Сам,ли?

Модератор: sapuna

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Сам,ли?

Мнение от Troli Rapala »

Аз,предпочитам да ловя сам в лодката,но ми се струва,че улавянето на трофеен сом 30-90кг. изисква подкрепа!Може ли,човек да се справи сам?Май никой не ползва колан за въдица или друго помощно средство?Изисква се доста хамалогия!Той дърпа,ти дърпаш в продължение на час-два!Не е за всеки!Аз,работя хамалин,но вие?
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Не ти ли е скучно сам? Аз по някога си взимам с мен някоя згодна женица да ми попива потта с кърпа докато моря сома. :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от Troli Rapala »

Колега,бъркаш полезното с приятното! :D Мислиш си,ако не удари сома,ще го отнесе тая мома!За какво ти е жена?След два часа труд по изваждане на сома,едва ли ще имаш сила за секс.Освен,ако не си на 17!Години,не бири! :D
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Re: Сам,ли?

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Troli Rapala написа:Аз,предпочитам да ловя сам в лодката,но ми се струва,че улавянето на трофеен сом 30-90кг. изисква подкрепа!Може ли,човек да се справи сам?Май никой не ползва колан за въдица или друго помощно средство?Изисква се доста хамалогия!Той дърпа,ти дърпаш в продължение на час-два!Не е за всеки!Аз,работя хамалин,но вие?

ние имаме и ползваме колани....и не влизай сам за сом...с дружинка хем е по сладко хем и по полезно!!!

е ние не сме хамали...ама се опъваме на сома... :idea:
Господ може всичко чада мой !
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Кожен колан с две карабинки в краищата с които закачаш макарата и го прекарваш през врата си та кто повлече сома да те вкара барабар с пръчката във водата :idea:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

AAAAAA написа:...Такъма се осигурява по един и сащ начин ако искаш да е мирно селото. :wink:
осигурявам си ги аз...споко...не ми бери грижата...имам си едно въженце...и хоп та за лодката...

а коланчето е една друга история...прилича на твоите...но не се връзваме на столчета и да ни поливат главите с кофа...

поне за сега... :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Маитапа на страна но този риболов наистина не е за сам човек в лодката,или ако е сам е добре да има някои на брега да държи връзка с него наи добре по радиостанция,ако се сещате какво се случи преди 5 години на яз Искър с двамата рибари.
Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от man1966 »

Е тва ми бе втълпено най напред-да не влизам сам в лодката за сомове на кльонк. :idea:
Колегата Троли или бъзика радиото или наистина не му е идвала по едра животинка,та да му се разтреперят коленцата ...
Пък и два часа да дърпам сом-/не ми се е случвало още :oops: /,си мисля че се ще ми остане силичка да уважа жената.. :lol: Въпреки че не съм на 17.. години-не бири... 8)
Я елате рибенца при батко...
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Момчета, според мен риболова на сом е за 2 души.Доста често, обаче ходя и сам.В лодката другия човек трябва задължително да ви допада по темперамент и начин на мислене.Поносимоста е задължителна.Има хора с които ходя на риба и ми е приятно на брега,но в лодката е ужасно.Такъв например е Тарзан.През него протича ток и не спира с забележките-леко,внимаваи,да не ми спукаш лодката,седни там,не пипай тук.УЖАС.Но на брега е супер майтапи,заяжданици и смях.Обичам да ходя на риба с него-но не и в лодката.Повече хора вече не е риболов.Тази година ходих с жена ми.Хубаво и е -но през деня.Вечер все ме мрънка да излизаме-а на мен тогава ми е най приятно.Жените понасят само идеално време-освен Деси(само да не е сама).Повечето ми познати ходят сами.Не обичат да делят славата.Голям сом можеш да извадиш и сам без проблеми,но от 1 ръка имаш нужда винаги.Трябва също да не забравяме,че с природата шега не бива и всичко се случва.На една река падхах от 4м.височина.Скъсах всичко в коляното и мускула.Бяхме 3-ма и едва ме извадиха с въжета пълзене и пр.След това операции 3м гипс 3м патерици и една година раздвижване.А в лодката се качвах с пълзене.За това ПАЗИ БОЖЕ.Иначе не се страхувам,но имам едно на УМ. САМ МОЖЕШ ДА ИЗВАДИШ ГОЛЯМ СОМ СЛЕД НАТРУПАН ОПИТ-ПАЗЕТЕ СЕ.
blesnar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 7:43 pm
Местоположение: пловдив

Мнение от blesnar »

според мен никога не трябва да се влиза за големи сомове сам!!!!!+това с компания е по забавно и времето в очакване на големия сом минава по-бързо :lol: :D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от Troli Rapala »

Поборников,тия двамата рибара дет се удавили на Искъра,преди 5години,сами ли беха у лодката,драги! :D :D :D Треба,да ти се спре алкохола,мислим! :D :D :D Стига с тая домашна,купи си шльоковица!Ей!40градуса! :wink: Мамин-златен! :wink:
тарзан
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 7:52 pm

Мнение от тарзан »

Когато си за сом , винаги си за голям , ако ще ловиш малък не ти се влиза. Обожавам да съм сам в лодката , рядко качвам някой , това не е за да не споделям славата ,а защото изпадам в душевно равновесие , състояние на безтегловност което релаксира мозъка. Смисъла да се пребориш сам с една едра риба ти дава много положителен заряд и доста топлинка през зимата. Когато някой ти помогне при ваденето на голям сом винаги ще си задаваш въпроса "ЩЯХ ЛИ ДА СЕ СПРАВЯ САМ?" Попитайте ТЕЛЕТО дали без КАНИБАЛА щеше да стане ШАМПИОН ? НЕ се ЗНАЕ и никога няма да се разбере ! А за жените в лодката ще кажа , че винаги ти носят къмет , дори да не хванеш.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от Troli Rapala »

Тарзане,не успя да опишеш точно състоянието си по време на риболов!При влизането,чувстваш лек вътрешен страх от неизвестното,примесен с доза адреналин!След удара,адреналина у теб е ,като в прединфарктно състояние!Душевно равновесие се получава на края,след успешното вадене!Или пропускам нещо? :oops:
тарзан
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 7:52 pm

Мнение от тарзан »

Пропускаш много неща. Не изпитвам страх от неизвестното , защото предварително съм си сложил памперса . То неизвестно няма , всичко е ясно , най-много да дойде БАБА ЯГА . НО НЕ ЗАБРАВЯЙ ,ЧЕ ТИ СИ ЗА СОМ , СОМА НЕ Е ТРЪГНАЛ ЗА ТЕБЕ !
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Тарзане-едно е сигурно,че ако не бях проявил наивност и доброта-ТИ НИКОГА НЯМАШЕ ДА СИ ШАМПИОН.Когато казваш ,че сам ти държал ръката-помисли -би ли направил за мен същото и въобще би ли го направил за някой.За мен е радост,че учениците надминават учителите или стават професори.Ти изпитваш друг вид радост-понякога на това му викат егоизъм.А това,че сам извикал Канибала за помощ не го отричам.Беше закачен отвън и се страхувах да не го изпусна.А и гледах 3 година да те оставя извън тройката.Милко-бог да го прости също му е помагано,но не зная защо всички му го броят на него.Ако искаш-следващия път,като закача някой да те викна тебе и ще казваме,че ти си го хванал.Много интересно нещо са това приятелите,като си с тях се смеят и си говорят.Нищо не ти казват.Когато намерят слушатели-тогава се изказват.Питам се дали са приятели.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”