Как да си направя лодка от винил?

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

basti
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 3:49 pm

Как да си направя лодка от винил?

Мнение от basti »

Колеги искам да ви питам как мога да си направя лодка от винил?
С какво мога да я залепя знам ,че се лепи с нагрявяне но нямам тази вазможност?
Благодаря ви предварително! 8)
creativ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 775
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 11:12 pm
Местоположение: София/Сливен/Крумовград

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от creativ »

Колега не знам как се лепи венила но навремето мислих да си правя лодка. Идеята ми бе да намеря голяма вътрешна гума (от трактор например), на която да сложа колан (широк плат да става и за сядане) посредата за да й предам елепсовидна форма. После да изрежа венила със същата форма и в края да му монтирам пръстени като на бризентите на тировете. През пръстените да прекарам въже и да го заключвам (завързвам). В надуто състояние на гумата с пояса обличаш цялата гума и стягаш въжето.
Недостатъци - ако се спука гумата дано имаш жилетка (лодката е еднокамерна);
изискава по-големи усилия при монтажа и живота й няма да е мн. дълъг

Вторият начин за който се сещам е да си направиш скеле на лодка или по-добре кану, което да облечеш с винила. Може би е добре в определени зони да го подсилиш.

Извод не се занимавай с глупости купи си една руска лодка нова или втора ръка за 300-200 лв. и да ти е мирна главата. Винила го ползвай за тента или за покривало на палатка ако имаш от старите или ......

Успех дано намериш нещо полезно в поста :D
Риболова е удоволствие, а не начин за препитание !!!!!!
hrisi_miga
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:47 pm

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от hrisi_miga »

Много е лесно
комплета струва 65лв.сушоар и валяк-всеки строителен магзин го има нагряваш и валираш тираджите го иэполэват эа лепене на бриэентите
veli4
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 10:38 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от veli4 »

По принцип винила се лепи с прав ток,ако нямаш къде да го залепиш сатва също и с пистолет за топъл въздух.Нагряват се двете парчет винил и с валяче се притискат.Но трябва да имаш вентили и много точна кройка.Ако имаш желание мога да ти кажа къде да отидеш да ти я залепят.И имай в предвид ,че с китайски винил няма да стане нищо.Хубавият винил е доста по скъп около 10лв. кв.м.без ддс.И аз си мислех ,че ще ми излезе по-евтино но уви даже мога да ти кажа,че е по-скъпо. :D :D :D
ВЕЛИЧ
basti
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 3:49 pm

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от basti »

Благодаря ви приятели за отговорите ,
а с горе6тия въздух става ли здраво?
Аз материал си имам затова искам да се пробвам !
hrisi_miga
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:47 pm

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от hrisi_miga »

става с ваздуха триабва ти внил от брезент на камион и гума на КА-701=130лв.
hrisi_miga
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:47 pm

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от hrisi_miga »

оп и важе за простор
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от szhristov »

Привет,

Колега какво стана с лодката :?:
:arrow: направи ли я :roll:

...попаднах случайно на нещо:

http://www.boatportal.ru/master/313/

http://okafish.ru/naduv/soderj.htm


http://ship.aggress.ru/?p=73

http://forum.motolodka.ru/read.php?f=1& ... 5&t=643365

и се сетих, че някои търсеше такова нещо.
Пиши ако си правил нещо.

Поздрави

:drinkers:
...и наслука
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от szhristov »

Привет,

:arrow: стана ми интересно и се разрових още :roll: та вече имам всичко необходимо като инфо за изработване на ПВЦ и гумени надуваеми лодки :wink:
Ако някой го интересува ще му дам, каквото му трябва 8)
:arrow: даже съм готов да направя една лодка на някой, ако осигури материал за две :P

Поздрави

:drinkers:
...и наслука
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от КАЯ »

И аз навремето питах за винил за лодки по повод на едни мои други идеи и така не намерех.Гугъла ми изкарва/за България/вносители на винил за реклами и тенти.Ако някой се навие да ти внесе, то ще е един топ поне/сигурно около 50 м./Предполагам стига за две лодки, така че ако се намерят двама мераклии могат да си поделят материала и разходите.В Кърджали имало фабрика за надуваеми лодки, но дали още работи нямам представа.Лепилото също е доста скъпо.Лепене на горещо не препоръчвам за домашно производство,макар че не е сложно като технология.Трудно е да се постигне въздухонепропускливост на спойката.Навремето си правих покривало на уазката от винил от камион и няма нищо сложно в залепването с горещ въздух.
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от szhristov »

:arrow: това е завода в Кърджали, но нещо не съм очарован :roll: http://www.zanderbg.com/main_page.html
...и наслука
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от КАЯ »

Колега да не си в грешка нещо с линка?Отваря сайта на Зандер, а техните лодки се произвеждат в Китай.
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от szhristov »

КАЯ написа:...сайта на Зандер, а техните лодки се произвеждат ...
...това е по инфо от колега от там :arrow: произвеждат по патент на Зандер, като вкарват материали и т.н. :roll: не мисля, че са ме излъгали. Така или иначе няма от къде да се намери материал за лодка. ...не съм пробвал да разпитам в КАЛЧУК АД - Пазарджик - транспортни ленти, гумени ленти и т.н, като има опция за поръчка :arrow: обаче не вярвам да се навият за една ролка на поръчка :cry:
...и наслука
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от КАЯ »

В Пазарджик не произвеждат гумирани платове.Единствено в Зебра Нови Искър се произвеждаха, но са спрели производството на лодки и съответно на платове за тях.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Как да си направя лодка от винил?

Мнение от esox_hunter »

szhristov написа::arrow: това е завода в Кърджали, но нещо не съм очарован :roll: http://www.zanderbg.com/main_page.html
Колега, нещо си в мноооого голяма грешка. Зандер (ZANDER) нямат нищо общо с Кърджали, както и завод в съответния град :wink: Пак казвам в огромна грешка си :!:
szhristov написа:
КАЯ написа:...сайта на Зандер, а техните лодки се произвеждат ...
...това е по инфо от колега от там :arrow: произвеждат по патент на Зандер, като вкарват материали и т.н. :roll: не мисля, че са ме излъгали. ...
Този, който ти го е казал определено те е поизлъгал :wink: Там не се произвеждад лодки Зандер и моля, ако наистина има такова нещо и някой се опитва да ги имитира свържете се с Тедо от форума :!:
Лодките Zander се произвеждат в Китай и това многократно е казвано и дискутирано :wink:

Преди време знам, че в Кърджали се произвеждаха лодки Зебек /Zebec/ (които нямат нищо общо със Зандер), но не знам дали още ги произвеждат и как.

Макар и извън темата трябваше да внеса това уточнение за да няма недоразумения после :wink: :)
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”