Язовир Логодаж

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Колеги за всички останали язовири има информация освен за този. Реших да пусна тази тема за да може да обменяме инфо през текущия сезон. Благодаря предварително на всички за мненията :D :D :drinkers:
Geleto
фен клуб-скобар
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:27 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от Geleto »

Колега това не е ли Станке Лисичково, който се намира на 20 километра от Благоевград! Ако става въпрос за него и той е забранен през размножителния период, а след това излиза каракуда и дребен лин! Лошото е, че е обрасъл с водорасли и трудно се намират местенца! Затова и държи прилично количество шаран, сом и толстолоб!
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Точно той е. Излиза доста каракуда (някои по над кило) но с шарана не съм много опитен и не мога да се оправям. Сега след забраната мисля да пробвам на протеинови топчета но незнам какво ще излезе. А иначе за водораслите е вярно, че е трудно ваденето. По мои наблюдения има и доста сом щото всеки път като съм там гледам че се обръща но не съм пробвал да ловя.
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Между другото ако някой колега може да сподели някои успешни тактики за този язовир ще ми е интересно да ги прочета
stefan_ginev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Логодаж

Мнение от stefan_ginev »

Аз съм ходил на този явовир преди мноого години за 20ина дни като ловяхме и захранвахме на царевица,имаше и много големи екземпляри толостолоб които местните ловяха за съжаление по начин който всеки може да се сети .Този язовир свободен ли е за риболов?С интерес ще следя темата за актуално инфо.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Язовир Логодаж

Мнение от mario67 »

Не съм ходил там от години,откакто обрасна,така че да неможе да се лови.Преди в язовира имаше много кубинки/сега незнам как е/.Веднъж на заметната въдица за сом,на стръв кубунка-хванах шаран,към 5-6 кила.Това беше отдавна,ходех там за цели седмици.Местните много го браконерстваха-мрежи,комбайни,чух и за взривове.Несъм стъпвал там,откакто от метната ИАРА искаха да ми съставят акт за нощен риболов,а в същото време местните бракониери си бяха организирали чалга купон на отсрещния бряг,като преди това пуснаха 2 комбайна с стотици куки.Нивата на инспекторите спря при тях и купона се развихри още повече
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Язовира е свободен и лично на мен ми допада че няма голям калабалък и може да ловиш спокойно. А за бракониери миналата година не съм виждал но може и да има :(
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Логодаж

Мнение от RAMIREZ »

събота, рано сутринта
Изображение
Естествено хубавите места :D бяха заети, също така имаше доста палаткови лагери.
Стръвта на която опитах да хвана някоя риба беше - торен, земен, бял, сладка царевица, ягодови пелети, захранка ягода на сенсас и "река" на филстар.
Опитах с фидера, на косъм, пружина, на леко - слънчаци бол, големите каракуди само си пляскаха около мен :D и не щяха пипат, шараните и те.
После стана жега, бях си забравил чадъра естествено - червейте се свариха, водата свърши и един пе..рас с джет започна да прави кръгчета и това беше края на моя риболова в 15:00 часа.
Обобщението е следното: рибите са там, колегите около мен изкараха по някое добро шаранче и каракуди, имаше няколко лодки който се пробваха да вдигнат някой сом с кльонк и размятаха някакви клатушки (представете си колко големи са били, за да ги видя от брега :D ), но не видях резулта докато бях там.С дънните истотии е малко сложно заради водораслите, поради тази причина с ваглера се лови точно зад тях.

Успех на всички :drinkers: .
Изображение
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Колега то и аз бях по принцип за събота и неделя миналата седмица и положението беше същото. Но хубавото беше че на плувка излизаха доста каракуди а и хвнах поне 50 малки колкото пръст шаранчета. явно заради водораслите шарана е в изобилие!!!! само как може да го ловим.?!?!?
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Ето и една интересна препрадка
http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.p ... 3222ba8feb
vesko_hard
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 9:41 am

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vesko_hard »

Според моите наблюдения риба има но има два основни проблема:
1. Водораслите заради което риболовът на дъно без лодка е обречен (а аз нямам лодка).
2. Джетове и моторни лодки летят отвсякъде но предполагам с застудяването на времето тоя проблем ще отпадне.
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Колеги здравийте!!!! Миналата седмица в сряда бех на язовира и хванах един шаран 2 кг и над 10 каракуди по над 500гр. Един по едър шаран ми скъса и изтървах някои от ударите. За времмето от 7 часа сутринта до 2 часа след обяд имах над 20 удара което мисля че е добре. Незнам как е на другите язовири но мисля че това е добре. Лових на хранилка с ароматизирана царевица. За съжаление снимки ще мога да кача до няколко дни. Успех на всички!!!!!
vesko_hard
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 9:41 am

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vesko_hard »

Браво за улова.

Какво е положението с водораслите?.
Може ли да се хвърля на дъно от брега без лодка ?




Поздрави.
vshtarbev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 9:15 pm

Re: Язовир Логодаж

Мнение от vshtarbev »

Колега аз ловя без лодка и ловя на място със по стръмно дъно, а и сега нивото на язовира е по високо. Утре ще ходя пак на язовира и вечерта ще пиша
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Язовир Логодаж

Мнение от mario67 »

Колега,какво стана на риболова,обеща да пишеш..?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”