Какво кълве на яз.Пясъчник?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от slivnalia »

Изображение

Яз.Пясъчник на около 35 км ,от Пловдив,разположен е в Северна Тракия по горното течение на едноименната река Пясъчник. Това е едно чудесно място за риболов и почивка. Язовирът е голям и дълбок, водата е чиста, бреговете са тревисти, на места песъчливи, така че мястото е страхотно и за плаж. Панорамата е невероятно живописна и отпускаща. В непосредствена близост са хълмистите възвишения на Средна гора, покрити с гъсти борови гори. Виждат се скалисти участъци, чиито светлосенки играят под слънчевите лъчи. Още по- красива става гледката при вида на прелитащите лястовички и чайки!
Страстните любители на риболова могат да се надяват на сравнително голям улов и много приятна обстановка за сладки приказки и отдих.
.Възможен улов Бабушка,Уклей,Каракуда,Шаран, и от хищниците Костур,Бяла риба,Сом.Има и Кефал но май е в малки количества.На пролет рибите се държат около устиетата на няколкото се вливащи реки в язовира.Зимата около стената и кулата.

Нека тук съберем инфото за кълването, методите и тънкостите на този язовир :idea:
Изображение
Йордан Марков
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1953
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 8:08 pm
Местоположение: Пловдив,с.Житница

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от Йордан Марков »

Изображение
Светът е кръговрат. Всеки е отговорен за действията си. Всичко се връща..
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от borislav58 »

Колеги смятам всеки знае за таз годишното яко Разбиване на Пясъчник беше изловена много от рибата на язовира .Бяха написани доста актове бяха конфискувани километри мрежи от язовира.ИАРА Пловдив въобще тази година не си гледаше задълженията спрямо бракониерските набези .Ако не бяхме колегите съфорумници със честите обаждания те въобще и няма да знаят къде е язовира.

Трябва да се знае, че водно стопанство си продава водата както и е кеф .На никой не му пука ,че ще се прецака рибата даже може би нарочно се изпусна до тази степен .Постоянно съм на този язвир преди /доста/ години като подмине водата моста язовира се забраняваше набиват се червени флагове, и неможеш да ловиш.Тази година мислех, че ще го забранят, но сигурно водно стопанство си не е изпълнило договора за доставка на вода, и затова се получи този спад на нивото.Никакви стени и никакви глупости няма за ремонт ,ако имаше някъкъв ремонт то щеше да е видим първо трябваше да се ремонтират съораженията, а доста от колегите които са ходиха на стената то видяха в какво състояние са шахтите те са пълни с пясък изкъртени скари бетона около съоръженията е изкъртен, и още и още всичко е пунта мара .Язовира в момента се е доста поналял защото се източиха неколко язовири за никулден, и водата влезе в Пясъка в момента качва бързо от топящите се снегове реката от към Старосел е доста пълноводна защото язовир Раковица прелива.Вече имам 3 валата от към страната на Беловица преди да паднат снеговете рибата се бе раздвижила из втичалата, но като застудя пак се оттегли към стената .Лодкарите им се размина подръпването защото нивото дигна поне 2 метра и рибите се прегрупира .
Язовира е единсвения голям в Пловдивски регион преди две години ИАРА зарибяваха 2 пъти с шаран. Язовира е плитък с дълбочини средно до 7 метра затова рибата бързо достига размерите за риболов . В момента е забранено минаването по стената така ни се отрязва риболова от към страната на Елешница . Минаването за тези места е от към Старосел и Паничери но засега се въздържайте от ходене по тези места, че има много кал и ще си изпатят някой .

Изображение

Нарочно пуснах тази снимка некой да се сетят защо
Изображение
Изображение
Изображение
Това се получава от проклети мрежари
Изображение
Изображение

Некой по запознат с язовира нека продължи
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от slivnalia »

Моля нека се придържаме към темата,надявам се всеки разбира предназначението и :wink:
Изображение
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

пясъчник

Мнение от dobrin_dinev »

Здравейте колеги,искам да попитам може ли да се лови риба на дупките на пясъчник.Може ли да се отиде до там с кола и излиза ли риба в момента.Предварително ви благодаря.
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: пясъчник

Мнение от borislav58 »

Просто забрави за дупките .Защото няма от къде да се влезе там на всякъде поставиха бариери .Аааа чакай може само че трябва да ходиш пеш като оставиш колата на стената 2 километра и половина толкова е до там и няма гаранция дали ще кълве.Колега те мрежарите го опоскаха не чете ли каква зган бе на Пясъчник в големите студове .Айде на слука и ще трябва да поизчакама до другата седмица дано нещо се поразмърда вече.
Изображение
Колега ето ти прословутите дупки днес се размърдах да проверя с риск да ме глобят.Долу на Микрото има бариера но до бариерата колеги са си направили место и я зъобикалят .Значи отидохме с един приятел но сори риби не барат още там.Пясъка също не дава нищо в момента тече доста вода от реките ,и водата е 3 градуса в язовира Ето малко снимки от язовира в момента
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от borislav58 на Пет Мар 19, 2010 6:26 pm, променено общо 3 пъти.
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пясъчник

Мнение от dobrin_dinev »

благодаря за инфото
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от chanio »

Много хора могат да кажат много за Пясъчник,ама...Кво аз съм забелязъл:Може да се направи сериозен риболов на различни риби,стига човек да ги нацели къде са.Сериозни откривания съм имал на втичалата,откъм Мало крушево и откъм Старосел предимно пясъчни каракуди.На плувка и дъно,предимно на червен червей.Костур яки количества,кат падне водата,август на 35гр.в дерето на староселския ръкав,на 2 въдици, 2 дни един след друг,неможех да им смогна,че и 2 години.Симеонче :lol: .На стената и около кулата целогодишно се ловят хищни риби.На входа на дупката,както и в нея се хващат доста различни рибета(стига да има вода).Шаранджиите ги гледам,разпъват,от стената,по пътя за беловица,както и към Старосел(по-малко).Хваща се някой друг Шаран,макар и не целенасочено.Сигурно има колеги хващали доволно и на други места!Ама и такива капота се въртят на язовира малеее :lol: Язовира е яко посещаван,от колеги,от региона.На откриване има повече хора,от колкото в Пловдив :lol: Нека и други споделят кво,що,кога и как?Вали ли,не е препоръчително да се влиза из калните пътища,по източния край на язовира,доста колеги сме затъвали там,не е за леки коли :D Лошо е наистина стабилното му изпразване лятото. :smt115
martins
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 9:11 am

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от martins »

Здравейте колеги. Мисля да посетя язовира за пръв път тази година та въпроса ми е как е риболова на така наречената дупка, която се намира в дясно от пътя като се подмине стената. Посещава ли се много тя и има ли въобще смисъл да се ходи там. Благодаря.
svilen
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юли 16, 2005 9:38 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от svilen »

Днес бях там, направих пълно капо.Лошото е ,че никой не видях да вади.Имаше доста хора.
Аз пробвах на плувка,на всякакви дълбочини,захранки и стръв.Нищо.Дори не бутна.Все едно си хвърлил на асвалта. :D
Но успех на теб,на мен може днес да не ми е ден.
Аватар
steven1969_bg
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 10:43 am
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от steven1969_bg »

колега свилен,а щеки на дупката имаше ли?и как е пътя до нея?
не ме е срам да уча нови неща и да ме подсещат за стари...
svilen
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юли 16, 2005 9:38 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от svilen »

Не познавам добре язовира.Аз бях до старите бунгала.Почти всички хвърляха на дъно, щеки не видях.
Ако ми кажеш някои добри места и как да стигна до тях, ще съм ти много благодарен :D .
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от borislav58 »

Чудесно ще ловим тази година на спокоиствие на Пясъка .....!!!!!!
martins
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 9:11 am

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от martins »

колега свилен,а щеки на дупката имаше ли?и как е пътя до нея?
Ние бяхме на дупката и не клъвна почти около час, след което се махнахме от там. Толкова е паднала водата че дупката е почти отделена от язовира. Отидохме към 7,30 часа и се изненадахме защо нямаше никой там, но после разбрахме защо е така :). Пътят не е в отлично състояние но става за слизане до дупката, имаше едно две места които бяха малко кални но не са проблем. Отидохме от към с. Беловица, но и там нищо. А колкото до самия язовир това ми беше 3-тото или 4-тото безполезно ходене там. За мен няма шанс скоро да се хваща там риба имайки в предвид активното източване на водата и наглите бракониери.
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от dobrin_dinev »

Колеги искам да попитам някой дали не е ходил на ръкава на Пясъчник откъм Паничери?Ако ли да,то как е пътя,проходим ли е за лека кола,има ли вода на ръкава и дали излиза някаква риба в момента?Предварително благодаря!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”