Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
tech-house
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 7:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tech-house »

Някой запознат ли е със условията на Лиси връх и каква е популацията на шаран
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

tech-house написа:Някой запознат ли е със условията на Лиси връх и каква е популацията на шаран
15 лева такса и хващаш шаранчета по 800 грама до килограм на плувка и на торен червей за сега.като се постопли още малко,предполагам,че и на царевица ще тръгне,макар,че един колега каза,че и на царевица с мед вземали шаранчетата
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

svetlio86 написа:Здравеите , в неделя мисля да си организирам един риболов но все още ми е малко трудно да реша къде точно да ида и за това се допитвам до вас!!! Дали да е на Алкомет или на Кюлевча!!! Надявам се , че ще ми дадете добър съвет а също и ще ми обадите някоя сполучлива тактика за тези два водоема понеже до сега не съм ги посещавал!
Благодаря предварително!!!
Отивай на Кюлевча-няма да съжаляваш.Аз също се каня да отида ,ама още не съм решил дали неделя или понеделник да отида
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svetlio86 »

Мерси за съветите , но все пак някой може ли да ми даде някаква информация за предпочитани: монтажи , захранка и стръв на която да търся рибите както и дали има някакви други видове риба освен шаран?
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

svetlio86 написа:Мерси за съветите , но все пак някой може ли да ми даде някаква информация за предпочитани: монтажи , захранка и стръв на която да търся рибите както и дали има някакви други видове риба освен шаран?
Ами по назад в темата писах колега.Има малки сомчета,костурчета и слънчаци.Има и няколко шарани майки които ако хванеш,ги пускаш отратно.същото е изискването и за малките сомчета
venito80
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 8:51 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от venito80 »

svetlio86 написа:Мерси за съветите , но все пак някой може ли да ми даде някаква информация за предпочитани: монтажи , захранка и стръв на която да търся рибите както и дали има някакви други видове риба освен шаран?
миналата седмица бях на кюлевча,лових на фидер-стръв торен червей,резултата 8 шарана от 2-4,5 кг.зареди се с търпение че всеки втори удар е в закачките
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

Утре мисля да посетя за първи път язовира на Лиси Връх ,смятам да заложа на 3 въдици,една на дъно,втората на леко,а третата на фидера ,тъй че утре привечер може да имате прясно инфо,стига да се състои излета.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от RAAZIEL »

Ще чакам,че нашия излет вчера там,се издъни заради времето.Успех :!:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

RAAZIEL написа:Ще чакам,че нашия излет вчера там,се издъни заради времето.Успех :!:
Не разбрах,заради дъждовното време не успяхте да ходите или сте капотирали на язовира ?
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от RAAZIEL »

Не ходихме изобщо :!:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tiho_roev »

здравейте колеги искам да попитам дали някой има информация за рибарника на с.Бозвелийско как стоят нещата благодара предварително
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikiStoianov »

Днес ходих на басейнчетата на Комплекс "Изворите".
Резултата от 9,30 до 13,30 - 12 таранки по 100-150гр и едно шаранче 500гр. Само на торен черав. Бял и царевица не бута.
Пак сичкото на директния 6м., мача без удар.

Първите два часа бях без удар, после явно се завъртя на подхранката (Timar - черна за студена вода). Забелязвам, че на тая подхранка и трябва време да заработи, но пък винаги събира риба и я държи на петното.
Имаше една голяма компания с три коли, десетина въдици във водата, предимно дънни - извадиха едно шаранче 500гр, за друго не знам, бяха далечко от мен.
Като цяло няма признаци за добър шаран там - нито скача, нито кълве. Но може и да греша - водата е доста студена още.
Таксата вчера като се обаждах ми казаха 10лв на въдица, днес като отидох се оказа 10лв за две въдици - всяка следваща по 5лв.
Не е най-добре зарибения водоем, но е най-близо поне.
За почивка е супер - природата е уникална!
evroto1972
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:21 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от evroto1972 »

tiho_roev написа:здравейте колеги искам да попитам дали някой има информация за рибарника на с.Бозвелийско как стоят нещата благодара предварително
На стр. 156 за Бозвелийско
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

Давам прясно инфо за Лиси Връх , за подробна информация идете на линка http://forum.nariba.com/viewtopic47056.html
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tiho_roev »

Днес с още двама приятели бяхме на рибарника на село Бозвелийско мога да кажа ПЪЛНА СКРЪБ само дребна червеноперка и няколко малограмажни шаранчета които върнахме във водата .Язовира е преграден с мрежа до папура и рибата която стои за продажба я вадят с други мрежи зад основната и всичко пълна измама че има едра таранка амур толстолоб и др. За 6 часа риболов 2 кофи от 25л с червеноперка без нито една дори и малка таранка всичката риба я оставихме на един дядо НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ КОЛЕГИ за този рибарник.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”