Съвети за начинаещи гмуркачи

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от gogo26 »

С мислене не става :D просто пробвай.Представи си какво ще е ако можеш да се возиш на буя :smt026 Разширява се обсега на действие,без хамалогията на лодката.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от vatus56 »

Безрезервно ви вярвам Гого, на теб и на Булти. Мисля , че за следващият сезон ще "съзрея" напълно за идеята, морално и финансово.
Булти ми е много на чалъм и най-вероятно ще го ползвам за консултант. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от gunman »

Не знам дали е по темата, но аз имам един каяк, който е от фибростъкло.
Дължината му е около 4.5 метра (може и малко повече), който не ползвам.Има нужда от една боя и малко козметика, ама и така върши работа, ако няма да се ходи на модно ревю с него. Преди години шетах с него из яз. Копринка, ама нещо време вече не ми остава за въдичарстване и съм го зарязал.
Тежи някъде около 40 кила и с един гребец+един пасажер, спокойно се носи с 10-тина километра в час ( а ако е с двама гребци може и повече). Ако някой го иска да свирка на лични да се разберем. Имам към него и един ски багажник пригоден за транспортиране на лодката, който ще подаря на оня,дето вземе каяка.
Извинявайте ако това е спам. :oops:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от manuk »

pvo написа:Имам един въпрос. Ноември месец подходящ ли е също за риболов на платерин ? Защото няма да съм в България до 4–5 ноември. :D
Подводния риболов за всички видове риба е подходящ до падане на температурата на водата под 14 градуса. След това чакаме следващия сезон. Изключение от това правило има. Но за това би трябвало да разкажат повече колегите от Варна, които имат опит с улов на платерини около ТЕЦ-а. Или някои по специфични особени места по южното черноморие.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от manuk »

Булти написа:"...което означава че при 10 метра налягането е една атмосфера и така нататък..." - налягането на 10 метра е две атмосвери :D
Разбира се, колега. Имам предвид налягането, което създава самата вода. Нормално е да изключа ежедневното атмосферно налягане, което варира и определя дали времето ще е слънчево или дъждовно.Нашето тяло се нагажда към него и ние сме "свикнали" да го понасяме.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от manuk »

Мисля,че идеята на колегата,самият буй да се използва за увеличаване на обсега на действие е много добра.
Разумно е да се опита.
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от DOCTORA »

За подводен риболов е задължително да се ползват Сит Он Топ каяци. Първите СОТ каяци са били саздадени за водолазите но рибарите бързо, бързо откраднали идеята. Хубавото е че за целта на подводният риболов могат да се използват дори и в морето надуваеми каяци - даже те са по-удобни за влизане на близки разтояния - до 500м навътре в морето.
Ето го моят надуваем каяк който е идеален за целта:

Изображение

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... c&start=15

От твърдите каяци най добър е РТМ К-Ларго защото е стабилен и отпред има специален бей за бутилките:

Изображение

Изображение
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от gogo26 »

Вижте моя каяк който реално използвам за гмуркане
Изображение
Кукана го закачам на черната скоба която се вижда отзад,отпред има същата и за нея е хванато въженцето което е вързано за колана с тежестите.Последните 4м на въжето е 2мм.корда с тапа и после колана.
В куфарчето отзад има обикновено шише вода,солети,вафла,ключовете на колата,документи(в непромокаем джоб),резервен ластик,жълъд.... и има още много място :o
Каяка спестява доста плуване и в него може да се събират миди, рапани,абе има много място.При по дълъг риболов е идеален за почивка, върху него може и да се подремне,ако е закотвен де :P
От страни може да изглежда малко смущаващо, празен каяк да се разхожда напред-назад навътре в морето :lol: ,но е удобен.Има и резултати
Изображение
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от vatus56 »

Това или подобно надуваемо каяче което показва доктора, може ли да се намери в БГ и колко горе-долу може да струва това геевезелъче? :?:
Никоя риба не е по - важна от живота !
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от *Станислав* »

"...или със свободната ръка се стиска носа и се надува леко(ето защо маската трябва да е с място за носа)..."

здравей,моята маска е без място за носа - как трябва да изравнявам ? :roll:
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от terzo »

С преглъщане.
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от *Станислав* »

незнам дали "преглъщам " както трябва,но го няма онова "надуване" на ушите като го правя :?:
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от gmurkacha »

stanislav_simeonov написа:"...или със свободната ръка се стиска носа и се надува леко(ето защо маската трябва да е с място за носа)..."

здравей,моята маска е без място за носа - как трябва да изравнявам ? :roll:
Купи си друга маска.Тоя буркан е направен за децата да си гледат камъчета и миди под вода.Маркова маска можеш да вземеш на достъпна цена вече/от 30 до към 100 лева/ и изкарва много години, ако не я настъпи някой.
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от *Станислав* »

здравей,първо за маската може да е "буркан" ,но много добре ми уплътнява със стъклено стъкло отпред и много хубаво се вижда,по добре от пласмасовите (е сигурно не е като маска за100 лв.) ама аз бия попчета и събирам миди, и рапани :wink: доста добра работа ми върши и не искам да си купувам нова :roll: затова питах и за друг начин за изравняване
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от gmurkacha »

С която и да е от тия маски ще усетиш разлика от земята до небето сравнени с твоята http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... Path=81_87 и тук http://www.divingshopbg.com/maski/index.html
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”