"бяла риба на потъваща бомбарда"

Модератор: sapuna

Аватар
bo4a
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 11:53 am
Местоположение: plovdiv

"бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от bo4a »

здравеите колеги искам да ви споделя един метод който научих за риболова на бяла риба и безотказно работи изпробван е и доказан! а той е с бомбарда- потъваща по точно. бомбардата е потъваща монтирана на основното влакно ,следва вирбел и карабинка и повод с единична кука за хищници. хвърлям от брега и оставям да пада надолу и много пъти рибата взема още докато пада стравта а тя е главно малки каракудки или червеноперка а ако няма кълване почвам да навивам през 5 - 10 мин. по 5-6 оборота на макарата и отново следва удар.мисля че тази система е доста добра но малко хора я практикуват затова искам да я споделя във форума! поздрави и наслука :drinkers: :smt023
СПИНИНГ КЛУБ "МЛАДИ ПИ.КИ"
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от fider »

Хм звучи добре никога не бих се сетил,ще се пробва.Благодаря :drinkers:
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от fider »

Колко сантиметра е рибето,за муцуната ли го закачаш и изчакваш ли я като почне да пипа?
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве.
Аватар
bo4a
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 11:53 am
Местоположение: plovdiv

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от bo4a »

колега за гръбната перка го закачам под нея де а бомбардата преминава много бавно пътя до дъното и после си я придърпваш леко леко ама за изчакването и давам да дръпне малко но много често забелязвам че тя се спира и си мисля че след като прави спирка е като щуката да си изяде плячката и затова като трагне пак я засичам но не всеки път спира и ако ми развие доста влакно я засичам също :)
СПИНИНГ КЛУБ "МЛАДИ ПИ.КИ"
Аватар
bo4a
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 11:53 am
Местоположение: plovdiv

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от bo4a »

а рибетата са малки каракудки или червеноперки ама наи- добре е да си хване6 или поне да провериш в язовира в които ловиш каква рибка има защото аз си ловя на такава стръв,коятое естествена храна на хищника в даден водоем,уклея също става но е много нежен и се каса от куката понякога ,а рибките не са много големи от 5-8 см. горе долу
СПИНИНГ КЛУБ "МЛАДИ ПИ.КИ"
Аватар
slavi_8899
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 9:22 pm
Местоположение: софия

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от slavi_8899 »

Тая система на моменти е много удачна; аз я практикувам с изкуствени примамки; ако търсим капризен хишник какъвто е бялата на моменти или клен и тн, с малка полупотъваща бомбарда , дълъг повод и малка въртяща резултатите са на лице, а може и грубо изпълнение за едър хищник с голяма бомбарда 25 или 30 гр модели имаше спро и зад нея естествено нещо по-еддо (кастмастер, въртяща или клатушка) от големи нагоре :lol: ;с пръчка 2,70 или 3 с акция 60 или 80 грама се постигат доста добри далечини на мятането
Velikana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Пон Юли 02, 2007 11:50 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от Velikana »

За бяла не съм пробвал, но това лято системата с потъваща бомбалда и бял цървяк, работеше безотказно на Монтанския язовир. Доста добри платики излизаха.Ще го пробвам и за бяла още таз неделя на Искъра. :drinkers:
Имаш крава - пиеш мляко , нямаш крава - пиеш ...уиски
VIKI_HARI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 5:01 pm
Местоположение: София

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от VIKI_HARI »

Страхотна идея . Ще се пробва
cecobsl
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 2:39 pm
Местоположение: The Pakossa-Бяла Слатина,Варна

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от cecobsl »

Колко е дълъг повода ,който използваш и какъв е грамажа на бомбардата?
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от аксел »

Метода го практикувам отдавна.Когато използвам като стръв уклей,използвам две кукички вързани една под друга,държи се доста по-здраво,а и не се оплита.
валатът не най-лошото нещо на света
valat70
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 4:44 pm

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от valat70 »

Здравейте.
И аз ще пробвам, но ме терзае една мисъл. При активен риболов е ясна ситуацията, но ако се наложи по- дълго изчакване и има течение, бомбардата не се ли мести по дъното, а от там да се оплита, закача и т.н. Че трябва да е потъваща- ясно, но ако можете дайте информация за големина, грамаж, марка. Благодаря.
Аватар
bo4a
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 11:53 am
Местоположение: plovdiv

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от bo4a »

колеги поводът е около 40-50 см. а грамажа на бомбардата е според това колко далече искаш да хвърлиш. Аз използвам едни бели конци които не знам откъде ги намерих но са си идеални а и дебелко влакно от флуорокарбон също става без проблем.
СПИНИНГ КЛУБ "МЛАДИ ПИ.КИ"
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от INCUBUS »

Е,ще пробвам тази зима и по този начин -по-точно по посочения от Аксел - със стръв уклей,подсигурен с две кукички,на яз.Кърджали.Дано да мога да ви докладвам некъв положителен резултат :)
Стефан Добрев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 5:48 pm

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от Стефан Добрев »

INCUBUS написа:Е,ще пробвам тази зима и по този начин -по-точно по посочения от Аксел - със стръв уклей,подсигурен с две кукички,на яз.Кърджали.Дано да мога да ви докладвам некъв положителен резултат :)
От две-три години ползвам бомбарда при риболова на бяла риба,но малко по-щукарски прекервам повода през хрилете на стръвта и после го закачам на тройния вирбел.По- добри резултати съм имал ако бомбардата е полупотъваща и поводът е около 70 см.Използува се и системата Драшкович с прозрачна бомбарда,като лично за мен ,по този начин,макар и на мъртва рибка дистанциите са по-големи и придърпванията трябва да бъдат по чести,но и резултатите ми са били добри.Все пак въпросът е да има бяла риба,която да е активна.
Аватар
patter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: "бяла риба на потъваща бомбарда"

Мнение от patter »

Тази година малко след откриването имаше успех на комбинацията бомбарда + воблер на Шипоченския залив.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”