Тая простотия няма край!

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Тая простотия няма край!

Мнение от Димо Генчев »

Уж нищо особено, ама пореден случай на супер простотия :evil:
Снощи мръднахме за малко до моста на Враждебна, където според слуховете имало големи каракуди. Като стигнахме видях, че има поне 20 човека. В частност една групичка от трима гастърбайтери (поредните постоянни гости на столицата) с работни гащиризони с Ауди 80 ВР 5307 АМ. Тия изроди като си затръгваха си за*баха всички бутилки, пликове, вестници и т.н. в положението, в което си бяха на бента. Даже и през ум не им мина, че ОНИ като СИ тръгнат(а дано!) за У Враца тук остават още хора :evil: Ама то може би нямат толкова ум...
Да не говорим, че взеха десетки миниатюрни костурчета, сигурно са изпитали голяма гордост от този улов :?:

Други някакви пък(явно с комплекс за малоценност), взели та нахвърляли доста от същите тия рибета на брега, ей така, за кеф, просто да си умрат...

Абе, има ли някакво обяснение на психологическа основа, не знам вече, уж да не се ядосвам, ама то не се издържа...
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

не знам да е прието официално решение за отмяна на глобите за изхвърляне на боклуци, обаче държавата и общините демонстративно отказват да опазват чистотата !
във всяка нормална държава ще е достатъчно да врътнеш един телефон на полицията /с информация за място, номер на колата и твоите данни/ за да ги глобят...
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

Мнение от Виктор71 »

Такае колега .на враждебна е голяма смрад . аз съм от левски-г и ходех редовно на враждебна за хубава каракуда и щат пат шаран но като извадих единпът една медиценска система с кръв направо щях да повърна та тоя гиол го забравете много е замърсен .
Бъдете здрави за риболов
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Тедо написа:не знам да е прието официално решение за отмяна на глобите за изхвърляне на боклуци, обаче държавата и общините демонстративно отказват да опазват чистотата !
във всяка нормална държава ще е достатъчно да врътнеш един телефон на полицията /с информация за място, номер на колата и твоите данни/ за да ги глобят...
Какво могат да направят властите? Нищо! Ако има такива телефони те ще звънят постоянно и каде по-напред да отидат? Проблема е друг аз и на други места съм писал НЯМАМЕ ВЪЗПИТАНИЕ! Неможе до всеки човек да застане по-един полицай и до го следи какво прави... Трябва да проумеем че всичко зависи само от нас гражданите на Република България.. Обикалял съм из Европата и там нещата са други .... имам случай от Виена кадето две бабичк щяха да ме набият щото като си хвърлях празната цигарена кутия не уцелих коша на втората крачка едната от бабките ме сграбчи и почна да сочи коша и да говори нещо... бях длъжен да се поправя върнах се и си хвърлих боклука там кадето трябва.... А тука какво е положението? Ако имаме възпитание много неща ще се променят и жертвите по пътищата ще намалеят и по-чисто ще стане и няма да има пияни и дрогирани младежи които да вандалстват и бракониерството ще намалее... Неможе само да виним държават и държавните органи закони има за всичко и то хубави закони но на никой не му пука.. В цивилизованите страни ако нямаш 18 години акохол неможеш да си купиш а тука срещу всяко българско училище продават... и защо продават? някой ще каже ми щото няма кой да ги глоби и т.н... но отговора е на друг този дето продава ми у през х.я дали алкохола и цигарите са вредни той гледа печалбата ей тва и истината гледаме само ние да сме добре но така нестава и рано или късно повечето хора ще го проумеят дано да е по рано щото се задава поколение което е извън контрол и доста ще патим... всички :cry:
Изображение
Аватар
oldi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 418
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 6:35 pm
Местоположение: софия

Мнение от oldi »

аз сам за сьбирането на боклука и го правя.а за немьрливите нештасници да си седят по селата и там да мьрсят да им еба маиката с извинение и за тва дето не пускат малката риба дори да изсьхнат дано е от такива хора няма риба и е мрьсотия навсякаде :axe: :D
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

айде горките власти пак безсилни!
живи да ги оплачем милите! от мислене какво да откраднат и как да не ги хванат, не им остава време да работят...

пияните и дрогирани младежи са спокойни и уверени, "щото мама и тате ще дадат пари на полицая да ги пусне"

преди живеех в Овча купел 2 - забраниха на кафето, което е на 200м от училището да продава алкохол, а точно срещу входа си работи едно бистро и се сервира алкохол... Как ли е станало това?
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

Работата е там, че вече цялата държава прилича на КЕНЕФ, благодарение на нашите мили управляващи и на никой не му пука.
Ти ако дойдеш да видиш черноморието в какво състояние се намира. Бедна ви е фантазията за какво иде реч.
Свиквайте господа
нищо вече няма да е както преди..., а и ще става все по-зле!!!
но държави много само да ви стиска...
който не лови, няма да яде :)
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Тедо написа:айде горките власти пак безсилни!
живи да ги оплачем милите! от мислене какво да откраднат и как да не ги хванат, не им остава време да работят...

пияните и дрогирани младежи са спокойни и уверени, "щото мама и тате ще дадат пари на полицая да ги пусне"

преди живеех в Овча купел 2 - забраниха на кафето, което е на 200м от училището да продава алкохол, а точно срещу входа си работи едно бистро и се сервира алкохол... Как ли е станало това?
Тедо ти нещо направи ли по въпроса не нали ти се спокоен твойто дете няма да е като тия дето се напиват от 5 клас.... Я някой от тия дето псуват селяните и държавата дали са си мръднали пръста за нещо, колко родители са се опитали да затворят поне една от тия кръчмички около училищата, колко, отговора всеки го знае а после държавата е виновна..... Виновни сме ние аз нискам да защитавам държавата или нещо да ги жалим... но с мълчанието и примиряването до никаде не се стига трябва да се прави нещо а не да се говори има начини да се препорим със всичко проблема е че ни интересува само кой е селянин кой е едикакъв си колко от вас рибари са готови да членуват в ЛРД и да си плащат членски внос и да се обедини всяко ЛРД и да си пази водоемите... на думи всички а на практика кой? не държавата а обществото е важно а ние нямаме такова просто колкото и да ми е болно да ко кажа ние сме сбирщина и нищо неможе да ни обедини
Изображение
Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Мнение от Димо Генчев »

Искам да кажа още нещо, ама няма какво..........
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

Mich написа:Работата е там, че вече цялата държава прилича на КЕНЕФ, благодарение на нашите мили управляващи и на никой не му пука...
ВИНАГИ си е била кенеф! преди замърсяваха заводите, сега - населението...
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Мнение от Smokey »

Единственото добре организирано нещо в нашата държава е организираната престъпност.
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Smokey написа:Единственото добре организирано нещо в нашата държава е организираната престъпност.

абе даже и там няма организация и те не земат да си направят една истинска мафия а са се разделии на групички и отвреме на време се млатят за някой друг клиент и това е общо взето какво му е организироното на нашата престъпност всяка област си има главна мутра и това е а така за цялата страна си нямаме един ДОН че да ги организира :lol:
Изображение
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

Mitak написа:
Тедо написа:не знам да е прието официално решение за отмяна на глобите за изхвърляне на боклуци, обаче държавата и общините демонстративно отказват да опазват чистотата !
във всяка нормална държава ще е достатъчно да врътнеш един телефон на полицията /с информация за място, номер на колата и твоите данни/ за да ги глобят...
Какво могат да направят властите? Нищо! Ако има такива телефони те ще звънят постоянно и каде по-напред да отидат? Проблема е друг аз и на други места съм писал НЯМАМЕ ВЪЗПИТАНИЕ! Неможе до всеки човек да застане по-един полицай и до го следи какво прави... Трябва да проумеем че всичко зависи само от нас гражданите на Република България.. Обикалял съм из Европата и там нещата са други .... имам случай от Виена кадето две бабичк щяха да ме набият щото като си хвърлях празната цигарена кутия не уцелих коша на втората крачка едната от бабките ме сграбчи и почна да сочи коша и да говори нещо... бях длъжен да се поправя върнах се и си хвърлих боклука там кадето трябва.... А тука какво е положението? Ако имаме възпитание много неща ще се променят и жертвите по пътищата ще намалеят и по-чисто ще стане и няма да има пияни и дрогирани младежи които да вандалстват и бракониерството ще намалее... Неможе само да виним държават и държавните органи закони има за всичко и то хубави закони но на никой не му пука.. В цивилизованите страни ако нямаш 18 години акохол неможеш да си купиш а тука срещу всяко българско училище продават... и защо продават? някой ще каже ми щото няма кой да ги глоби и т.н... но отговора е на друг този дето продава ми у през х.я дали алкохола и цигарите са вредни той гледа печалбата ей тва и истината гледаме само ние да сме добре но така нестава и рано или късно повечето хора ще го проумеят дано да е по рано щото се задава поколение което е извън контрол и доста ще патим... всички :cry:
Ти сега искаш да ми кажеш, че властите като не си вършат работата и всичко е ОК. Нали затова са сложени там.
На теб ако ти откраднат нещо сам ли търсиш крадците или звъниш на полицията, ако ти се запали къщата не звъниш ли на пожарната или сам опъваш маркуча и гасиш и т.н.
Има си институции точно да наказват тази част от населението която се самозабравя. Не е необходимо на всеки да се слага по един полицаи. Не всички са дебили и кретени.
Проблема е че държава и по точно институциите не си вършат работата и не следят за спазването на тези закони, а и те никви ги няма. В щатите за замърсяване на околната среда и по точно в New Jarsey глобата е 50 000 $, а не 50-100 лв. както при нас.
Законите са написани за това, за да се търси отговорност на провинилите се и за да не може всеки да си прави каквото си иска. При положение че някой хора не са ги възпитали като малки, то точно тук идва приложението на закона. Освен наказателна той има и възпитателна функция, като идеята е един път като ти лепнат яката глоба за мизериите който си направил, следващия път ще се замислиш дали да го направиш пак.
Е сега аз ли съм виновен, че ония бил простак и нямало кой да го възпита. Ами да отида аз да го възпитам тогава, затова че няма кой да го накаже за глупостите. Това са простотии.
който не лови, няма да яде :)
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

Точно това мислене ни е докарало до тук "друите са виновни аз не съм" неискам да се повтарам явно не си чел внимателно... мисля че с оплакване нещата няма да се получат трябва да се действа и ако имаш идеи давай ги аз по-горе зададох няколко въпроса и никой от вас дето четете темата не отговари а само се оплаквате и заяждате както впрочем е и в цялата страна вместо да се обединяваме ние само търсим косури в другия и се псуваме те за това ония в парламента си правят каквото си искат докато ние се държим за гушите те крадат
Изображение
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

Добре ти какво предлагаш да се направи в конкретния случай с тези хора за които колегата пише по-горе?
който не лови, няма да яде :)
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”