въпроси относно "бисквитата"

Модератор: Paublo_Eskobar

ronnie10
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 1:32 am

въпроси относно "бисквитата"

Мнение от ronnie10 »

Нов съм тук и искам да попитам бисквитата от къде идва като първичен продукт ? Не говорим за вече затворената в пакети и така нататак?
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от Paublo_Eskobar »

Сигурно питаш за бисквитени галета или за шоколадова бисквита?
Би трябвало и на двете първичният продукт да са бисквити,които са смляни и са затворени в пликче. :) Или те интересува точно,какви бисквити мелят,примерно "Раховец"?
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от bantumi »

Ако става въпрос за захранката,според мен по-добре да се беше казвала "вафла" ,защото ми приличат на млени или натрошени вафлени кори. :D
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Brevering
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 6:28 pm
Местоположение: София, Дружба 2

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от Brevering »

От бисквитено тесто.
Вафленото тесто е друго.

А въпросната "бисквитена галета" би трябвало да се прави от бракувани бисквити, ма знам ли...
pescador5
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 6:45 am
Местоположение: Пловдив

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от pescador5 »

Brevering написа:От бисквитено тесто.
Вафленото тесто е друго.

А въпросната "бисквитена галета" би трябвало да се прави от бракувани бисквити, ма знам ли...
:smt023
Lakom
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 5:16 pm

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от Lakom »

:smt023
pescador5 написа:
Brevering написа:От бисквитено тесто.
Вафленото тесто е друго.

А въпросната "бисквитена галета" би трябвало да се прави от бракувани бисквити, ма знам ли...
:smt023
:smt023
lyusienka написа: може да ми банете и този профил
:D
di_vik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 7:16 pm

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от di_vik »

Бисквитата ,поне тази която се предлага в риболовните магазини е три вида;
-първият вид е млени бисквити(чаени-с повече масло в тяхи са по лепкави,обикновени-по сухи и не лепнат толкова много)могат да бъдат с бял и кафяв цвят.Състава им е брашно,набухватели,захар а за кафевите и какао,изпечени си ги хапваме или скагаме в захранката.
-вторият вид е блатове за рулата и сухите пасти(те са най удачни за леките захранки)предимно с оранжев цвят но има и кяфеви.Състава им е брашно,захар,яйцаи евентуално какао.
-третият вид е шоколадовата,това са си буквално млени шоколадови вафли и са много лепкави поради наличието на доста шоколад, в който всички знаем има масло(най са предпочитани за пружина или за добавка към тежките захранки)има кафяв и бял цвят.Състав в печените кори е брашно, захар и в последствие високомаслен шоколад.
Срещал съм цялата гама с марката "ШАМПИОН" или "ПРИ МАРЧО", май е едно и също ,не съм сигурен.
Айде, че ми калве :D
fishing time
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 10:53 am

Re: въпроси относно "бисквитата"

Мнение от fishing time »

di_vik написа:Срещал съм цялата гама с марката "ШАМПИОН" или "ПРИ МАРЧО", май е едно и също ,не съм сигурен.
Мисля че това наистина е една и съща бисквита.От нея съм срещал суха и мазна която след като цопне във водата на повърхността се забелязва едно петно ...доста мазно :lol: Respect също имат обикновенна и шоколадова бисквита които също са добри и резултатни.Но бисквитата си е добавка към основната захранка.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”