Да покажем любимите си мушички и стримери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Здравейте колеги. Пускам тази тема с мисълта да споделим и обменим опит за любимите ни примамки, които са ни носили много щастливи мигове по време на нашите излети. Мисля, че темата ще бъде полезна за всички. Нека в тази тема съберем онези моделчета, които са ни радвали и са ни носели удоволствието - от създаването на примамките, до тяхната реализация. И нека да гледаме най-вече позитивно на всяко едно мнение от този момент нататък.
Ето едно обобщено клипче от мен на онези моделчета, сътворени от мен през 2011 г., които са били причина да се чувствам освободен от ежедневните напрежения в ежедневието ми и които ме радваха, независимо от малкото излети, които направих през този сезон (така се стекоха при мен обстоятелствата). Бъдете живи и здрави и много красиви мигове сред природата и по любимите водоеми.

Малко от моите мухички през този сезон:

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/urqvutuxBDA?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/urqvutuxBDA?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]

и малко стримери:

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GTuXV4zKnMQ?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GTuXV4zKnMQ?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Ето и малко от колекцията ми, която ще изпробвам през следващия сезон (2012 г.) по водоемите. Залагам доста надежди на тях. Сега е времето за подготовка. Направих опит да илюстрирам и как се виждат отделните моделчета в контражурно (насрещно) осветление.

Ето моделите:

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OHKXRRtBKSQ?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OHKXRRtBKSQ?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от Ачо ♣ »

Клипче на ниво!
Много добра колекция! Пожелавам ти добра слука през идващия нов риболовен сезон! :smt023
Дано са уловисти,за да "метнеш" и към мен малко!!! :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Ето още едно моделче за пъстървички. Не съм го изпробвал, но е в колекцията ми за 2012 г. Живот и здраве - ще се пробва.

А. в контражур:

Изображение

Б. На светло:
Изображение

Привет на всички.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Ето още малко нови мушички от мухарската ми кутия, които подготвих за новия сезон 2012.

Мухи (серия 2) - подготовка за сезон 2012:

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vePPJQ4Z50o?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vePPJQ4Z50o?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Зима. Студ. Безделие и любопитство, а ръцете ме сърбят, но краката не мърдат. Мухарката ме гледа тъжно от ъгъла на стаята. Мухичките лениво спят в кутийките ми своя зимен сън. А аз нищо не мога да направя. Добре, че менгеменцето ми прави компания с дузината разноцветни перца и козинки, които полека-лека се превръщат в спящи мухоподобия, очакващи своя миг. Спете мушенца, събирайте силици, че скоро ще трябва и да се потрудите, да изхвърчите. Сега спинкайте в кутийките.

Ето още няколко новородени мушета, сега спящи и сънуващи новите си запознанства с рибките - събрани в едно клипче за 2012 г., серия 3:

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/R0z4vn8tJJk?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/R0z4vn8tJJk?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
nedko1
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 1:11 pm

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от nedko1 »

Искам да попитам трудно ли се лови на муха
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

nedko1 написа:Искам да попитам трудно ли се лови на муха
Като й свикнеш е велико удоволствие. Пробвай.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Зимата ме е вързала в къщи като муха :( . Та днес, за да не скучая, реших да си вържа ей тези две моделчета:

Няколко нимфи - пупи дебеланки:
Изображение

и две олекотени уоли бъгърчета:
Изображение

Изображение

Благодаря на този господин от снимката по-долу, който ме дари с малко материал за нимфите. Аз ще му върна жеста щом се позатопли :D

Изображение

Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Още една суха мухичка:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Ето още няколко елементарни мушета, които обаче са ме правили щастлив:

1. Червеният мохикан - 1:
Изображение

2. Червеният мохикан - 2 (вариант)
Изображение

3. Светулка (вариация):
Изображение

4. Черната напаст:
Изображение

Поздрави на всички.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от vladi_ »

jagger1 браво добре си ги навързал и най-важното ще ловят и рибки.Тази светулка от третата снимка пробвай да я направиш с малко жълтозелен дъбинг или ченил който да заема една трета от корема и а напред със черен ченил,отпред може да и сложиш две рогца от махово пето на патица.Утре ще я снимам и ще кача снимки да стане по ясно за какво говоря.Наистина кефалите си я харесват много.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от jagger1 »

Коремчето на мухата е със холограмен олив кристал флаш дъбинг, примесен с малко жълт флуо кристал флаш. Снимките нещо не можах да ги докарам. А иначе, светулката е силно модифицирана и упростена.
Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от vladi_ »

Eто и обещаната снимка
Изображение
В случея съм ги връзвал с ченили за корем но може и с дъбинг.
radoslav1951
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:30 pm
Обратна връзка:

Re: Да покажем любимите си мушички и стримери

Мнение от radoslav1951 »

Хубави са Влади , но за светулки телцата трябва да са по удължени !

Поздрави !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”