На лафче за подводния риболов

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от КИРО »

dianstefanov89 написа:Ето го и моя първи улов с първия ми харпун :) Мястото е между фичоза и черноморец. Попчетата там са на изчезване,
Забрави-попа си е най-продуткивната риба в морето.
Друг е въпроса че се крий и при най-малката аларма за него.
Пък е и риба дето постоянно се мести по различни дълбочини.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от dianstefanov89 »

И преди съм се гмуркал и знам какво е да има кая. Около всеки камък е фраш, а на по - плиткото са просто по-малки но са пак в изобилие. А сега нито на плиткото нито на дълбокото ги има... Само единични бройки които ги дебна поне тях да взема от 2 часовото им търсене :roll:
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от dianstefanov89 »

За големите не знам, но малките си ги хващам и нищо не ми правят, не са агресивни.
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от deso_bg »

В Черно море няма морски змии, тези са обикновени водни, които са се приспособили да живеят в морето. По принцип не са агресивни и ако ги хванеш не хапят, а отделят няк'ъв секрет дето смърди кофти. Ако се задълбочиш в човъркането може и да те ухапе, ама няма последствия в смисъл-не са отровни :D Забелязъл съм, че не ядът кучета и лапини, а наблягат на попчетата :lol: Загледайте се някой път, да скивате как тарикатски дебнат :shock:
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от safridcho »

nikitov74 написа:
SN853259.JPG
Това е днешният ми улов край Галата.Имаше много змии под водата дори и да ги наближа не се крият.Някой може ли да ми каже нещо повече за тия гадини.Агресивни ли са ,начинът им на поведение ако бъдат нападнати?
Днес и аз бях на галата, но за съжаление нямам харпун :oops: Иларийките бяха на 1 метър от брега БУКВАЛНО. Имаше един човек с харпун 65 мисля, че беше и си беше сложил шестозъбец и с него стреляше по илариите и платерините и ги разкъсваше на две направо, ама така е има и селяни се пак
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от safridcho »

относно змиите изкушавал съм се някои по големи да ги одера и да ги метна на тенекията, но чакам някой преи мене да го направи да каже как е :D
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от dianstefanov89 »

А аз ходих днес в Каварна срещу чаракмана и дебнах за всичко, срещтах само няколко попчета които го отнесаха :) Трябвало е да отида на галата, много ме е яд сега :?
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от deso_bg »

safridcho написа:относно змиите изкушавал съм се някои по големи да ги одера и да ги метна на тенекията, но чакам някой преи мене да го направи да каже как е :D
Не става баце, не е смок. Бая риба има, щом на змиите взехте да се насъсквате :lol: :lol: :lol:

Иначе в казармата на времето, яко бехме разредили популацията на смокове , та после бичкиите се бяха побъркали от плъхове :mrgreen:
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от safridcho »

Смок съм виждал веднъж в живота ми и мога да се закълна, че беше над 2 метра, когато ме видя се уплаши ( е естествено и аз :D )
Сори за спама
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Аватар
nikitov74
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:27 pm

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от nikitov74 »

виждал съм по камънаците на ма Мартина под водата жълта змия беше захапала поп.видя ми се голяма като анаконда изстрелях се като джет :axe:
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от roko-koko »

На страха очите са големи :shock: :D .
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от gmurkacha »

Много сте лабави с тез змии....Спира ме само миризмата им,иначе почти всяка която видя е вързана на възел метната на камъните....
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от australia »

Оставете гадинките да си живеят на воля не ги закачайте и те няма да ви закачат .А кой го е страх от мечки да не ходи в гората са казали ората :wink: А дали требва да ги има или не щом Ной ги е спасил с кофчега значи сигурно има нужда от тях ,само незнам тоя пич като е събирал от всички гадинки и зверчета по чифт ,е неможе ли да отепа последния комар маа му стара :lol: :lol: :lol:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: СЕЗОН 2011

Мнение от safridcho »

nikitov74 написа:виждал съм по камънаците на ма Мартина под водата жълта змия беше захапала поп.видя ми се голяма като анаконда изстрелях се като джет :axe:


А дали е възможно това да е смок или :?: :?: Защото си мисля, че на смоковете май коремите им бяха жълти :-|
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от deso_bg »

Всички змии плуват доста добре и не пропускат лесна плячка - та защо не !?! Дори пепелянките и усоиниците, имайте си едно на ум за всеки случай...Иначе типичната водна змия не е отровна, по - големите си сплескват главата и съскат агресивно, нападат и си изстрелват главата напред , но със затворена уста :lol: Ако продължавате да я дразните - отваря си устата, сгърчва се, обръща се по гръб и се прави на умряла, и през цялото т'ва време си смърди :o , ако и причините болка - 'апе ... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”