Риболов на праисторически кленове

Модератор: sapuna

Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

На село има една река на която дълбочината варира от 1м до към 20см има и вирчета. Реката е обитавана от кленове и мрени. Мрените по някой път се залъгват да захапят куката с торен червей и нищо друго а ако хвана клен е около 5см дълъг изобщо рибите там все едно са от пра ерата :lol: не може на почти нищо да се хванат защото са страхотно предпазливи виждал съм как плуват доста едни екземпляри към 500гр!!! Та въпросът ми е някой да знае как да ги хвана и с какво :axe:
tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от tedo43 »

Не е дълбоко, почваи ги с кепа :D сега майтапа на страна пробвал ли си ги тия кленове на муха, блесна, воблер?
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

Ми не съм защото има много клечки и върби надвиснали над водата там ако се хване риба около 200-300гр все едно си хванал 5-10кг само на муха не знам точно какво е :oops: лесно ще намеря чист участък но не мисля че са чак такива хищници да се хвърлят на блесна
tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от tedo43 »

200-300 грама клен се вади лесно и бързо а и нали каза, че не дълбоко като закачиш влизаш и откачаш, а аз мухата прочети тук -->http://forum.nariba.com/viewforum.php?f=120
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

Да си купувам нова въдица няма да стане за тези кленчета имах предвид ако знаете някой монтаж и начин защото и там няма начин да се лови с мухарска въдица просто клонки абе там природата е както се казва девствена и рибите за много диви :finga:
Аватар
marto951005
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 11:10 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от marto951005 »

Няма нужда да си купуваш нова пръчка просто на твоята поставяш едно булдо и накрая закачаш една или две мухи.
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

ясно ми е стана имам и много хубаво булдо но на реката няма как да се мята булдо или други подобни неща това е проблема просто е много затънтено става само на плувка или дъно с въдички под 2 метра
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от mitiogt »

Взимаш малка бяла стериопорена плувчица, слагаш кука 8 номер, дълбочина половин метър и по малко , събираш скакалци или още по- добре попови лъжички. Без олово и мяташ под върбите, след като изкараш 2-3 риби сменяш мястото , трябва мн да се криеш за да не плашиш кефала ! И ги почваш ...
Успех !
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от koda33 »

mitiogt написа:Взимаш малка бяла стериопорена плувчица, слагаш кука 8 номер, дълбочина половин метър и по малко , събираш скакалци или още по- добре попови лъжички. Без олово и мяташ под върбите, след като изкараш 2-3 риби сменяш мястото , трябва мн да се криеш за да не плашиш кефала ! И ги почваш ...
Успех !
:supz: :smt023
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от INCUBUS »

Само го давай по-кротко с кефалите,че ако ти допадне показаната система от mitiogt,няма да остане кьорав кефал в рекичката :) За мряната,вероятно имаш пред вид черна мряна,торния червей в диви девствени условия е добра стръв,стига да няма много естествена храна в рекичката /разните водни организми като ручейници,мамарци и пр./.
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

има яко мамарци и на тях съм пробвал с кука 14 влакно 0.12 и повод 0.10 плувка 1гр и нищо ама абсолютно нищо там все едно рибите са невки с свръх инстинкти :rolleyes: ще пробвам по този начин и ще пиша за резултат обаче и той маи няма да стане

П.С. Каква е тази стериопорена плувка
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от xt33m33 »

mitiogt написа:Взимаш малка бяла стериопорена плувчица, слагаш кука 8 номер, дълбочина половин метър и по малко , събираш скакалци или още по- добре попови лъжички. Без олово и мяташ под върбите, след като изкараш 2-3 риби сменяш мястото , трябва мн да се криеш за да не плашиш кефала ! И ги почваш ...
Успех !
+ патешко ходене и лазене по лакти... пробвано е и работи ама си е като казарма... :lol:
искат се жертви :)
tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от tedo43 »

Чувал съм един начин, от дядо ми и от некови набори. Значи кука да не е много голям(по негово време малко яка тел и готово) на куката скакалец (размера няма значение :D ) слагаш на около 40 санта олово и хвърляш и навиваш много бавно. Аз лично пробвах, и върши работа за кленове 500 гр - 1 кило. Успех!
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от tedo43 »

А и забравих основно влакно 0.18 или 0.16.
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

Днес ще пробвам само че дали може да пробвам на ЧИП ЧИП Ако някой знае и някоя тактика за мрени може да каже :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”