Инфо за Копринка

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
bori4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 8:08 pm
Местоположение: Калофер

Инфо за Копринка

Мнение от bori4ev »

Хаиде някои нямали да се похвали ,да енаправел севтето на Копринка
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ROSEN_GB »

И аз това чакам.
Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Инфо за Копринка

Мнение от горан »

Зависи за какъв риболов питате. От към хищник просто забравете март месец.Язовира е почти пълен, като продължават да се вливат ледени води в него и е мътен като боза. В събота и неделя никой нищо не е хванал, само аз една каракуда на силикон :D . За друг вид риболов не мога да дам инфо, понеже не практикувам.Дано съм ви бил полезен :drinkers:
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ROSEN_GB »

Инфото ти беше добро.Но резултатите са лоши още за там.
Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Osi »

Днес Копринка изглеждаше така:

Изображение

Изображение

Изображение

Язовирът е пълен и мътен. Имаше рибари по обяд зад ресторанта, но явно не вървеше, защото в ранния след обяд си тръгнаха. Валеше дъжд и духаше вятър.
na4o_kz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 10:37 pm
Местоположение: БългариЯ

Re: Инфо за Копринка

Мнение от na4o_kz »

към колегата"bori4ev"по доло:за тази цел има телефони ако ги нямаш си ги запиши от сайта. за да хванеш следващия път;А не да пишеш че си ги видял само.Че има риба там и аз чух но докато отида може да е изтармъчено.Успех следващия път.
Последно промяна от na4o_kz на Нед Мар 14, 2010 9:45 pm, променено общо 3 пъти.
КОИТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ,ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА http://vbox7.com/play:36938ab8
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Don4o_62 »

Вчера бях в Павел Баня на гости за два дена,та решихми с моя човек да направим един тегел на Копринка.Отидохме на стената,но гледахме малко и изобщо не изкарахме въдици.Оттам отидохме на пресялната на устието.Всичко е до горе и прелива.Имахме информация,че някав мангал със съркме изкарал към 30кг. каракуда,но поне днес я нямаше.Уж почнала да се бий като напече.Чак на самото устие има добри места и похвърляхме,но освен няколко дребни костура който удариха на червен цръв друго не обади.Общо взето има надежда за останала риба,понеже тия дни били изкарали няколко бели,пак горе до пресялната.Можеше да направя някоя снимка,но освен пълен язовир,друго интересно нямаше.Като тръгне едрата каракуда,тогава ще има снимки за оплакване на окото :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
bori4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 8:08 pm
Местоположение: Калофер

Re: Инфо за Копринка

Мнение от bori4ev »

В събота обеколихме горния краи на Копринка където се влива Тунжа риба излиза само на помпите на сепарацията но не хварлахме защото беше обкражено от косачи и паршутисти.Излизаха маломерни каракутки.
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ROSEN_GB »

Нещо интересно от този уикенд да споделите.
Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
a21
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 6:36 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от a21 »

Бяхме в събота откъм Виден. Тръгнахме по пътя покрай язовири и на първите скали свърши. Там се разположихме, разпънахме такъмите и последва цял ден мятане на захранки. Дори почукване нямаше. Хората идваха за по 1-2 часа и се отказваха. Незнам как е от другата страна, но от тази нищо не излезе. Покрай нас пробваха на торен и бял, ние имахме и царевица, но резултат беше еднакъв.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Don4o_62 »

Като видите нагазили мангали около островчетата до скалите,значи каракудата е тръгнала.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ROSEN_GB »

Don4o_62 написа:Като видите нагазили мангали около островчетата до скалите,значи каракудата е тръгнала.

Хаха.Тогава като видите мангалита се обаждайте да заминаваме.
Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
misom
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 2:24 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от misom »

колеги днес бях на виденския ръкав излизаше някоя друга каракуда но общо взето беше слабо.
bori4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 8:08 pm
Местоположение: Калофер

Re: Инфо за Копринка

Мнение от bori4ev »

На 27 03 бях на под Съхране на дупките ,излизаше ипезодични каракуди на долбочина 80 см ,но язовира пада , на една дупка бяхме към 60 човека .Хванах 10 каракуди от 500 гр до 1кл . До тука добре но като се исипаха една тумба цигани дури някой хвърляха спарашути .Един явно по смел човек се скара стях и се обади на пророверяващите но от 3 дена от както върви рибата никои немина а мъжът остана само със заплахи ,че ще му шчупат колата.
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Osi »

Днес по целия язовир бе пълна скръб.
Сутринта към 07.00 часа пристигнах на дупките под Долно Сахране. Брега бе уплътнен с кой какъвто "телескоп" докопал. Първо впечатление - нивото високо "на max", колите с Пловдивска и Габровска регистрация - 90% от всички коли няма лошо, нали вече има "свободно движение на стоки и хора".
След кратко лутане заемам позиция и напук на приетия етикет хвърлям фидер и пикер наред с десетките пружини. След това кратко оглеждане на обстановката - забелязах, че повечето колеги стоят в колите, за да се предпазят от студения вятър и никой не вади телескопите. Съседа ми се "разтъпка" до мен на "разузнаване" и ми обясни, че от сутринта само две каракуди е извадил "онзи с Пасата" и толкоз.
Към 10.30 часа времето омекна, вятъра стихна и слънчо проби облаците. Карай "дупките" настана оживление, раздвижиха се хора и коли, почнаха да обикалят на разузнаване, но новините бяха обезкуражаващи. Двете каракуди на "онзи с Пасата" бяха рекорден улов.
Заключението беше, че "бригадата от EVN" е минала и то скоро, защото по края чат-пат се срещаха умрели каракуди, а двама колеги извадиха с ръце от плитчините две каракуди, ни живи ни умрели. Ако "токажиите" наистина са минали тия дни, то за събота и неделя "надежда всяка оставете". Още един факт - двамата бракониери с "цапала" за около 6часа изадиха три уклея. Това ме кара да си мисля, че "бригадата от EVN" наистина е минала.
Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”