Иама ли любители на този вид риболов?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Иама ли любители на този вид риболов?

Мнение от bigfisherman »

Аз съм страстен почитател на риболова с директен телескоп. Имам 8 метров Milo Chromium FX3001/323гр тегло. Монтирал съм два вида ластици 0,95 и 1,20 - обикновенно ползвам втория. Риболова е страхотен доближава се до ефективността на щеката, втория по бързина и ефективност риболов.
Винаги целиш хранителното петно, Чувствителна линия бързина при вадене и хвърляне, за риби до 2 -2,5 кг. разбира се за по голями ...
не мога да кажа, не съм ловил, но мисля че няма да изадържи директния.Ако някой иска съвет или обмяна на опит ... на линия съм.
Гостът

Мнение от Гостът »

Здравей колега , решил съм и аз да си купя директна осмица .Само че не съм наясно как става хватката с ластиците . Моля те ако не ти претставлява трудност да ми разясниш всичко за тях.Чувал съм че са три вида в Бг. обикновени , латексови и силиконови но засъжеление дотук стигат познанията ми :oops:

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :wink:
mr twister
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:24 pm

Мнение от mr twister »

ami da vi kaja za direkten koe se s4ita kadeto naprimer teleskopa ti e 4 metrov i posle zapo4va6 da go udaljava6 do 10 metra, a kato hvane6 pak trqbva da si pribira6 sekciite do 4-te metra tova li e direkten ili gre6a :?: :?: :?:
Изображение
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

Директен телескоп е телеско без водачи с дължина от 4.00м. до 10м. Много хора му казват камшик,За евтините модели това е вярно !!!
Това за което ми говориш е щека, при нея се разглабят частите.
Вади се рибата и след това пак се сглабят и по този наяин се вкарва стръвта във водата, на точно определено място, с точност до 10-30 см.
Последно промяна от bigfisherman на Вто Юни 08, 2004 11:02 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

Гостът написа:Здравей колега , решил съм и аз да си купя директна осмица .Само че не съм наясно как става хватката с ластиците . Моля те ако не ти претставлява трудност да ми разясниш всичко за тях.Чувал съм че са три вида в Бг. обикновени , латексови и силиконови но засъжеление дотук стигат познанията ми :oops:

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :wink:
Значи какво те интересува, монтажа на самия ластик, дебелина, дължина - това мога да ти помогна а за различните видове ластици, ако има такива разбира се, не знам нищо и не познавам риболовци и състезатели, които да имат такива различни обикновенни, латексови и силиконови !? Има различни производители, а ластиците, които се продават у нас са стандартни, използват ги и начинаещи и професионалисти.
ГОСТ за сега

Мнение от ГОСТ за сега »

ами какво е whip ?
:roll:
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

ако трябва да съм честен - не съм привърженик на директния телескоп и попринцип на дългите над 2,70 пръчки, обаче от едно извесно време започнах да им се кефя в определени ситуации и само се чудя кое точно да си купя първо - хубав мач, малка и твърда за сом или директен :wink:
Гост

Мнение от Гост »

Milo Chromium FX3001/323гр тегло
от къде го взе и кви пари струва това чудо
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

ГОСТ за сега написа:ами какво е whip ?
:roll:
Голям хитрец е колегата ... направо ме затрудни !!!
Може би знаеш и рибите на латински, колега професионалист :shock:
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

Anonymous написа:Milo Chromium FX3001/323гр тегло
от къде го взе и кви пари струва това чудо
ето така изглежда:
http://www.milo.it/en/Canne/Fisse/3.asp
а съм го купил от фирма "стон" те са представители на Milo у нас.
Цената е около триста и нещо лева ... едрова цена, може и да е паднала досега, незнам точно. Ако искаш да си купиш, мога да се обадя да проверя.
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

fixxer написа:ако трябва да съм честен - не съм привърженик на директния телескоп и попринцип на дългите над 2,70 пръчки, обаче от едно извесно време започнах да им се кефя в определени ситуации и само се чудя кое точно да си купя първо - хубав мач, малка и твърда за сом или директен :wink:
Еми за това лек няма ... и трите са необходими, ако си купуваш директен ти трябва доста оборудване покрай него.
Някаква евтина платформа, от тези до 200 лв., 30 тина мотовилки,
2 нови върха окомплектовани с ластици различна дебелина, телескопичен или щекарски кеп, доста голям набор от плувки за различни моменти, за вятър, за голяма дъбочина, за различните видове риби - за платика, за каракуда, шарански и доста други модели, ти сам ще си ги подбираш в зависимост от мястото, атмосферните условия и рибите, които ще ловиш.
Аватар
Jorkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Май 25, 2004 4:20 pm
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от Jorkata »

ГОСТ за сега написа:ами какво е whip ?
:roll:
= камшик
Ай, наслука !
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

преди малко си купих 3,30 пръчка за феедър (мач клас) с 2 върха в зависимост от акцията :lol:
mr twister
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:24 pm

Мнение от mr twister »

bigfisherman написа:Директен телескоп е телеско без водачи с дължина от 4.00м. до 10м. Много хора му казват камшик,За евтините модели това е вярно !!!
Това за което ми говориш е щека, при нея се разглабят частите.
Вади се рибата и след това пак се сглабят и по този наяин се вкарва стръвта във водата, на точно определено място, с точност до 10-30 см.
i az taka si misleh da ti kaja ama gi barkam ot vreme na vreme :lol:
zna4i az sam privarjenik na "kam6icite" ili kakto pove4eto ribolovci v Kardjali gi nari4at "6ipove" :idea: a za6to tova da e vqrno za evtinite modeli kakvo iska6 da kaje6 s tova :?: :?: :?:
Изображение
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

Еми евтините са като камшик, буквално, скъпите имат изправен строй с много малко отклонение-почти прави до върха, също не се огъват като камшик при замятане. Евтините са точно като камшик и нагоре и надолу са като камшик ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”