Питане за директен

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Питане за директен

Мнение от sandy »

Значи нямам възможност да отделя много пари и съм се спрял на:

Shakespeare - Clearwater Telescopic 5.00 м. 1.25 м. 5 твърда 0.140 гр. 54.00 лв

D.A.M. - E-Motion Classic Stipp 6.00 м. 1.18 м. 6 - - 0.304 гр. 56.90 лв.

FilStar - Discovery 6.00 м. 1.17 м. 6 5 - 15 гр. 0.339 гр. 48.00 лв

FilStar - Rio 5.00 м. - - м. 5 5 - 15 0.257 гр. 53.00 лв.

SPRO - Premium Power X Tele 5.00 м. 1.15 м. 5 - - 0.230 гр. 55.90 лв.

Значи по-дълъг от 6м. не искам доста съм мислил и смятам че не ми е нужен поне за тези водоеми на които ходя!:)
Та бихте ли дали мнение за изброените пръчки коя най си струва от тях!
Благодаря!
Аватар
Димитър Янчев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:28 pm
Местоположение: София

Мнение от Димитър Янчев »

D.A.M. - E-Motion Classic Stipp 6.00 м. 1.18 м. 6 - - 0.304 гр. 56.90 лв.

Колега мисля , че като вариант това е добро но по добрият вариант е да събереш още малко парички и да си купиш нещо с което хем да замяташ по на вътре(рибата е навътре) хем да ловиш повече :о))

Препоръката ми е да си вземеш 7 или 8-ца!!!

Айде чао пък каквото можеш в крайна сметка!!!
Само информативно на D.A.M има 6-ци по 19лв !!! Ако те интересува ми пиши лично!!
nase
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 2:11 pm

Мнение от nase »

Колега, едва ли някой може да даде, точен отговор на твоя въпрос. Особено, ако не е ползвал, повече от един от изброените модели.
Ако изброените пръти, или поне повечето от тях, се намират в наличност в един магазин, по добре си прецени сам на място. Най добрия начин, е да съпоставиш прътите едн, спрямо друг. Вземаш всички, проверяваш теглото не толкова в згънато положение, а по скоро това, как стоят като товар, когато ги разпънеш. Понякогя, някой "уж по леки модели" имат много по лош баланс. Обърни внимание, кой колко провисва, когато го разпънеш, погледни как се огъват при разклащане, а бе изобшто, какво да ти кажа!?
Не слушай другите а си избери пръта сам, като изхождаш от собствения си опит.
Не означава, че когато някой те посъветва нещо, това е най правилното. Само да ти изкажа едно мое мнение, има пръти с плътни върхове (шпиц върхове) и такива с "нормални", кухи върхове. Е тук някъде трябва да се позамислиш, аз лично ти препоръчвам "нормален кух връх".
Това е мисли.
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Мнение от sandy »

в един от магазините ми предлагат и някаква 6-ца за 64лв. Storica поне аз за първи път чувам тази марка! :( някакви впечатления от нея?
Аватар
gorskia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 3:19 pm
Местоположение: Иван - София

Мнение от gorskia »

Колега мисля , че като вариант това е добро но по добрият вариант е да събереш още малко парички и да си купиш нещо с което хем да замяташ по на вътре(рибата е навътре) хем да ловиш повече :о))

Препоръката ми е да си вземеш 7 или 8-ца!!!

[/quote]

Колегата те съветва много добре .
Аз ползвам 7-ца на серт за около 70 лв. карбон , вече трета година нямам ядове. Лови си рибки стига да има :wink:
Дългата пръчка става и за къса но обратното не.
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Мнение от sandy »

Ами да найстина по-дългата пръчка има предимства но след доста умуване стигнах до извода че 6м. ми е оптималния вариант! ходя на няколко язовира и блата които не са големи но са дълбоки и рибата е на няколко метра от брега но както и да е!
Кажете нещо за Сториката поне нея я държах в ръка и ми се стори прилична само да кажа че сега това ще ми е първия карбонов телескоп :D и първото нещо което пипна сигурно ще ми изглежда невероятно! Като съм свикнал на тежките евтини тояги така ще е! и за това питам че да не се прецакам много :D Пък и едвам успях да измъкна тия пари че ако ме разбере жената........ :shock: :shock: :shock: :twisted: :twisted: :P :P

Колега на Серт има ли 6-ци и на каква цена в БГ кой ги внася и т.н
Аватар
gorskia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 3:19 pm
Местоположение: Иван - София

Мнение от gorskia »

Вносителят е "BENT FISHING"
Магазина се намира на ул . Гео Милев 3 или 5 , блокче с паркиг от пред , зелен гараж с надпис от горе бент или серт . От бул. Ситняково е на около 200 метра от ляво.
Имат 5, 6, и 7ца цени на място ( от 50 до 70лв по спомен )
Най добре е да я пипнеш .
Van Helsing
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:19 pm
Обратна връзка:

Мнение от Van Helsing »

Така или иначе от цена 40- 70 лв. за 6- ца няма да избягаш,
ако разбира се не искаш да заякваш с някой тежък евтиняк...
Ръчкай нещо на Тика или Дам- мноо добър строй имат.
Аватар
doko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 9:38 pm
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

sandy написа:в един от магазините ми предлагат и някаква 6-ца за 64лв. Storica поне аз за първи път чувам тази марка! :( някакви впечатления от нея?
аз си взех такава storica и да ти призная съм доволен от нея. Тежи 340гр. без тапата малко е тежичка но за тези пари е добре само че аз си я взих за около 60лв не си спомням точно колко но не беше повече.
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Мнение от sandy »

Така значи през почивните дни имах време да обиколя бая магизини и да разгледам и да пробвам телескопите:) бая голямо разнообразие имаше! Модели на трабуко зебко шекспир и мн други! Значи най-добро впечатление ми направи един прът на фишерман кажете като марка как е поне аз за първи път я чувам! Та въпросния прът говоря за 5м. беше най-лек от всички тествани 5-ци от мен! кажете си мнението за тази марка или някой който има наблюдение над този телескоп! Направими впечатление...... (сега незнам дали ще го обясня както трябва:) ) телескопа е черен като го погледна под ъгъл цвета става тъмно сив! и другото което е нали карбоновите са някак си навити като спиралка :oops: всички бяха идеално гладки а тоя беше някакси грапав от тези навивки това зле ли е или просто не е лакиран или и аз не знам?
Кажете си мнениете!
мерси
rope
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 3:32 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от rope »

За 5ица не си заслужава толкова проучване.
Вземи си най ефтината,защото ще разбереш
грешката си и пак ще купуващ по дълга. :lol: Успех!!!
На слука!!!! :D
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Фишерман е марка на вносителя на Тика, Броунинг,Куантум и Зебко за България.
Произвеждат се в Китай както 99% от всички риболовни стоки.
Не са лоши и няма проблем с резервните части.
Мнението ми е че петица бързо ще ти окъсее.
Ако гониш ниско тегло и цена 60-70 лева си вземи Шекспир Клиъруотър 6 метра /230 грама/.
Малко по-гъвкав е но пък за сметка на това по-малко чуплив.
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Мнение от sandy »

Значи тоя телескоп нарочно го търся да е 5 м. защото ми трябва за бая трудно достъпни места по р.Искър! там където ходя с по-дълъг ще видя бая зор :(
sht
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 7:08 pm
Местоположение: България

Мнение от sht »

За парите, които си приготвил, няма какво толкова да избираш! Сигурно си похарчил още 50% от тях да обикаляш и разглеждаш, така,че грабвай тази дето ти допада най много. Колкото по-бързо го направиш, толкова по-бързо ще разбереш че сяа прави колегите, дето те съветват да събереш повече парички и да търсиш по-дълги варианти!
Успех и на слука!
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Мнение от sandy »

Знам 4е е така за по-дългите пръти но найстина в момента повече кинта е невъзможно и ремонт на жилището се прави точно сега!
Най-много мога да сколасам за Shakespeare - Clearwater Telescopic 6м. но и това не е много сигурно че и заплатата я бавят с вече месец и половина и много борчове се събраха бе д...а и живота му!
Но както и да е ако все пак не успея да събера за 6м съм се спрял вече на 2 модела и сега се иска да кажете кой от двата да си избера
1. Shakespeare - Clearwater Telescopic 5м 54лв.
2. Fisherman glub high carbon 5m. - 40лв.

Товами е последното питане което кажете го взимам и няма да досаждам вече!
Мерси!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”