ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

manuk написа:.... кое е по лесно за животното и колко време ще му е необходимо да си достави сол от тревата и сол от хранилката.Отделен е въпроса за позлзата от солта взета от растението и солта взета от хранилката.
...приятелю Манук , ХВАНАХ ТЕ , :D , тук сам признаваш ( а и няма накъде да бягаш и отричаш ) , че солта дори и неорганична се усвоява от тялото :!: ...това ти твърдение ( че солта и неорганичните минерали и субстанции , не се усвояват ) , беше крайъгълния камък на цялата ти теория...приятелю , не се сърди , но теорията ти , въпреки , безбройните полезни наставления в нея , КУЦА , като цяло и ще си отделя от времето за да ти докажа , въпреки че и само това и до тук е достатъчно :!: ....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Експериментът

Мнение от Булти »

Последния уикенд , беше суперветровит , морето кофти , аз от своя страна съм от хората , които не си губят времето напразно . Реших да отида на вилата си , да обера реколтата :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

...снимките имат отношение към това , което ще напиша , накрая ще разберете защо...оказа се , че в градината може да се работи само рано сутрин , после жегата ставаше непоносима ...изправен бях пред алтернативата , да си пия вискито с лед под мазната сянка на асмата в двора , но аз съм деен човек и под въздействието на последните писания на Пипин за маратоните в Долината на Смърта ,а също така и поради неверието ми към експеримента на Пол Бред с две шишета дестилирана вода в пустинята , реших да си направя маратон по обяд и да искача връх Севри Баир в най-голямата жега и да видя как ще се почувствам аз ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Експериментът

Мнение от Булти »

...жена ми също реши да се присъедини и естествено и Гари - питбула , дет е бултериер :D ....в подножието на планината беше ветровито и поносимо , адът се оказа по нагоре , между дървета - пълно безветрие и задух . Бях по една стара , скъсана фланелка и щом влязохме в гората имах чувството , че умирам , сърцето ми биеше учестено и жегата беше смазваща...пътя бе избуял с храсти , тръни и висока трева - обилните , станали целогодишни дъждове си бяха казали думата ...не след дълго фланелката ми , остана разскъсана по едни драки , вече бях гол до кръста и усетих известно облекчение , по цялата повърхност , където кожата бе гола , се бе образувал тънък воден слой от пот , така и най-малкия полъх на вятъра разхлаждаше , допълнително самото ни движение създаваше полъх , спреш ли на място , ставаше лошо - потта избиваше на вълни ...от жегата влагата по тялото ми се изпаряваше и нова пот буквално бликаше . Влизаше ми и в очите ...и ми пареше . Тогава разбрах , колко много е солена и горчива потта . Замислих се , защо е солена ? ...не е ли нужна само влагата която избива ? ...и си отговорих ....ми да , ако излиза само чиста вода , всичките соли ще останат вътре в кръвта и тя ще стане солена , като водите на Мъртво море...и тук се усетих , че има нещо нередно в опита на Пол Брег...пиел бил дестилирана вода , а как си възстановява изгубените соли ...по време на маратон в жега се потим постоянно и постоянно губим соли , дори в началото да изхвърляме излишните , след това ще загубим и жизнено необходимите , може би трябва след нас , да пълзи товарен влак , пълен с трева догоре , да я дъвчим постоянно и да си осигурим необходимата жизнено сол от органичен произход...та разбийш ли Пол Брег , имал сили , щото тялото му не хабяло енергия да преработва солите...а колко енергия се изразходва при дъвченето и преживянето за да възтановиш загубената при изпотяването сол , а случайно няма ли да ти се износят зъбите ....ей на такива мисли ми се въртяха , докато стигна горе до върха и мозъка ми се пържеше...кучето отдавна беше изостанало ...почнахме да се спускаме надолу по друг път , по пътя имаше чешма със СТУДЕНА изворна вода идваща от недрата на земята , минала през безкрайните филтри на земната кора и обогатена с отложените останки на света от миналото...пихме бавно и продължително ....след няколко минути умората бе изчезнала тотално и лесно навъртяхме следващите пет километра ...

Следва : Водата
....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Водата

Мнение от Булти »

....дъждовната вода е всичко друго , но не е и чиста ...ще оставим настрана намесата на цивилизацията , като явления под формата на киселинни дъждове , природните сили и небесни аномалии , като кални дъждове - породени от прах от пустинните бури в Сахара , че дори и понякога жаби падат от небето , събрани от торнадо на другия край на света ...спомням си , жената като простираше прането в двора на старата къща на открито , винаги имаше проблеми , че понякога го переше и по два пъти :? ...постоянно все се сипеше нещо цветно от небето :D ...тъй , хората от древноста още са знаели , че идеалното средство за наторяване е ...дъждовната вода , събирали са я в резервоари и т.н. ...същия метод използвам и аз на вилата , за справка - снимките по горе , аз друга освен дъждовна вода за напояване не използвам - имам си къде и как да я събирам :wink: ...обяснението е просто - 90 процента от дъждовната вода идва от изпаренията в Световния океан , по точно идва от изпаренията в повърхностния му слой , по точно в слоя където живее щастливо царството на планктона...и така приятелю Манук , дъждовната вода няма нищо общо с дестилираната такава , тя си е естествено наторена със всички възможни елементи на Земното царство и не може да бъде иначе , тъй като водата е част от нашия свят , както и самите ние ...приятелю Манук , при това положение не виждам никъде аналог в природата на "твоята" вода , може на Хималайте , под формата на сняг , да е останала малко :D ....начи първа стъпка : пийте дестилирана ли , преварена ли , във всеки случай ОСАКАТЕНА вода и стъпка номбър 2 : затворете се в стъкленица или колба и си сложете здраво тапата отгоре ...не яжте сол , само трева , то и без туй хората почнаха да разсъждават и да се държат като овце ...следващите стъпки не искам и да си ги помислям ....изворната вода е нещо съвсем различно , именно за нея пише Петър Дънов , тя идва от недрата на земята и носи нейната чиста енергия , за разлика от дъждовната , която отмива замърсената с кво ли не атмосфера преди да падне на земята...продължението утре ...ако проявявате интерес естествено :D ...Манук имаш 24 часа да защитиш тезата си :D
:drinkers:
Последно промяна от Булти на Вто Авг 03, 2010 2:27 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Водата

Мнение от Jack Daniels »

Булти написа:....изворната вода е нещо съвсем различно , именно за нея пише Петър Дънов , тя идва от недрата на земята и носи нейната чиста енергия , за разлика от дъжовната , която отмива замърсената с кво ли не атмосфера преди да падне на земята...
нещо не ми се получи с емотикона, та за това : yes :)
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от grizmin »

А какво да кажем за почвеното замърсяване мегатоновете ДДТ и всичката химическа сволоч която е в земята.Няма пълно щастие Булти,няма такова чудо чиста вода(освен в лабораториите) в природата.Това е според мен-не искам да влизам в спорове,нямам достатъчно знание и опит.Имам в предвид чиста=само полезни елементи от земята.Евентуално минералните извори,при които водата идва по определени пътища от недрата на земята,и поради факта че може би скалните пластове са я предпазили от химическата интервенция на цивилизацията.Но и там като включим сяра,арсен и ......
Дъртите хора казват-"една вода мине ли 40 камъка ,пий и се не бой."
Ама в днешно време на кого да вярваш.... :D :D :D
Дестилат със красивото и звучно име на нашия колега съфорумец е истината- остаряло в бъчви а не в кал и камъни,не валяло от облаци, а кротко седяло в складовете на щата Тенеси и чакало да стигне до нас в най-чистия си вид.
Винаги едно малко след риболов според мен е полезно,или поне няма да навреди.Иначе водолазите щяха ли да пият коняк след работа в морето (или това е поредния мит?).Вие ми кажете. :D
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Булти написа
........приятелю Манук , ХВАНАХ ТЕ , , тук сам признаваш ( а и няма накъде да бягаш и отричаш ) , че солта дори и неорганична се усвоява от тялото ...това ти твърдение ( че солта и неорганичните минерали и субстанции , не се усвояват ) , беше крайъгълния камък на цялата ти теория...приятелю , не се сърди , но теорията ти , въпреки , безбройните полезни наставления в нея , КУЦА , като цяло и ще си отделя от времето за да ти докажа , въпреки че и само това и до тук е достатъчно ....


Приятелю Булти, според мен не си коректен ето какво съм написал аз:
За солта ти имаш свое мнение , аз мое.
Истината е ,че без сол не може, ти самият казваш, че деже и сърната я взима от растенията и то от най-нежните връхчета, аз ще добавя че пък хишниците я взимат от травопасните, като първо ядат вътрешностите, където има несмляна трева, а после ако още са гладни и месото ,което е пълно с кръв.
ТУК ОБАЧЕ Е ВЪПРОСА,КАКВА СОЛ И В КАКВИ КОЛИЧЕСТВА!

Не зная защо изпускаш това изречение, за това го написах с главни букви.
Освен това не отговаряш на въпроса ми.

Може би ще можеш да ми кажеш ИМА ЛИ РАЗЛИКА МЕЖДУ СОЛТА В РАСТЕНИЕТО И ТРАПЕЗНАТА СОЛ.
По този въпрос смятам, че съм дал достатъчно обяснения, че разлика има, и аз не искам да коментирам, кое е по лесно за животното и колко време ще му е необходимо да си достави сол от тревата и сол от хранилката.
ОТДЕЛЕН Е ВЪПРОСА ЗА ПОЛЗАТА ОТ СОЛТА ВЗЕТА ОТ РАСТЕНИЕТО И СОЛТА ВЗЕТА ОТ ХРАНИЛКАТА.
Така че нямам такова твърдение, че солта от неорганичен произход се усвоява от организма.
И сега мога и аз да питам нали?
Приятелю Булти, твоята теория не отрича ли ползата от фотосинтезата?
Аз мисля че, именно с помоща на фотосинтезата, слънчевата енергия и водата растенията преработват неорганичните минерали, намиращи се в земните недра в органични минерали.
След като добре си похапнем с тях, ние усвояваме тези органични минерали, които те са натрупали.
Но да не отиваме далеч ако имаш познат лекар, питай го какво се препоръчва на хора с сърдечни проблеми и високо кръвно налягане.
Отгтовора е: да се намали до минимум употребата на трапезна сол, или въобще да не се използва и да се консумират повече плодове и зеленчуци.
Колкото до замърсяването на небето над нас и до глабалното затопляне, те съветвам да напишеш в Google- самолетни следи и чети, чети, чети............

-----------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Чет Авг 05, 2010 3:58 am, променено общо 1 път.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...приятелю Манук , колко сол според теб има в едно растение и колко тона трева , трябва да погълне една сърна за да си набави дозата :?: и колко тона трябва да изям аз , за да си компенсирам например , само днешното ми изпотяване :?:
:D

п.с. очаквайте продължението
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Jack Daniels »

grizmin, допълвам - ПЛАНИНСКА изворна вода, миналата седмица бях на Семково....ами малко останаха такива места, някой път отвратителните пътища са от полза
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от elinpelin1 »

Пак се намесвам :D
Колко често се гмуркате и активен спорт ли е това за вас.Професионално ли е.Ако не е няма нужда от мъченията на които са подложени професионалните спортисти, имам в предвид по добре от всяка гледна точка е да пиете и ядете „нормално„.Какво е нормално е друга работа.Писах нещо преди ден , два , то е в границите на „нормалното„Да се чувстваш добре и да имаш по голям шанс ако стигнеш 80 години да можеш да мислиш като 40 годишен :wink:
Солта наистина е един непреодолим враг, съкращава живота , при някои хора с десетилетия, можеби.Само си помислете колко сол има в храните дето ядем, тя е много повече отколкото е необходима.Просто никога не солете допълнително, все едно слагате отрова :evil: .
Разлика между йоните на пример Натрий и Хлор в органична и неорганична среда , няма.Има разлика в слабите взаимодействия в които участват, не е доказана „памет„ при тях :wink:
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Булти написа:...приятелю Манук , колко сол според теб има в едно растение и колко тона трева , трябва да погълне една сърна за да си набави дозата :?: и колко тона трябва да изям аз , за да си компенсирам например , само днешното ми изпотяване :?:
:D

п.с. очаквайте продължението

Приятелю Булти, специално за теб съм намерил, какво пишат хората за солта и каква е дневната нужда от сол за нашия организъм, както и за всички живи същества на тази планета.
Прочети и ще се увериш, че преувеличаваш, колко сол си загубил при изпотяване и така нататък................

Солта – начин на (зло)употреба
Прекаляването с подправката води до хипертония и оказва негативно
въздействие върху различни органи и системи

Каква е истината?
Елиминирането на солта от организма става преди всичко чрез бъбреците, по-малко през кожата, белите дробове и червата. Една част от солта, която се отделя през бъбреците, се всмуква обратно. Солта се разпределя неравномерно в отделните тъкани. Най-големи количества се натрупват в мускулите, на второ място - в червата, и най-малко - в белите дробове. Отлагането на солта в тъканите е под формата на физиологичен разтвор, който облива клетките и създава колоидо-осмотично налягане, а то е от първостепенно значение за живота им. Доказано е, че ако се отнеме солта от храната на здрав човек, той губи от теглото си и става отпуснат, адинамичен и лесно се уморява.

И все пак, колкото и да наблягаме на положителните страни и абсолютната нужда от сол за организма, не можем да пренебрегнем вредните последици от прекомерната й употреба.
Дневната потребност от сол за организма е около 5-8 грама, но на практика ние поемаме много повече от действителните ни нужди - дори понякога солим ястието още преди да сме го опитали.Обикновено консумираме повече сол с храни, богати на калий - например картофи.
Солим повече месната храна, отколкото растителната. Но докато на едни индивиди прекомерната употреба на тази подправка не вреди, у други тя може да причини болестни състояния.

За да се убедим в това, се налага да проследим въздействието на солта върху организма. Всички знаем, че тя оказва дразнещо действие на кожата, като причинява сърбеж, обриви и кафяви петна.
Върху нервната система солта действа по следния начин: води до разсеяност, отслабва паметта, забавя процеса на мислене, уврежда зрението, причинява главоболие.
Колкото до сърдечно-съдовата система, солта може да стане причина за тежест в сърдечната област, понякога сърцебиене, аритмии, повишаване на кръвното налягане.
Системната употреба на повече сол е една от основните причини за възникването на хипертоничната болест и последващите атероматозни изменения в съдовете.
При наднормени количества сол не са редки и катарите на горните дихателни пътища.

От практична гледна точка е важно да се знае, че еднократната консумация на по-големи количества сол почти не причинява токсични явления. Това може да бъде обяснено с някои механизми в обмяната й в организма. Солта се намира в йонно равновесие с калия, калция, магнезия и други елементи, които са антагонисти на натриевите йони. Но в случай че балансиращите регулаторни механизми се нарушат, налице са симптоми на вредното й действие. Специалистите категорично препоръчват да не се злоупотребява със солта, както са и против абсолютната й забрана.
Добре е да се знае, че количеството сол, съдържащо се в хляба, е достатъчно за покриване на дневните нужди на организма. В последно време безсолната диета придоби особено значение при лечението на сърдечните, бъбречните и чернодробните заболявания, както и при болестите, свързани с обмяната на веществата. Установено е, че при такава диета пациентите се чувстват много по-добре, а организмът им намира начин да балансира солевото си съдържание.
--------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

manuk написа:
Булти написа:...Доказано е, че ако се отнеме солта от храната на здрав човек, той губи от теглото си и става отпуснат, адинамичен и лесно се уморява.... Но докато на едни индивиди прекомерната употреба на тази подправка не вреди, у други тя може да причини болестни състояния. ...Но в случай че балансиращите регулаторни механизми се нарушат, налице са симптоми на вредното й действие.
...приятелю Манук , аз съм здрав , в болница съм влизал само за прегледи за медицинско и като ми рязаха палеца , не съм разсеян , не ми е забавено мисленето , нямам хипертония , нямам сърдечни проблеми , нямам наднормено тегло, нямам катар на горните дих.пътища , нямам проблеми ни с бъбреци ни с черен дроб , ни с бял дроб...ни със зъби , ни със зрението ...хляб не ям , месо доста , най-вече риба , соля си яко салатите и мезетата , всеки ден ъ-ъ-ъ :ANAL: , дестилирана вода не пия , дестилати и бира нагъвам постоянно ...не водя застоял начин на живот , като шило в торба съм , както са казали хората : " луд умора няма - само се изпотява " ...аз се изпотявам често и имам нужда от сол :D .... и нямам намерение да умирам в леглото си на 150 години

:drinkers:
:D

п.с. ...така че , моля те , не ми разваляй кефа да си соля манджата , че от твоите теории почна да ми нагарча :D
...Поздрави и ако съм те засегнал с нещо прощавай или както казват "Ако има нещо - няма нищо "...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Водата

Мнение от chirusa_bg »

Булти написа:...обяснението е просто - 90 процента от дъждовната вода идва от изпаренията в Световния океан , по точно идва от изпаренията в повърхностния му слой , по точно в слоя където живее щастливо царството на планктона...и така приятелю Манук , дъждовната вода няма нищо общо с дестилираната такава
Следя темата от началото и намирам много полезни съвети в нея, но също така и доста неверни твърдения. Особено грешно е горното, и то не, като заключение, а самия път до постигането му.
Дъждовната вода е много различна от дестилираната-да, но разликата в никакйв случай не идва от източника или процеса на изпарение. Няма никакво значение, от къде изпаряваме (дестилираме) водата, тъй като след процеса на изпарение и последваща кондензация или с една дума- дестилация- в идеалния случай трябва да разполагаме с химически чиста вода "Н2О", лишена от всичките и предишни примеси- химически вещества, органични частици и физически примеси.

За нагледност ще ви припомня солниците и оставащата по дъното им сол, а за да подсладим темата, веднага можем да затворим няколко от плодовете на Булти в кутия и да ги оставим на слънце. И в двата случаиа след изпаряването ще разполагаме с еднаква по състав вода, а всичко различно от водата ще е на дъното на солника/кутията.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

ДА ама НЕ
:D

"...Безброй много въздушни мехурчета, образували се от разпенването на океаните, постоянно се пукат и стават причина за изтласкването на водни частици към небето. Тези частици, които са богати на сол, биват понесени от ветровете и се издигат нагоре в атмосферата. Частиците, наречени аерозоли, действат като “водни капани” и формират капките в облаците, като събират около себе си издигащите се от моретата под формата на малки капчици водни изпарения...Облаците са изградени от водна пара, която се кондензира около солните кристали и частиците прах във въздуха. Тъй като водните капчици в тези облаци са твърде малки (с диаметър между 0.01 и 0.02 мм), то облаците остават да висят във въздуха и се разпростират из цялото небе. Ето така небето се изпълва с облаци....
Водните частици, които обграждат солните кристали и частиците прах, се сгъстяват и образуват дъждовните капки. Ето така капките, които стават по-тежки от въздуха, напускат облака и започват да падат по земята под формата на дъжд.....Освен че дъждът изсипва водата, която е неизбежна потребност за живите същества, тя има и свойството да наторява. Дъждовните капки, които, изпарявайки се от моретата, достигат до облаците, съдържат някои вещества, които могат да “съживят” мъртвата почва. Тези дъждовни капки, притежаващи свойството да “съживяват”, се наричат “морски капки”. Тези капки се формират в горната част на така наречения от биолозите микропласт на морската повърхност. В тази повърхностна ципа, която е по-тънка от една десета от милиметъра, се съдържат множество органични отпадъци, които произлизат от гниенето на водорасли и планктони. Някои от тези отпадъци, подбирайки и отделяйки елементи като фосфор, магнезий и калий, които се съдържат много малко във водата, както и тежки метали като мед, цинк, кобалт и олово, ги събират в себе си. Ето така семената и растенията намират в дъждовните капки множеството минерални соли и елементи, от които се нуждаят, за да израснат...Тези соли, които чрез дъждовете проникват в почвата, са само малък пример за използваните за повишаване на плодородието традиционни торове (калций, магнезий, калий и др.). Mеталните вещества, които се съдържат в този вид аерозоли, от своя страна служат за образуването на елементи, повишаващи развитието на растенията и плодородието. С една дума, дъждът е важно наторяващо средство. Една недоброкачествена почва дори единствено с този вид, произлизащо от дъжда, наторяване би могла в рамките на 100 години да си осигурява всички необходими за растенията елементи. Именно така горите се развиват и извличат хранителни вещества от тези идващи от моретата аерозоли. ...По този начин всяка година върху общата площ на сушата се изсипва близо 150 милиона тона тор. Ако не съществуваше функционирането на това естествено наторяване, на Земята щеше да има много по-малко растения, биологичният баланс щеше да се наруши..."

Изображение

П.С. ....дотук с чистотата на дъждовната вода ...ако намерите още някое мое неверно заключение моля заповядайте

:D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...всъщност с последния си пост , разбих теорията на Манук тотално , няма в природата "чиста" вода , няма аналог на "дестилираната вода " на колегата , няма такива процеси - като чисто изпаряване и замръзване - видяхте що падат дъждовните капки , не замръзват ...само снега ...кой яде сняг...животните ближат сол , кучето и лисицата ядат грозде и т.н. ...секи си търси тва дет му диктува тялото...ся стана модно да сме болни , да правим диети ...а забравихме да живеем ...една лоша мисъл е в пъти по вредна от добре посолено вкусно ядене ...лишавай се от удоволствията земни пък се ядосвай за глупости , щото на всяко лишение мозъка реагира ....и най-многото болести идват от НЕРВИ

:drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”