я да се преброим мренаджиите......

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

s_mitko
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 4:06 pm
Местоположение: pazardjik

Мнение от s_mitko »

ми бройте ме и мен де
Аватар
ВАРТБУРГ
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 06, 2006 11:14 pm

Мнение от ВАРТБУРГ »

Мрената е страхотна риба и е истинско удоволствие да се лови. Дърпа силно а и е хитра. Но е малко своенравна и трудно се лъже. Местата които обитава също са красиви и един целенасочен мренски риболов дава много ползувателни емоции на человека.
Ако ти е лесно, ще ти стане по-трудно. Като ти стане трудно, ще станеш по-добър. Станеш ли по-добър, ще ти бъде лесно.
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Аз ловя мряна от 1982 година на река Върбица в Златоград, където съм зет. Там улов от 50-60 риби на ден е нещо нормално. Миналата година приложих с голям успех един английски метод.
Претендирам да съм единственният рибар в БГ който е хващал мряна на щека с хранилка(фидер). Системата е следната:
- Щека(на 11м) с ластик №6. Монофил 2м, 0.14. Стопер, мънисто, затворен фидер, плъзгащ се, пластмасов с дупки на Дренан утежнен с 10 грама оловна пластина, мънисто, вирбел, повод 20см 0.12, кука №16. Фидера се пълни с бели червеи. На куката два бели червея. Фидера се спуска с щеката в края на бързей. Щеката се оставя на стойката на стола и гледаш ластика. Мряните се самозасичат на стопера над фидера и ластика почва да изкача от върха. Вдигаш щеката с рибата, и в живарника.
Важно е да се подбере ластик и тежест на фидера спрямо силата на течението. Предимството на метода е че голямо количество захранка се пуска във водата на точно едно и също място в продължение на целият риболов, на малки порции. Това конценрира рибата в захранваното петно (пътека) и кълването е непрекъснато.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Лично аз се съм мренаджия нд искам да ви чуя рекордите :D !

Често ли ви кълват риби над кило ?


П.С.За мене си е друга като чуеш звука на сегнализатора... :lol:
П.С.1.Докторе нема ли да го патентоваш :lol: ...видяхте ли доктора я научил рибата да се самозасича а вий кво я дебнете (само майтап) :lol:
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Agent Vassilev
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 11:38 am
Местоположение: София

Мнение от Agent Vassilev »

Аз съм като цяло "нов" рибар. Пък мрени гоня едва от миналата година. Кило... хич даже не го и доближавам. Най-голямата, която съм хващал е около (не повече) от 250 грама. Все пак това е черна мрена, а доклкото знам тя не става чак толкова голяма?
da378ve
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:29 pm

Мнение от da378ve »

Ако три пъти си ходил брои ли се? Ако се брои пишете и мен.Ходил съм само в Рибарица на реката, но за съжаление не знам как се казваше. За нея-реката разправят чудесии за американки от по 4-5 кг. изпуснати като малки при някакъв гаф от един от рибарниците в селото.
Новак съм, ама така ме сърбят такъмите че....
spasho
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 6:05 pm
Обратна връзка:

Здравейте мренари!

Мнение от spasho »

Поздрави от Шумен. При нас река Камчия е непостоянна и оше не дава добре. Очакваме включване.
Аватар
thedarkwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 3:12 pm

Мнение от thedarkwolf »

Agent Vassilev написа:Мда-а-а, ако не беше мрената още щях да се чудя ко е туй "на полутежко".
Много е файско :) Аз всъщност за мрена (специално) ходя само на едно място - р.Ботуня във Вършец. Пълно е. Даже в центъра на града хващам. Иначе на други места мрена ми излиза само случайно. По принцип предпочитам по-долните течения, по-големи вирчета и т.н.
Колега, кофа си ходил там за мряна, защото сега няма, чак толкова много , адски е мръсна рекичката :? :wink: Сега по можв да се търси клен там, има големи найстина но черна мряна има но са малки, не е както преди години :) Имаше по 30 см, ама вече е трудно да се хване и 15 см рибка :D Е може да ги ловиш по друг метод, аз ги ловя най често на тежко с подвийна тежест :wink: Може и да споделиш, твоя метод :wink: :idea: :?:
Аватар
Agent Vassilev
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 11:38 am
Местоположение: София

Мнение от Agent Vassilev »

Ами то точно това се води "полутежко" - подвижно олово някъде около 7-10 грама. А за размера си прав.. наиситна са дребни. Аз обикновенно ги пускам. Удоволствието, обаче е несравнимо.
По същата методика може да се лови и клен, като наистина по-големите излизат по-надолу по течението - след варницата. Кефала, обаче много скача и на воблер. За да съм честен - впечатленията ми са от миналата година. От утре съм една седмица на Вършец и мисля да обходя местата в близост. Планирам и посещение на яз. Мътница (с останалите му малки каракудки) и яз. Бели извор, където през забраната седях един цял ден и хванах само 10-тина царички. Не, че много се надявам да хвана нещо, ама на Мътница пък със сигурност няма нищо голямо. А и природата там е по-готина сякаш.
Аватар
thedarkwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 3:12 pm

Мнение от thedarkwolf »

Да, така е,... Но каза че това се води полу тежко, ти какво имаш предвид,... В смисъл преди си я ловил на полу тежко, а сега??? :shock:
Аватар
Agent Vassilev
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 11:38 am
Местоположение: София

Мнение от Agent Vassilev »

Ъ.. май някъде съм те объркал нещо. Все така съм я ловил. Ама аз съм "скорошен" рибар - от около 3 години. Работата е там, че като бях малък знаех основните начини "на ръце", "на плувка" и "на дъно". Пък когато един бравчед преди 3 години ми показа как се лови мрена разбрах какво е и "на полутежко". Всъщност термина съм научил от книгата на Мир Богоев, а братовчеда на този монтаж не знам как му вика. Но доколкото знам това е типичният мренаджийски монтаж. Т.е. говорим за едно и също.
Аватар
thedarkwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 3:12 pm

Мнение от thedarkwolf »

8) Аха, ок... Епа на слука във Вършец :wink:
Аватар
Vla
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 4:08 pm

Мнение от Vla »

за какви мрени говорите,че на мен ми се хваща много БЯЛА МРЯНА ?
Аватар
thedarkwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 3:12 pm

Мнение от thedarkwolf »

Vla написа:за какви мрени говорите,че на мен ми се хваща много БЯЛА МРЯНА ?
Говорим за чеерни мрени колега, в р.Ботуня не е чак толкова мръсна за да има и бяла мрена 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”