Да пускаме ли или не?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Тази тема е сложна.Освен скандали друго няма да стане.Иаз апелирам за пускане,но ако мисе яде ще взема.Нищо лошо няма да вземеш,а така също и да пуснеш.Вичко което е в разумна доза е добре,риба алкохол жени и всичко останало. :wink:
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

А някой запитал ли се е защо във форумите за лов няма такава тема?!
Всички си плащаме билети и с тях се зарибява риба, която да хващаме- така е поне на теория- тази риба плува, защото ние с билетите сме я развъдили и трябва да я хванем... ако можем. :lol:
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lz1igr »

Хайде,пак се почва.Миналата година имаше такива дебати и накрая се разбра,че всеки колега си има собствено мнение по въпроса.Нали този форум се различава по това от carp.bg,че не спазваме разни западняшки измишльотини-като хвани-пусни,а и други и такива въпроси не стоят на дневен план.Та с две думи,кат да вземем да спазваме изискванията на ИАРА и да не се правим на интересни,че това се чете от доста начинаещи риболовци.Наслука.
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

Като вземеш хванатата риба- освобождаваш жизнено пространство на подрастващите рибета, а ако е каракуда- помагаш на подрастващите шаранчета в конкуренцията за храна.
Истината е, че ако няма мрежи- ние рибарите никога няма да смогнем на размножаването на рибата.
Според моите изчисления редовните риболовци хвашат общо около 10% от улавянята риба - от видри, корморани, бракониери и др.
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Нека всеки има собствено мнение по въпроса..., но има колеги които си позволяват в прав текст да укоряват, че не сме пуснали рибата. :evil: Искам да се чуе, също в прав текст, че всеки може да си вземе (в рамките на закона) рибата, която е хванал. Добре е да толерираме релийза, но не и да упрекваме за обратното.
Мислили ли сте кой връща рибите? Това обикновено са риболовци, които са хващали и хващали, и са се хвалили и хвалили, и вече могат да си го позволят. Но ха накарайте един начинаещ риболовец да пусне първите си рибки. Няма да стане! Всеки с времето и стажа узрява за това деяние. (Е, някои и не узряват) :wink:
И друго. Преди, когато снимки по-трудно се правеха, за да докажеш голям улов трябва да го отнесеш вкъщи за да го покажеш. И после щеш нещеш на консерви. Сега е много по-лесно. Снимаш живарника, отделяш за трпезата и останалото обратно.
А! И още нещо. Моето мнение е, че не трябва да се прибират най-едрите екземпляри, а по-малките(мерни). Защото, едно че от тях произлиза по-многобройно поколение, друго че удоволствието от улавянето им е по-голямо, трето че с една и съща риба могат да се похвалят няколко човека, четвърто че големите риби въпреки нашето желание са краен брой и са на свършване.
Ай стига, че ви отегчих с размисли. :D
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Тая тема пак се почна , кой е по по най кой повече ги пуска , кой по ги фаща Ми според мен е личен избор на всеки Които обича да я яде да си яде. Които иска да си я пуска. В закона е написано колко можеш да си вземеш Че чат пат го нарушаваме тоя закон от всеки се знае ма поне да му мяза :oops: :oops: :oops:
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Ха тъй! :D
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Мнение от баничката »

Като не си вземеш 3- те кг. риба- нарушаваш закона.
Пускаш обратно плевелна риба да пречи на растежа на големите екземпляри- това си е за упрек- давайте риба на приятели, щом не можете да я изядете- така поне ще имате още повече поводи за празници!
:lol:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Профищер и ти ли бе дръвник, не може ли човек да си вземе една мерна риба :evil:
Явно не може, следващия път пусни твойте бебета шаранчета , защото както казваш, НЕ МОЖЕШ ДА ГИ ВЗЕМЕШ.


Та моето мнение е , че не трябва да сепрехласваме по Западните тенденции в риболова, тук реалността е съвсем друга.

Имаме много и то големи язовири и реки, не като примерно в Англия с малки езерца и канали. Там найстина има трофейни риби но са малко и доста от тях са бодени по няколко пъти, във филмите на Корда ясно се вижда че всички шарани и линове са с много яко загрубели устни.
Та хората си ги пускат, за да има какво да ловят след година :D ,
а ние в България рибата с въдица не можем да я изловим :!:


Аз връщам риба обратно често , но ям риба и като ми се прияде или някой ме е помолил за 2-3 риби си ги прибирам. Това не е противозаконно или неморално.


Нека не се караме а заедно да стигнем до някаква истина за нашата реалност не да следваме Западни течения в риболова :!:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

наблюдател написа: Мислили ли сте кой връща рибите? Това обикновено са риболовци, които са хващали и хващали, и са се хвалили и хвалили, и вече могат да си го позволят. Но ха накарайте един начинаещ риболовец да пусне първите си рибки. Няма да стане! Всеки с времето и стажа узрява за това деяние. (Е, някои и не узряват) :Моето мнение е, че не трябва да се прибират най-едрите екземпляри, а по-малките(мерни).
eй за тва говорех!!!!!инак-ВСИЧКИ сте прави според мен,освен тия дето ме ядосват :lol: :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

баничката написа:А някой запитал ли се е защо във форумите за лов няма такава тема?!
Ей това мислех да попитам и аз сутринта,ама като не обичам да вземам отношение в подобни теми....не посмях да пиша.Много свини съм изтрепал.Как бих могъл после да им върна свободата?
...вземете и се спрете!От всичко това няма никакъв смисъл!
Казвам само,че от 7483 регистрирани потребители в този сайт,повече от половината не знаят какво означава понятието "феърплей" и млъквам.Четат,бягат на водоема и дънят яко.Така че,момчета спрете се!
Лично аз пускам риба когато си преценя!Няма закон,който да ми го наложи!Но все пак,всичко си има мярка!
Успех и НАСЛУКА!!!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

sapuna1971 написа:[ "феърплей" !!
е кво е? :lol: :lol: :lol: :lol: пак ще кажа,че всички(тоя пьт СМЕ) прави,ама,наборе-прееба ме нещо с тоя феьрплей :lol: :lol: я,кажи кво е,па аз ще ти кажем кво е "турска русалка" :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

.......и "анадолска дамска преврьзка" :lol: :lol: :lol: -в бонус :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Ша ги уточним на 9-ти вечерта наборе!А до тогава и аз ша си замисля някоя и друга компроматна питанка!Няма все ти да си в центъра на купона я! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
П.П.Който иска да си пуска!Не ми пука,ама хич!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Сапуне, ние не се караме. Нека има повече мнения.
Като писах, че искам да чуя мнения, имах впредвид от двете страни. Ама като гледам никой не защитава тезата за 100% релийз, така че нека няма повече забележки в тая насока!
Наслука и да ви са сладки пържените, печените, консервирани и т.н. рибки! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”