Началото на едно хоби

Модератор: nkolev66

terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Началото на едно хоби

Мнение от terzo »

Гризмине няма какво да се влиаеаш от Spearfich и мненията там.Бъди такъв какъвто си.И всеки има какво да научи.
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: Началото на едно хоби

Мнение от Бат' Гойко »

grizmin написа:.... Кажи ,признай си,че изпитваш малко гордост,от това което Maze-incorporeited е сътворило....
Хаахаха... цял разказ му посветих, първия и последен в литературната ми кариера... :lol: :lol:
Ако ти е интересно, виж го - казва се "Баласт" и даже се вписва и тук в темата:
http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... 24932.post
:lol: :lol: :lol:
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: Началото на едно хоби

Мнение от grizmin »

Всяко начало се помни,но да говориш за литературен бенефис при положение,че вдигаш публиката на крака всеки път със стихове,които близки до хайку и английски "шорт-спийчис"....Покрай твоя разказ прочетох и другите,не всички,но щом си маркирах страницата,ще бъде изядено с кориците :D .Благодаря за линка,наистина четох с интерес. :D
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Началото на едно хоби

Мнение от румчо-01 »

Така като правя сметка, близо 45 години, ви се събират, да се занимавате с подводен риболов, колега Манук.
Началото, наистина е започнало по един вълнуващ начин, просто всичко е страхотно.
Не ми остава нищо друго, освен да ви пожелая, все така да подържате младежкия си дух и форма.
Желая ви успех!
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Началото на едно хоби

Мнение от manuk »

Благодаря колега румчо-01 за добрите пожелания.

..............................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Началото на едно хоби

Мнение от tolio_pm »

А,да я иступаме темата от прахолякат :D
Как "залепнах" и аз:Първо да уточним че съм си прекарал детството по морето-Морския клуб,вълноломите,Старото и Новото пристанище-но ще да е било преди поне 20-тина години.Дълдилсвам съм с маска(ония кръглите"аквариуми",а после и с "Хемус")за попчета с хаваиско копие(летва с исправена вилица за хранене залепена на единия край с тиксо)а на другия вързан ластик от "волтова ръкавица"(на комшийчето баща му работеше в Енергото-лека му пръст) ,но никога не бях хващал харпун-то си бяха и кът през "онези години".Уволних се от казармата и от тогава не бях припарвал до морето-зорлем два пъти ме бяха завлекли на плаж(семейно де),а то и си нямаше начин кака да стане с таз 15(петнадесет)часова работа по кръчмите :shock: Така я карахме от дсесет-единаисет год. насам.Но всичко се промени преди две седмици:голямата дъщеря на градина,жената почива-ще гледа малкия-което автоматично означава че имам почивен следобед :D След като обиколих и поговорих с "бившите" колеги- рибарите на "моряшкия" и единодушно стигнахме до извода че няма смисъл да се прибирам ,да товаря калъфите с пръчките,оттам за червей,отттам пак обратно и тн. що не взема на брат ми неопрена да се "поплицикам"Речено сторено-сега е момента да уточним че на брат ми неопрена е 3,5мм.сърфистки неопрен без боне-абе мъкааааа,но малкия си има харпун,маска плавници-всичко.След почти едночасов "инструктаж как да раздишвам,да си зареждам сам харпуна и тн. тн. подробности се метнах на Хондичката(скутерчето) и газ към "моряшкия",а там вече двама трима колеги гмуркаха, но без особенни успехи.Натепах плавниците,маската заапах шнорхела,малко зор с първото зареждане:амааааа справих се някак си,леко побутване с плавниците,опааааааа-изненада-четири кефалчета около половинка(килограма де) си пасяха на не повече от метър и половина от мен.(през маската изглеждаха огромни)Стрелях-даже и не се прицелвах с ясната мисъл че просто няма как да стане,но пак изненада-едното се запремята на кордата на "Бюша"-то.Малиииии разтреперих се целия(кат са знам колко ми е "слаб огъня") ,то и това беше-друга риба така и не видях повече,но за красотата "долу" няма какво повече да напиша.Докато си "шляпурках" ме обзеха едни спомени,една носталгия по "онова време"-когато нямахме грижи и ядове за нищо:аааах-къде ми е "хавайката"сега :cry: Та общо взето при мен така станаха работите-малко случайно,малко на шега-ама съм си "много изгорял" :roll: За пример само:Сега вече си имам вендуза5мм.;вендуза7мм.,маска и шнорхел"пикасо"(благодарение на Тонито Арабаджиев и брат му Пламен)колан с тежести,чорапи,ръкавици,плавници и един сеак суб "тъндър"-85см.(кат за начало бива).
А стига толко че може и да съм ви отекчил с мойте глупости вече,амаааа де да знам :D
Поздрави и успехи на всички колеги във всичко и с всички :D и айде да се управя времето че не съм се "къпал"от два дена :shock:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Началото на едно хоби

Мнение от adventurebg »

Готино възраждане :smt023 никога не е късно! Важното е да си щаслив и да правиш това което обичаш. Здраве, късмет и много качествени риби на кукана :D
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Началото на едно хоби

Мнение от terzo »

Само така батка,а ние ще помагаме с каквото можем.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Началото на едно хоби

Мнение от tolio_pm »

terzo написа:Само така батка,а ние ще помагаме с каквото можем.
Terzo благодаря на теб, и на другите колеги за отправените пожелания и "тъпкано"да ви се връща на всички (онова за кукана де) :D Бате Тошко ми "сподели"една от неговите "градинки"на Равда,само да мине тази провеза и съм там :D
Така че ако видиш лилаво-розав Нисан съни-комби- аз съм :D
Поздрави и много успехи на всички :smt006
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Началото на едно хоби

Мнение от vatus56 »

Добре дошъл в групата на гмурчовците!
А щом имаш такъми от Пламен и Антон, надявам се да прихванеш и от техния майсторлък.
Успех ти желая с новото хоби! :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Началото на едно хоби

Мнение от Pretor »

Успех и от мен! Само паркирай нисан-а по-далеч от морето, че ако го видят рибите с този цвят да не избягат :D .
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Началото на едно хоби

Мнение от Булти »

Pretor написа:Успех и от мен! Само паркирай нисан-а по-далеч от морето, че ако го видят рибите с този цвят да не избягат :D .
и от меееен
:drinkers:
garokal-74
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 6:39 am

Re: Началото на едно хоби

Мнение от garokal-74 »

Бат' Гойко написа: Ако ти е интересно, виж го - казва се "Баласт" и даже се вписва и тук в темата:
http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... 24932.post
:lol: :lol: :lol:
Действително, разказа е много добър. Същото може да се каже и за другите разкази.
:supz:
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Началото на едно хоби

Мнение от Jack Daniels »

Да, ако ти е интересно виж и това http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... .php?30672
всичко е дело на наши колеги :D
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Началото на едно хоби

Мнение от Булти »

Jack Daniels написа:Да, ако ти е интересно виж и това http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... .php?30672
всичко е дело на наши колеги :D
....м-да... моят славен ник :D , още си стои набъркан там :
Друга разлика , между „ментака” и оригинала е, че в „ментака” под всяко изказано мнение стои компетентна реплика на Булти, а в оригинала, това не може да се случи по никой начин.

...аз обрах бановете , негативите и пешкирите , но като се замисля - постигнах целите си
: гмуркаческите форуми са повече от един ... :supz: :supz: :supz:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”