водата.Сичко това влияе а когато се събере на едно става "валат" за нас :D
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: яз.Брягово

Мнение от Don4o_62 »

Тази снимка е от преди 2 год. Дано тази година 2 пъти повече. Изображение
Ще чакаме от Асен инфо, когато тръгне шарана.
Интересно ми е какво стана със Амура. Дали порасна, ако го има още :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: яз.Брягово

Мнение от chestarfield »

Don4o_62 написа:Тази снимка е от преди 2 год. Дано тази година 2 пъти повече. Изображение
Ще чакаме от Асен инфо, когато тръгне шарана.
Интересно ми е какво стана със Амура. Дали порасна, ако го има още :lol:
Ех спомени спомени, абе и от миналата година имам 3 дневен добър излет, но снимките ми са на другия компютар, понеже го подарих на бълдъзата дано да не ми ги е изтъркала :?: :?:
Ха намерих нещо миналогодишно;;Ето и малко спомени и от мен.
Изображение
А това е колегата от форума ицо-каракудата
Изображение
Изображение
Въобще един незабравим излет направихме тогава,а ето и резолтата
Изображение
Изображение
това беше рибата за два дена а ето и последниа ден
Изображение
Е значи и миналата година е дал риба язовира датата е 17-18-19.07.2008 :cry: САМО ДЕТО ГО ПЛЮЕТЕ ЗНАЧИ.
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: яз.Брягово

Мнение от chestarfield »

Та да ви кажа инфо от там на заинтересованите, на великден си бях на село ама акъла ми се на там ме тегли, да направа една расодка да вида хавата как е.язовира се е понапълнил, след крушата на скалите е устието.Едни тучни полени с детелина цялия язовир е в детелина красота, в разливаците кадето водата ги е запълнила полянките се води воина рибата се бие ама страшна работа.Имаше 10 коли с рибари ама те ползваха повичето кеповите отколкото въдиците :twisted: Ама нъцки там рибата е дресирана :D Посмях се малко понежи единия падна от много усърдие ,да копни един шаро бая голямичък изглеждаше, ама напълни панталоните с вода само.Другата седмица определено ще пробвам като се пооспокои рибата как е хавата само че с въдица.Това което видях ме обнадежди че язовира не е мъртав,независимо че си го знаех.Това от мене.
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
No_name
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 6:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Брягово

Мнение от No_name »

хайде сподели каква е хавата като наминеш с въдиците!мерси предварително за инфото
Metha foreva...
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”