Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Модератор: nkolev66

qnitoo
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 5:28 pm

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от qnitoo »

благодаря за ценното инфо rumci
Повечето риби от тези не съм ги виждал никога, а дори не съм ги чувал, само някакви митове за черноморска пъстърва?
Иначе мога да допълня че морската лястовица расте повече от попчето примерно, на Несебър на фара един човек изкара около 30 см морска лястовица ,всички онемяха :)
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Диканаров »

Руме, пропуснали сме змиорката. :oops: Верно е , че е мигрираща и, че навлиза в реките от морето, но я ловят на въдица около Балчик , а следователно може да я срещне и някой от нашето харпунджийско братство. :wink:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Шуменеца »

верно, ама съм я виждал само маринована(не от мен)...никога в морето :?...частично поразгледах назад темата....за тунеца съм чувал, че е почти като паламуда( не говоря за габарити), но ихтиолозите го различавали по броя на костните лъчи в перките, но за разликата между паламуд и торук знам, че паламуда е риба, излюпена пролетта, същата година( паламуда средно наддавал с 30 грама на ден), а торука е полово зрял паламуд, сиреч дърт..поне от ланшно люпило :rolleyes:
Последно промяна от Шуменеца на Сря Мар 09, 2011 8:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от rumci »

Прав си, че съм я пропуснал бат Веско :oops: .
Беше преди повече от 20 години, когато правих първите опити да уцеля риба под водата. Та бяхме се събрали няколко хлапета в Поморие и се гмуркахме с някакви Руски харпуни за попчета. Изненадващо при поредното далдисване, точно под мене забелязах риба, която ме накара да замръзна. Гледах я втренчено, стрелата беше насочена точно срещу нея, но дори не направих опит да натисна спусъка. Този момент на разколебаване беше фатален и рибата заплува м/у камъните по дъното. Последвах я, но тя засили своя ход и изчезна в дълбините. Беше змиорка, но изпуснах своя единствен шанс досега. :D
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Шуменеца »

а аз стрелях по морски котки в древността( за престиж) :oops: ...лапешка ми работа, но една ОГРОМНА ме наказа...бях спасител на плаж Чайка на златните и нашият скутерист ме метна по обяд на Аладжа банка...урарих 2 леферчета и няколко платерини и рибата изчезна.....раздишвам си и се втрещих..на 2 метра под мен огромна котка...колкото пластмасова масичка в заведение....гръмнах я по учебник.."равностранен триъгълник и дрън- дрън"..като дръпна ми скъса въжето на стрелата като конец и драсна...стрелата беше като топлийка в нея....и какво да правя...цапур- цапур "пеша" 1,5 километра до брега :D ...оттогава по котка не съм стрелял..
ПП. Васко Селяновски беше увесил на гаража пред квартирата си една котка, доста по малка от описаната от мен и каза, че тежала 28 килограма ?!?! :shock:
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Pretor »

Значи си имал късмет, че си се отървал само със скъсана стрела.
Изображение
darknessfairy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:08 pm

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от darknessfairy »

Модерирано от Баретата.
Писането на кирилица е задължително
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от gmurkacha »

Ами ние в водата не влизаме,само в форума...Водата е за новобранци...Там всеки може...Тука е по трудно,щото трябва и да ти се повярва....И костенурките са ни малки,комплексите също,не като вашите големи...
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Pretor »

darknessfairy написа:A be ja mi kajete samo na kakvo raztojanie ot brega se gmurkate I na kakva dulbochina kakto I kude tochno v koi gradove I sela p pl bulgarskoto chernomorie,poneje mi se struva che tam v Bulgarija lovut na edra riba e samo mit.Izvinjavam se che pisha na latinica no sum izvun nas k pisha ot telefona si.
1.Признавам си, за разстоянието от брега не се бях замислил. А то вярно, рибата може да усеща вибрациите от "голямата земя" и затова да се крие някъде в триъгълника между Маслен нос, Севастопол и Синоп.
2. А едрата риба, вярно е кът. Особено рибата тон. Ама това пък може да е свързано с 1.
3. Колега Гмуркач, не си прав. Ти знаеш ли каква костенурка видях наскоро? Само пропуснах да се снимам с нея.
Изображение
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от gmurkacha »

Pretor написа: 3. Колега Гмуркач, не си прав. Ти знаеш ли каква костенурка видях наскоро? Само пропуснах да се снимам с нея.
Е сега как ще ме убедиш майсторски за размера на костенурката като не си се снимал.....
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от rikitikitavi »

gmurkacha написа:
Pretor написа: 3. Колега Гмуркач, не си прав. Ти знаеш ли каква костенурка видях наскоро? Само пропуснах да се снимам с нея.
Е сега как ще ме убедиш майсторски за размера на костенурката като не си се снимал.....
предполагам сега ще покаже снимка на харпуна си и там ясно ще се вижда отпечатък от клюна на костенурката, помислила харпуна за водорасло и опитала го на вкус
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Pretor »

Ей сега курдисвам двама-трима "кошаревски" свидетели (за справка http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%B5%D0%BB ) и те ще ви обЯснят за размера на дзверо :).
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от baretata »

Момчета придържайте се към темата.
Пашата обича смелите.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Pretor »

Сори Златко :oops: , кУлегата ме провокира.
Изображение
minch
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 10:02 pm

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от minch »

Аз, като новобранец да попитам- на коя риба казват "скаларка"?
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”