Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Добрече си бил там а не баш на устието, щото водата там е с цвят на повръщано а и миризмата наподобява. Костурите са класика в жанра иначе.

Поздрав. :D
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Браво за риболова на Челопечана обаче аз на тоя кенеф няма да стъпа вече.Не бях ходил от два месеца,но тогава си беше екстра.Миналата събота отидох и седях два часа.Такава кочина и в гетото на мангалите не съм виждал.АБЕ НА ТАЯ БАЛАСТИЕРА ХОРА ИЛИ СВИНЕ ХОДАТ.Страшна мръсотия и смрад.Тоя народ се скапа тотално.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Колеги живея в Божурище и често отскачам до хераковския яз. /боклука/. Днес ходих за няколко часа по обяд. Резултата е двайсетина каракудки около длан. Колегите мятат дънарки и нищо. Рибата е до брега на 5-10м. Добре балансирана плувка, жито, фин такъм и търпение.Пипа много леко.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Неделя на Лобош доста слабо. На плувка на около 5м дълбочина излизаха капризни баби. 3-4кг за цял ден и един таран към 400гр. Към 15-16 спряха и до тъмно нито едно кълване. Костура гонеше активно.
lazo65 написа:Пипа много леко.
Кислорода във водата е много малко и каракудите са станали страшно мудни, особено по малките водоеми.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

За нивото на водата и кислорода в нея съм съгласен, но има и още нещо. На този малък водоем съм виждал по над 100 човека. Всички с такъмите и ЯКО захранка. Хвърлят с пълни шепи. То в гьола ако имаше прасета сигурно щяхме да ловим пържоли. Мисля , че и това дава отражение. Не е гладна рибата.А костура на Лобош през целия ден ли даваше или само сутрин и привечер?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Не съм го ловил костура, само гледах, че гонеше. Общо взето през целия ден. Вечерен риболов нямаше никакъв.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от naskobo »

akoto13 написа:.....АБЕ НА ТАЯ БАЛАСТИЕРА ХОРА ИЛИ СВИНЕ ХОДАТ.Страшна мръсотия и смрад....
И аз , батка , така се вгадих преди 2-3 год. и не съм стъпил там оттогава :vom: :vom:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от niki71 »

Днес на Панчарево прекрасен риболов на дребна бабушка и едър уклей. Хвана се и една прилична платика. Всички рибки плуват обратно което съсипа деня на няколко съседни "рибари " .Страшна мръсотия ,а е пълно с кофи за боклук на 10 метра от езерото. Аз обаче съм се заял и всеки път отнасям по 1 чувал боклук- има ефект!
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Евала за Панчарево. Скоро не бях чувал някой да се хвали от там, а мръсотията и мизерията я има по всички водоеми.Аз например правя следното: Преди да си тръгна събирам всичкия останал амбалаж от това което съм си взел за излета, смачквам шумно пластмасовите бутилки и всичко това в пликче и в колата. Някои "колеги" ме гледат с иронична насмешка, която се сменява с почуда, неразбиране и предполагам благославяне на мои близки роднини когато извадя живарника и внимателно върна улова /без значение какъв е/ обратно във водата. Повярвай приятел това дава ефект. Пробвай, заслужава си.
stani73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:06 am

ново инфо за враждебна-777

Мнение от stani73 »

колеги,някой може ли да помогне за прясно инфо за 777.мисля в петък да го посетя.може ли някой да каже на какво къца-фидер,тежко,ваглер.захранка,стръв-благодаря ви предварително
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pacho69 »

вчера, няколко часа на Пънча, голям резил. Мятах за баби, голяма дистанция, основно влакно 0.16, повод 0.10 Hakuyo, манджа жито. Нито един удар. Накрая за да не съм капо извадих спининга монтирах булдо и след 2-3 хвърляния излезе тоз малък красавец, който беше пуснат да порасне. Удари буквално на брега. Изображение
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от topsoft »

Вчера си направих малка разходка до Челопечене и Ботунец. От страната на потъналата горичка, хора нямаше, риби също, за сметка на това от среща имаше много коли и хора, предполагам, че рибоците се държат там. На Ботунец на стената се хващаха бабушки на бял и жито, някъв хвърляше и на хляб, ма не видях станалите пословични каракуди да вади някой.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Днес на Хераковския от 09 до 13 часа 5 дребни каракудки на жито. Имаше още 5-6 колеги. Същата работа. Щракнах ги преди да ги пусна.
15092011014.jpg
15092011014.jpg (132.25 KiB) Преглеждано 1026 пъти
ILIAN-64
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 6:40 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILIAN-64 »

Колеги,знае ли някой какво става с Суходол.Уж има нови собственици.Дали са пускали риба или са изловили и слънчаците.
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BACARDI »

ILIAN-64 написа:Колеги,знае ли някой какво става с Суходол.Уж има нови собственици.Дали са пускали риба или са изловили и слънчаците.
Преди 2 седмици минавах по околовръсното и имаше 2 цистерни там какво са пускали незнам .
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”