как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
ivanta4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 292
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 7:01 pm
Местоположение: Плевен-Разград

как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от ivanta4ev »

аз от време на време ходя за риба на язовир Бели лом!! нямате на идея каква мръсотия остава след БРАТОГО РИБАРЯ!!!!!!!!!!незнам у тях дали така си хвърлят боклуците из целият апартамент или къща!!!!!!!!!!!!!колеги пазете чиста природата!!!!!!!!!!!когато отидете пак да вие чисто приятно и уютно!!!!!!!!!!!да вие кеввввввввввввв!!!!!!!!!!!!!!!!! :finga: :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt038 :smt038 :smt038 :smt039 :smt039 :smt039 Пазетея преди всичко за това малко съкровище което е на снимката и за всички останали!!!!!!!!!!!!!!!за да могат след време да се гордеят с нас!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :smt038 :smt038 :smt038 :smt041 :smt041 :smt059 :smt059 :smt035 :smt035
Последно промяна от ivanta4ev на Вто Апр 06, 2010 9:41 pm, променено общо 1 път.
Изображение
ИзображениеИзображение
djsweek
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 12:29 pm

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от djsweek »

Браво колега за въпроса.Аз примерно си носа боклука до вкъщи или до наи блиския контеинер за отпадаци,защото смятам,че е по добре като отида там отново да е чисто и приятно да искарам риболовния излет.Дано и др.се сагласят.Да запазим природата чиста!!!Ако не за нас поне за другите след нас!
Аватар
ivanta4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 292
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 7:01 pm
Местоположение: Плевен-Разград

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от ivanta4ev »

ЕТО сега е момента колега да видим колко колеги си носят боклука до вкъщи като ТЕБ?????????????????? :rock: :rock: :toimonster: :smt120 :smt119 :smt116
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от dedeff »

Колеги,в колата винаги може да се намери място за една торба боклук,айде да не е до вкъщи,но поне до най близкия контейнер.Щом е имало място за пълни бутилки с бира и безалкохолни и разни хранителни продукти на отиване,следователно ще има място и за техните опаковки за на връщане.Всеки трябва да почиства след себе си.
Без жени можем,без риболов не можем!
Аватар
bat_boiko_nikolov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1658
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 11:06 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от bat_boiko_nikolov »

В платформата имам чекмедже с чанти .
Обикновено ги нося до някой контейнер, но забравям и айде у нас !
А ми се случва да забравя отпадъка и за по-дълго в колата..... :mrgreen:

п.п....практично е платмасовите бутилки да се свиват / с изкаран въздух/ и да се затапват, за да заемат минимално място....
За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо !
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от Paublo_Eskobar »

Отговор по темата!
Като съберем боклука на другите,някой път и това не помага. :lol:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
ТАРАЛЕЖ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1534
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:52 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

Пабло! Как да не помага? Нали трябва да дадем пример!
Ще ни се смеят 1-2 пъти.После,като посегнат да изхвърлят боклука,ще се сетят за нас.Ще са разбрали защо го правим..


..ника ти е страхотен !
AC/DC
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от jorro11 »

Винаги си нося боклука обратно до града и там го изхвърлям в някой контейнер,а често и боклука който е около мен!
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от lz1igr »

Същото е и при мен.А една есен си спомням на Ръжево конаре стана много студено,събрахме наоколо бутилки и какво ли не и стана такъв хубав огън,че ще го помним цял живот.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от chirusa_bg »

Баща ми ме е учил всеки път да обирам и изгарям боклука на брега. Стъклените шишета ги сабирах и ги връщах на вторични суровини, а с парите....е то е ясно-куки, плувки и тн. През последните години, нали се правя на голям рибар и нямам време за огньове и тн. винаги в колата имам ролка с торби за боклук.
Лошото е, че понякога и камион не би стигнал да да се почисти мястото :oops:

ПП. Честно казано не ми се вярва, че дебила ще се прихване, колкото и пъти да ни гледа, как почистваме до него :(
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от pachosz »

Всичко що гори - в огъня Изображение
Tака сигурно замърсяваме въздуха, но идеално добро няма :wink: Поне гледката и условията като седнем да са приятни. Ако са само нашите отпадъци, да си ги прибираме, но при тая свинщина навсякъде, огънчето със сигурност поема много повече боклук от багажника. Ако пък няма огън, тогава вече в багажника и на първия контейнер.
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от qno_zloo »

Колеги, привет и пазете чисто!!!
Ще ви разкажа една случка, бяхме на Изкъра месноста "Бункера"(готино местенце) бяхме за 10 дни и се сещате колко болкук се събире за толкова време. (Винаги за големи излети си взимам 1 ролка големи чували за смет.) И така стана време да се омитаме към София , събрахме багажа , събрахме и боклука който беше 10 чувала от 150литра , натоварихме го на багажника и тръгнахме. Бре тук, бре там няма къде да си оставиме боклука, оказа се че най- блиското място беше на Щъркела.
Мисля че това обременяване към съвестните рибари на толкова комерсиален водоем е ФАТАЛЕН.Трябва да има начин да се докарат контеинери , поне до филмова къща.

ПС: Вадил съм на дъно- каса от бира, маратонка Адибас, Евтини джапанки и други подобни.
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от orion30 »

Темата е милион пъти коментирана. За съжаление, аз язовир или река, които да не приличат на сметища не познавам. Ако някой знае такива да ми каже. Може би някой арендован. :(
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от qno_zloo »

... колега, такава макара като на аватара ти съм имал и е много сладка, жалко че ми я гепиха "да пукнат дано"..... :axe:
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Re: как да оставим мястото чисто след риболовен излет!!!!!!!!!!!

Мнение от dimitar_ »

На тази тема бях се зарекъл да не пиша , просто защото съм сигурен , че никой от нас не е виновен за мръсотията покрай водата . Пи сал съм го и пак ще го напиша , идиотите които цапат надали някога ще прочетат това което ние коментираме , и едва ли не се виним за тяхното безхаберие и ниска , да не казвам никаква култура ! Остава ни само като отидем първо да си почистим мястото от боклуците които заварваме и след това вече да си приберем , и нашите , когато си тръгваме . Аз лично което гори го изгарям , а другото в кофите за боклук в най - близкото населено място , поне вече има контейнери за боклук навсякъде . Опита го имаме от многобройните срещи на колеги от форума , така че дано , като ни видят че чистим , нещо прещрака в празните им тикви , и да почнат да си прибират боклуците ... !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”