Щуки на стример

Модератори: bobopeli, sapuna

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Щуки на стример

Мнение от Бат Стан »

С колегата Боян Ефремов правижме един тест за риболов на щуки със стример, като ползвахме спинингови техники и такива за риболов с изкуствена муха. Ето филмчето, може да послужи за полезна информация:

http://vbox7.com/play:b485e609&r=emb
Proinov
фен клуб-скобар
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 11:58 am
Местоположение: Разград !!!

Re: Щуки на стример

Мнение от Proinov »

Бат Стан написа:С колегата Боян Ефремов правижме един тест за риболов на щуки със стример, като ползвахме спинингови техники и такива за риболов с изкуствена муха. Ето филмчето, може да послужи за полезна информация:

http://vbox7.com/play:b485e609&r=emb
Колега, може ли да качим клипчето в youtube-a, че тоя вбокс въобще не ми зарежда!!! :x
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: Щуки на стример

Мнение от Angel_d4 »

Евала. Страхотно видео :)
Изображение
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Щуки на стример

Мнение от Бат Стан »

Proinov написа:
Бат Стан написа:С колегата Боян Ефремов правижме един тест за риболов на щуки със стример, като ползвахме спинингови техники и такива за риболов с изкуствена муха. Ето филмчето, може да послужи за полезна информация:

http://vbox7.com/play:b485e609&r=emb
Колега, може ли да качим клипчето в youtube-a, че тоя вбокс въобще не ми зарежда!!! :x
Ами не знам, аз лично технически не съм в състояние да изпълня това поради компютърна неграмотност, а и авторските права са на Платиката. Ама не мисля, че ще се обиди, ако това бъде извършено.
tisho_9610
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 6:04 pm

Re: Щуки на стример

Мнение от tisho_9610 »

много инрересен клип
stefstef
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 12:05 am

Re: Щуки на стример

Мнение от stefstef »

Браво,безплатни уроци.
Аватар
sashoart
фен клуб-скобар
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Щуки на стример

Мнение от sashoart »

:wink: :drinkers:
фен клуб-скобар
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Щуки на стример

Мнение от jagger1 »

Браво за клипчето момчета. Най-после и нещо от мухарлъка да се покаже. Благодаря ви за споделеното удоволствие. Много слука :smt023
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
dimitarnikodimov
фен клуб-скобар
Мнения: 495
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 4:49 pm
Местоположение: София - Рударци

Re: Щуки на стример

Мнение от dimitarnikodimov »

перфектно прекарани 12мн.пред компа :D :D :D благодаря
sestrata казва; По форумите всеки си казва мнението, а то е като задника - всеки го има... :lol:
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: Щуки на стример

Мнение от koda33 »

Много хубаво клипче , браво колеги :drinkers:
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Щуки на стример

Мнение от Бат Стан »

Значи въпросът беше в това, че с Боян спорихме за това дали стримерът е само мухарска примамка, или може да се използва успешно и при риболов със спининг. Боян каза,че стримерът си е предимно мухарска примамка, аз твърдях, че и със спининга се постигат резултати. Направихме два тура, всеки по час и половина, с едни и същи примамки - стримери Пайк Бъни. В единия тур единият ловеше на спининг, другият на муха, след това сменихме въдиците. Накрая сумирахме резултатите и се получи следното:
Спининг - три уловени щуки, една изпусната, още няколко подгонвания.
Мухарка - една щука към 2 кила, която ми прегриза флуорокарбоновия повод и избяга. Това беше единственото кълване на мухарката. Не знам по каква причина се получи така, че щуките повече нападаха стримерите, подадени със спининг, отколкото тези, които бяха подавани с мухарката.
Стримерът Пайк Бъни е много добра примамка и горещо ви го препоръчвам за риболов на щука. Той е от заешка козина и като се намокри добре, може да го заметнете на поне 15 метра, което става за риболов на близка дистанция.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Щуки на стример

Мнение от Ачо ♣ »

....Колега, може ли да качим клипчето в youtube-a, че тоя вбокс въобще не ми зарежда!!!
[youtube]<object width="425" height="349"><param name="movie" value="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=b485e609" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="349"></embed></object>[/youtube]
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Щуки на стример

Мнение от jagger1 »

Със спининга използвахте ли някакво допълнително леко утежнение или само "самородната" примамка? Аз например съм си изработил няколко утежнени стримера (с оловна сърцевина), които могат да се изхвърлят сравнително добре и със спининг. При тях обаче воденето трябва да е по-рязко и по-често придърпването, за да се поддържа добра игра. Иначе, мисля, че спокойно може да се използва и със спининг стример, но зависи от моделите. Просто трябва да е по-тежък - от рода на мишок или подобните. Така мисля. Лично аз съм пробвал с моите (утежнените), но за сега не съм имал удар (за три излета по за половин-един час на стример), но пък и водоема не беше много подходящ. Просто миналата година експериментирах с утежнен стример. Между другото, утежнен стример може да се използва и за влачене с ниска скорост от лодка. А за клипа - още веднъж БРАВО.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Щуки на стример

Мнение от Бат Стан »

jagger1 написа:Със спининга използвахте ли някакво допълнително леко утежнение или само "самородната" примамка? Аз например съм си изработил няколко утежнени стримера (с оловна сърцевина), които могат да се изхвърлят сравнително добре и със спининг. При тях обаче воденето трябва да е по-рязко и по-често придърпването, за да се поддържа добра игра. Иначе, мисля, че спокойно може да се използва и със спининг стример, но зависи от моделите. Просто трябва да е по-тежък - от рода на мишок или подобните. Така мисля. Лично аз съм пробвал с моите (утежнените), но за сега не съм имал удар (за три излета по за половин-един час на стример), но пък и водоема не беше много подходящ. Просто миналата година експериментирах с утежнен стример. Между другото, утежнен стример може да се използва и за влачене с ниска скорост от лодка. А за клипа - още веднъж БРАВО.
Не, това беше условието, да няма допълнително утежнение в монтажа и по линията. Тежестта на Пайк Бъни идва само от масивната кука и напоената с вода заешка козина. Така хем се покрива някаква достатъчна дистанция на замятане, хем се води съвсем бавно, в което е идеята на стримера. Иначе може да се утежни с чебурашка за замятане по-навътре, обаче ще трябва да го водиш по-бързо.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Щуки на стример

Мнение от jagger1 »

Благодаря колега за отговора. След забраната ще си направя и аз малко експерименти и по двата начина. Само трябва да си подбера и подходящия водоем, но ще пробвам задължително. Ще трябва да си навъртя и малко стримерчета за тази цел :D .
Желая много слука през годината :smt023
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”