Инфо от Пазарджик и региона

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

Здравейте колеги,смятам тук в тази тема да даваме инфо от нашият район по този начин да помагаме на една част от колегите които смятат да го посетят.Малко инфо от Звьничево.В петьк 23.07.отскочих да видя Динго и един друг френд които бяха на вьпростното място и си дрьнкаха перки без да им мигне окото.Аз си взех спининга и реших да профукам 2 часа в тьрсене на хищника.Казах си време е за лека почивка отностно марица.Смятах да изпробвам нашите хищници.Имах няколко почуквания от които 2 бяха реализирани,жалко че бяха бебета :lol: но като за сефте е добре.
Изображение

Изображение
и понеже брегьт е висок,се наложи да е хврля от горе,че миналата година на това място щях да се пречукам. :lol:
Изображение
Ето как изглеждат,моите места фаворити.
Изображение

Изображение
Вчера 24.07.С Динго решихме да ги проверим отново за 2часа само,че този пьт сутринта.Отново само дрбоськ,но все пак е нещо и тези малки симпатяги ни дават надежда.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Dimy »

Браво колега аз от давна се каня да ходдя по вашия краи , но незнаех местата :D
Последно промяна от Dimy на Нед Юли 25, 2010 8:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от gorkata_petrov »

Браво, одавна беше време да се отвори такава тема .
Ще я следя с интерес
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от tsvetkoff »

Много добра и полезна тема,адаш!Ще дадеш ли малко повече инфо за условията на риболов на Звъничево - каква риба държи,има ли такса.......
.......трябваше първо да погледна в Гугъл мапс и тогава да се изказвам неподготвен.Това трябва да са баластриерите,нали?Значи би трябвало да са само с билет....
Последно промяна от tsvetkoff на Нед Юли 25, 2010 10:11 pm, променено общо 1 път.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от simo72 »

Базааа , точно на време , я отваряш тая тема !
Ще помагам с каквото мога , макар че на последък - бе ти знаеш !!!
Върл Shimano фен!
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

tsvetkoff написа:Ще дадеш ли малко повече инфо за условията на риболов на Звъничево - каква риба държи,има ли такса.......
Виж тая тема.
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 0%B2%D0%BE
за водоема се изисква допьлнителен билет от ловното,как то е случая с микрото на пяська и нямаш ядове,билета е 15 кинта за 1год този синият е от ловното
Изображение

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от КАЯ »

Имате един водоем до Капитан Димитриево, или както му казвате по местно му Капитана. Наскоро след откриването така се случи, че минах от там за един ден освен безброй слънчевки /дори на рибе/ и костур който взимаше само на рибка друго не хванах. Има ли и други риби там, които да не са единични екземпляри?
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

За сьщото вьпростно място,ми казаха че са ловили каракуди и то доста прилични.Аз не сьм ги видял затова и не сьм сигурем в това инфо.

п.п Сьс сигурност преди имаше даста разнообразни риби.На този етап не смея да твьрдя нищо положително затова място.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от bigfish133 »

И аз наскоро се бях сетил за това язовирче , ако става въпрос за него . Едно време , когато служих в Пазарджик давахме външен караул на Капитана и точно до погребите имаше едно язовирче (мисля , че говорим за същият ) ,където един чичо оставяше често да спи там често .Вадеха прилични шарани на дъно през нощта , ама това беше преди 12-тина години и предполагам ситуацията се е променила коренно . Ако някой има прясна информация за там да драсне един ред .
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

Днес кьсният следобед с един приятел,решихме да проверим как са Бошулските хищници.В последтсвие се оказа,че и те са сити както на повечето водоеми. :lol: Доста примамки сменихме но явно рибата не беше активна.
В интерес на истината хванах един мальк раиран калпазанин и то на най грозната рьждясала блесна. :wink:
Ето го и вьпростният Бошуски водоем,които дьржи доста голямо разнообразие от риби.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ето го и единсвеният гладник за вечерта.
Изображение
колкото блесната, :lol: срамна работа,таз година май ще ми вьрви само на маньци :wink:
Изображение

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

Здравейте,четвьтьк и петьк бях на Батак.Останах за малко при моето смейство което е горе на почивка.Та си казах защо да не пробвам рибата.Но общо взето след голямите дьждове рибата не е толкова активна от брега.Кьлве през определни часове на деня и след това се дьрпа много на вьтре.Доста от моите познати които са горе споделят това мое мнение.Ако решите да ходите по добрият вариант е да се тьрси преди обед,даже до 10ч.след това изкачат едни голями вьлни които правят почти невьзможен риболова на перо.Иначе излизат обичайните заподоздрени,каракуда и червеноперка.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Запознах се и с колега fn1p-много точен пичага :wink:
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Dimy »

Колега на Звъничево дават ли палатки , и може ли тази карта да се извади от което и да е магазин на БЛРС , или трябва да е от местния.
Последно промяна от Dimy на Нед Авг 15, 2010 5:23 pm, променено общо 1 път.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от simo72 »

Колега , дават на палатки , но не те съветвам да пробваш. Толкова комари , не си видял през живота си :shock: !
Последно чух , че и Званичево си е минало към ИАРА , и си се лови с нормалния билет ! / но не е на 100 процента сигурно/
Върл Shimano фен!
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от beis »

Вчера с едно приятелче решихме да проверим как е положението на Звьничево.Имахме 2часа на разположение и кьде по близо от вьпростното място.Общо взето нещата са по старому.Обаждат се малки калпазанки,от тоя модел само. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Но ния ще си го проверяваме :wink: и все някои ден ще изгрее сльнце и на нашата улица. :)
Изображение Изображение Изображение Изображение
pani4eto
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 4:41 pm
Местоположение: с.Мусачево

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от pani4eto »

Дайте инфо за Калаващица!Знам че е арендован,и че миналата година не даваха да се лови.Интересува ме в експлоатация ли е за спортен риболов и какви са условията.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”