Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Модератор: sapuna

saiman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 11:21 pm
Местоположение: София

Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Мнение от saiman »

Колеги интересуваме как се лови Сом-а на Дунава,имам информация,че е доста по различно от колкото на язовири и по малки реки?На каква стръв кълве по големия екземпляр,каде да го търсим с какво Олово, и т.н.
Всяка информация ще ми е изклщчително полезна защото никога не съм ловил риба там.
Благодаря предварително и поздрави.
"Никога не спори с тъпак,хората може да не забележат разликата."
Аватар
MIR4EV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 10:23 pm
Местоположение: враца

Re: Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Мнение от MIR4EV »

В момента се ловят рибки по300-500гр и то масово -големите са изпържени с тока на помиарите :!: :evil: -просто ДУНАВА се обезрибява тотално-лошото е че става с знанието на риболовните инспектори и техните началници-политически зависими от партията на ДОГАН :!: :!: :!: -ТАКА ЧЕ ПОМИСЛЕТЕ В НЕДЕЛЯ-ТОВА НЕ Е АГИТАЦИЯ ПРОСТО ТАКА МИСЛЯ
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Мнение от gloupan »

Плоско олово минимум 120 гр,горна кука размер една или две нули,повод 20 см,като куката да ти е на около 30-35 см от оловото.Стръвта е блатен червей,попово прасе(конощип).Влакното ти трябва да е мин 0,50.Това е от мен .УСПЕХ
TRS70MLF2
kudrav82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 6:45 pm
Местоположение: гр.Нови искар

Re: Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Мнение от kudrav82 »

MIR4EV написа:В момента се ловят рибки по300-500гр и то масово -големите са изпържени с тока на помиарите :!: :evil: -просто ДУНАВА се обезрибява тотално-лошото е че става с знанието на риболовните инспектори и техните началници-политически зависими от партията на ДОГАН :!: :!: :!: -ТАКА ЧЕ ПОМИСЛЕТЕ В НЕДЕЛЯ-ТОВА НЕ Е АГИТАЦИЯ ПРОСТО ТАКА МИСЛЯ
малко отклоняваме темата :wink: ама :smt023 :smt023 :smt023 за последното
и ловец съм и рибар съм,и на тъщата.......съм
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Лов на Сом в Дунава,методи,стръв,места?

Мнение от trepachoo »

MIR4EV написа:В момента се ловят рибки по300-500гр и то масово -големите са изпържени с тока на помиарите :!: :evil: -просто ДУНАВА се обезрибява тотално-лошото е че става с знанието на риболовните инспектори и техните началници-политически зависими от партията на ДОГАН :!: :!: :!: -ТАКА ЧЕ ПОМИСЛЕТЕ В НЕДЕЛЯ-ТОВА НЕ Е АГИТАЦИЯ ПРОСТО ТАКА МИСЛЯ

:smt023 с теб съм!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”