лаврак

Модератор: nkolev66

Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: лаврак

Мнение от spear »

И аз съм взимал там лаврак, но преди много години. Ей това е мястото: http://gmap3d.com/?r=3dmap&mt=Latitude- ... 1924934387
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: лаврак

Мнение от gogo26 »

Бреее колега,сефте виждам по-опитен харпунджия да си казва точно местата :shock: Постоянно е едно криене недомлъвки-абе това е тема табу :!:
Много ще се радвам и на други твои постове :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Между другото мястото между Аркутино,н.Свети Тома и Змийския остров ми е любимо, там винаги е интересно,но лаврак за съжаление не съм виждал
Изображение
Това е от там :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

niki_fire1977 написа: За второто място тръгваш покрай Перла по пътя откъм Приморско и влизаш в гората по горския път където донякъде е асфалт, после почва страшно.За офроуд коли. Добре, че моята е висока.Та пътчето води точно до Маслен нос, но преди него в гората има една отбивка вдясно точно на брега, която плавно слиза на едно малко плажче.Плажчето се вижда от пътя.Има и паднали дървета там. Не можеш да го объркаш защото е само едно такова плажче. Та там ходят много малко хора защото пътя е много лош и рибата не е много наплашена.Между другото за първото място дава и добър кефал.А на второто, но на сушата има много сърни и зайци като ходихме прибягваха пред колата.Все пак е резерват. Но е забранено да се ловят.
... :D :D :D колега мястото се нарича Мириус , а сред някои среди в "На риба ком " вече се води като " Булти Бийч " :oops: :rolleyes: : виж картата на Венкича :

http://forums.nariba.com/viewtopic.php? ... 4&start=60

ето малко снимки от там :

Изображение

Изображение

Изображение


инак колата ми е супер-проходима : :D

Изображение

..и в момента е пълна лудница там :rolleyes: , инфото ти е старо :D

...за повече инфо тук :

http://gofishing.forumsclub.com/forum-f5/topic-t266.htm

...за Аркутино , това дето ми казваш , тва е второто място дето съм виждал лаврак , камъка за който ти говорех е под водата , малко южно след Шофьорския плаж ...тука вече някой колеги сме оборудвани с каяци и никъв Глав.уйстрой не ни събаря :D
Аватар
niki_fire1977
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 4:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: лаврак

Мнение от niki_fire1977 »

Колега, камъчето където беше вълчето (лаврашкото стадо) е наистина под водата и е под формата на гъба. Аз ти говоря за скалата, която стърчи по-напред в морето. И ти говоря за 2000г.Сега не знам как е. Но знам, че лаврака вече го няма там, защото вече се строи на поразия и много и замърсено от близките строежи. При всеки дъжд мръсотията отива в морето и се наслоява. Лаврака бяга от тая мръсотия. Колегата по-горе правилно не е виждал лаврак там.Сигурно и аз като отида и ти няма да видим.Може би да, може би не. Късмет.Отдавна не съм ходил там. А колкото за така наречения Булти бийч ако те набарат горските и граничните можеш да береш големи ядове.Там е забранено за палатки и други екстри.Все пак е резерват. Аз съм ходил там 2007 на Маслен нос за сафрид и на връщане се гмурках на този "Мириус".Добре е, че никога няма да го застроят. Лавраците ще се задържат там. И ние сте теб още дълго време ще се наслаждваме и на Силистар, Бутамята, устието и косата на Велека, караагач, устието на Ропотамо.Хубава врана браво. Онзи ден един колега си завел дъщеря си на Каваците, влязал с нея във водата. И хоп един лаврак около 5 кг изплувал бавно, бавно покрай тях. Бил ударен от нещо, плувал бавно без да бяга. И колегата го хванал с голи ръце. Видяхо го. Даже не знаеше каква риба е.И вечерта иху иху.Чист късмет. Пък ние апнеи, един тон железа, неопрени половинки, цели, вендузи, с плат без плат,чорапки, ръкавици, плавници, маски, тежести за краката, по два три харпуна с по две три стрели и един блюк такъми, кокани и прочие. :lol: :lol: :lol: .Но луд умора няма, само се поти. :D
Между другото за колата си висока проходимост. Ако отидеш сега както вали ще останеш там седмица две преди да излезеш от гората защото и аз бях с един такъв високо проходим автомобил като твоя и като заваля едвам сме издаянили в гората от кал и кални коловози.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

niki_fire1977 написа: този "Мириус".Добре е, че никога няма да го застроят. Лавраците ще се задържат там.
... :D :D :D да ама не ...Чафо ги изтрепа до крак ...до люспа :D....мерси ! :drinkers:
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: лаврак

Мнение от deathwalker »

В залива Мириус преди години взех един лаврак който се движеше в пасаж кефали. Бях си избрал мишена,когато една риба ми привлече вниманието но не можах да я разпозная,пасажа ме подмина и аз излязох без да съм стрелял. Раздишах и гмурнах на същото място,за мой късмет рибите бяха спокойни и отново минаха покрай мен но от противоположната страна,този път лаврака ми мина по близо и го заших. Дълбочината не беше повече от 3 метра и аз се чудя как здържах пръста си да не натисна спъсъка още първия път.
Маслен нос и Мириус са ми любими места за лагеруване и винаги когато имам възможност ходя там на палатка.
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
niki_fire1977
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 4:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: лаврак

Мнение от niki_fire1977 »

Булти написа:
niki_fire1977 написа: този "Мириус".Добре е, че никога няма да го застроят. Лавраците ще се задържат там.
... :D :D :D да ама не ...Чафо ги изтрепа до крак ...до люспа :D....мерси ! :drinkers:
Ей, егоисти, барем поне една люспичка не оставихте ли за мене. :shock: Не ви е срам. И това ми било колеги :axe: .Да се надяваме другия път като отида там да не мога да стъпя от риба в морето. То затова не я виждам рибата вече защото я изтрепвате всичката. :D . Благодаря предварително. :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

...Ники , писах и на друго място , аз в живота си съм виждал всичко на всичко три пъти лаврак , въпреки че гмуркам от дете , колкото и парадоксално да звучи - това е истината - смейте ми се ако искате :D ...за Чафо се пошегувах , не че не съм чувал , че е удрял лавраци ...на Мириус за лавраци и квито и да е деликатни риби забрави , требе да имаш голям късмет , щото пак повтарям - там е лудница , дадох ти линк , ако не те мързи чети...самият залив е пускалка за лодки , то в Бургаското пристанище има по малко движение на плавателни средства , за да гмуркаш там требе си се примирил със смърта , ни буй та спасява , ни заплахи кански за саморазправа , ни директно насочен харпун - повечето карат лодките си пияни от сутринта и ти минават отгоре директно на глисаж :axe: :axe: :axe: ...на пролет и на есен се пускат яко мрежи - до самият бряг , никой не ибава забрани , вадят се маломерни спарита и вранки , ние ги пазим и се гмуркаме за тях на 15 и кусур метра а те ги унищожават , без дори да ги познават , тук могат да потвърдят , пичовете с розовите никове дет са ходили там :wink: ...излезе ли зарганата , ела да видиш как профучават бомбарди покрай главата ти :D ...та мисълта ми беше - квото си видял преди там си го остави като хубав спомен и не си го разваляй с ново посещение на самият залив , ако сега отидеш там в момента на палатка , нищо чудно като се събудиш да имаш и гости , дето предната вечер са се напили и на призоряване са си объркали палатката , дето са я опънали на 50 см от твоята ...истината е да имаш лодка и от Мириус или от Перла да атакуваш местата между Маслен нос и Ропотамо или от Аркутино срещу 4 кинта , това за активния сезон...та виж колегата Манук кога ходи по морето - определено не е прост човека ...
Аватар
niki_fire1977
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 4:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: лаврак

Мнение от niki_fire1977 »

Много си прав за шибаните мрежи.Избиха рибата гадните алчни бракониерчета :axe: . Благодаря за съвета.Ще държа под лупа колегата Манук. Ще ми спести много нерви и парички. Наслука и риба на кокана.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

...Момо , значи да разбирам , че лаврака се прави на кефал , мимикрира между тях и така по лесно си намира плячката...Добс от Спиърфиш не стреля по кефали и платерини , но като го гледам честичко вади лавраци , дори по често отколкото пуска снимки на такива :D ...спокойно изчаква ятото да се изниже пред него и ако види гостенин - огън , а аз думкам всичко наред и дори и да има голям леврек - още при първата пукотевица да е изчезнал ....на общата Поморийска среща , докато все още бях със сравнително ясен разсъдък :D , бях седнал за известно време до Стамен ( Ихтиандър ) и от лаф на моабет той ми вметна , че когато ходи за лавраци в дълбокото - не закача враните , щото лаврака се правел на врана - демек се смесвал между тях :!: ...начи пичове като се ходи за лаврак , доколото разбирам , другите риби , които минават покрай теб , просто не трябва да се забелязват...изключвам случаите с големи ята ненаплашена риба ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

niki_fire1977 написа:Ще държа под лупа колегата Манук.
...наесен като няма навалица , но откакто бомбардата придоби популярност в БГ , вече бреговете , не са това , което бяха преди :D ...ще видиш дълга върволица от стърчащи пичове с дълги прътове в ръка ( застанали и по най-недостъпните места в скалите ) простираща се и свършваща някъде в безкрайноста :D и освен , че фърлят бомбарди - фърлят и камъни и псуват люто , като им застанеш отпред , за тях си и те са си прави - кво да стоят в къщи и да гледат телевизор ли , или да се наливат в някой капанче ... морето не е това , което беше преди 10 години

:drinkers:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от justinian »

Мите, аз открих лаврашкия сезон... По време на последната бора, гмурках на пристанището в Поморие. Още като притъмня силно ми стана ясно какво иде, но реших да остана с опознавателна цел-хем да видя реакциите на рибите, хем да проверя един таен съвет от Стамен. :D Направих си съответните изводи от две наблюдения:
1. На рибите изобщо не им пукаше ни от мълнии, ни от шума на капките дъжд, който на моменти беше оглушителен.
2.Стамен се оказа прав. :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
mirocomm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 5:21 pm

Re: лаврак

Мнение от mirocomm »

2. Стамен се оказа прав
Това ние много добре го знаеме :)
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: лаврак

Мнение от FiSheRMaN_ »

искам само да кажа евала на niki_fire1977 ,много рядко се срещат такива хора които да споделят такава информация за жалост.Аз самия дари не бих казал точните координати на място кадето знам че има лавраци във форумите и не задруго ами понеже ме е яд големи маже,опитни харпунджии които вместо да помагат на по младите с съвети и тънкости (не с места дори) те си мълчът все едно ще им избиеш рибата .Стамен ти бил казал някакъв ТАЕН съвет които се оказал верен ,напушваме на смях сериозно,звучи ми като малките деца дето като ги питаш нещо и викат да знам ,ама няма да ти кажа.Само ми е интересно примерно напишеш какав е таиния съвет на Стамен кво ше стане ше влезем утре и ще ударим по 10 лаврака и за теб няма да има ли ?Или пък може би Стамен ти е казал на никои да не казваш че видиш ли ще избием рибата.Незнам с ква цел го споменаваш това като си решил да не казваш по добре не го споменаваи щото иначе наистина поне на мен ми звучи смешно.
Аиде и като одарите някои и друг лаврак пуснете поне някоя снимка да се порадваме и ние дето няма кои да ни дава ТАИНИ съвети :D:D:D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от Булти »

...Минчо , ако беше дошъл на срещата в Поморие , щеше да научиш още доста тайни съвети :wink:

:D

П.С. всъщност , ако четеш внимателно между редовете , Тони ти го разкрива тайния съвет : Буря = Лаврак :D....Тони , мой , ...поздравления за откриването !!! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”