Риболов на праисторически кленове

Модератор: sapuna

tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от tedo43 »

Мене по мрените ме няма дано съм бил полезен в горните постове.
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

Вчера бях за риба на реката и намерих едно Вирче пълно с кленове - едрички общо взето.
пробвах на чип чип пробвах с плувка без утежнение и нищо За стръв използвах скакалец бял и торен червеи но нищо кленовете нападаха всичко което плува на повърхността на водата но не и моята стръв
според вас добре ли е да пробвам на кука с стириопор или на нещо друго защото са като пирани :? :oops:
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от ivo Vratsa »

Според мен са те видели или усетили. Тогава дори и да стоят без да бягат, няма да ти ударят на нищо :wink: Тази рекичка ми се струва идеална за ул-риболов. Въдичка 1.70 , воблерче 1-2 грама , монофил 0.16...и пей сърце :)
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от mitiogt »

с какво влакно беше :?:
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

mitiogt написа:с какво влакно беше :?:
0.18 пиши ми на skype seafish_vd
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от mitiogt »

Sparto написа:
mitiogt написа:с какво влакно беше :?:
0.18 пиши ми на skype seafish_vd
малка къса плувка, стериопорена, бяла, по-малка дълбочина, по тънко влакно и скакалец, никакви червеи , трябва плувката като падне да имитира падащо насекомо и кефалите да налитат на нея и да се събират, от тва по-добро няма !
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Sparto
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Sparto »

Слагал съм плувка 0.5гр куки сам сменял от 8 до 18 и поводи по 0.12-0.14 не става нямам никакъв успех :x а пазя много добра тишина днес може да снимам мястото да ви го покажа
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от mitiogt »

Sparto написа:Слагал съм плувка 0.5гр куки сам сменял от 8 до 18 и поводи по 0.12-0.14 не става нямам никакъв успех :x а пазя много добра тишина днес може да снимам мястото да ви го покажа
щом налита на паднали във водата неща трее да налети и на скакалеца , някъде га бъркаш, по- добре снимай монтажа
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Станимир Бегов »

Намери си храст или дърво ,зад което да се скриеш като мяташ и пази пълна тишина.Видели са те и затуй не ти налитат на стръвта.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от lazo65 »

Колега, до преди месец и аз посещавах една такава "баричка", бъкано с клен и черна мряна, водата бистра - дет се вика можеш да се снимаш с рибата, а тя не ще и не ще. Сменях стръв, монтажи, пробвах сутрин рано и привечер и мисля, че се получи. Пръчката е 2.10м фибростъкло-по дълга не може да се хвърли. Основно 0.14мм, повод 0.10мм дълъг около15см, плувка 0.5-0.6гр неподвижна/най-добре черна/ с издължена долна антена, кука №14 права черна /бялата блести в бистрата вода/.Извий жилото на куката малко в страни.Ползвай оливетка или сачма с дупка/да може да се движи по основното влакно/.Нагласяваш дълбочината така,че тежестта да лежи на дъното и плувката да е полуизправена.Ако ти носи плувката сложи по-голяма тежест, увеличи разстоянието м/у плувката и тежестта и дръпни плувката в тихото.Линията м/у плувката и тежестта дръж опъната /познава се по това,че плувката започва да се изправя/. За мряната пробвай с мамарци, зеленки, ручейници и бял червей /по 2 броя на куката/. А хитрия клен може и да не ти се вярва но го излъгах на жито съвсем случайно. Хвърлих буквално една шепа.След малко забелязах, че преминаващите над него кленчета се обръщат и взимат по зрънце от дъното.От подмола след известно време започнаха плахо да излизат и по-едри.Всеки следващ път се приближаваха по близо до хвърленото жито. Сложих едно на куката и хвърлих. Получи се. Не знам откъде се взе, разбрах, че е там по бързо заминаващата си плувка. Като съберат житото по дъното хвърли пак.Понеже дистанцията е малка не засичах с макарата а хвърлях и вадех на ръка и тънкото влакно се скъса до водещата ролка. Монтажа е тънък, но и рибата е тарикат. Дори да ти скъса ще знаеш, че си го надхитрил. Дано се получи и при теб. Успех.
Jikosasa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 4:47 pm

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от Jikosasa »

И аз обикалях цяло лято една речица пълна с клен, скобар и мряна. И неще. Влязох накрая в един приток да наловя раци, хем да разгоня рибите, да ми се махнат от очите. Размътих, бръкнах под една скала и все едно бръкнах в живарник на щекар! Извадих си 10 мрени, наядох се на мряна и сега спокоен се връщам към спининга.
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от ivo Vratsa »

Jikosasa написа:И аз обикалях цяло лято една речица пълна с клен, скобар и мряна. И неще. Влязох накрая в един приток да наловя раци, хем да разгоня рибите, да ми се махнат от очите. Размътих, бръкнах под една скала и все едно бръкнах в живарник на щекар! Извадих си 10 мрени, наядох се на мряна и сега спокоен се връщам към спининга.
От написаното разбрахме, че си сит бракониер!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов на праисторически кленове

Мнение от chirusa_bg »

:lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”