писна ми

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

kenda_star
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 2:14 am
Местоположение: гр.първомай

писна ми

Мнение от kenda_star »

писна ми само,риболовците,да обиняват за всички боклуци по язовирите,то джетове и туристи.да ли само ни е винонви.
kenda_star
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 2:14 am
Местоположение: гр.първомай

Re: писна ми

Мнение от kenda_star »

малко обърках буквите,ама не съм спец .
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: писна ми

Мнение от felippemassa »

На практика излиза че горе долу 80% от боклуците са от риболовци. Пролетта , есента , зимата джетове почти няма. :roll:
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: писна ми

Мнение от Andrey_76 »

Не са джетовете. Рибарите са, не тези от форумите , а "другите" дето казват е.....ал съм ги аз не съм от тук.
Във връзка не по темата.Тролих си на Сопот и едно Софянче/нищо лично към тях/ ловеше маломерни сулки и ги прибираше. На моя въпрос той ми каза " Че аз за кво съм си горил бензина до тук". Така някой казват не съм от тук и съм за малко.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Венцислав Чанков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 10:30 pm
Местоположение: Варна/Търговище

Re: писна ми

Мнение от Венцислав Чанков »

Лично аз винаги си прибирам боклука заедно с боклуците които са около мене,не мисля много-много,че не са мои,че съм глупак да чистя след другите,няма да живеем 100 години.Най-важното е да сме в мир със себе си и околната среда...
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: писна ми

Мнение от naso »

Andrey_76 написа:Не са джетовете. Рибарите са, не тези от форумите , а "другите" дето казват е.....ал съм ги аз не съм от тук.
Във връзка не по темата.Тролих си на Сопот и едно Софянче/нищо лично към тях/ ловеше маломерни сулки и ги прибираше. На моя въпрос той ми каза " Че аз за кво съм си горил бензина до тук". Така някой казват не съм от тук и съм за малко.
Как го разбра, че е софианче?
kenda_star
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 2:14 am
Местоположение: гр.първомай

Re: писна ми

Мнение от kenda_star »

нямах точно това предвид,много дерета се вливат в язовири и реки,от селата,там ги имат за тяхна собстеност и си изливат боклука в дерето,а след това отива в язовира,или реката.а за джетовете,каяци и псевдотуристи,след една среща,оставиха толкова мизерия,че беше трудно да се извози.но все пак е трудно,българина е свикнал,това ще го мърся защото е общо,следващия да му мисли,който дойде след мен.
Аватар
Milkonti
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 393
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 3:08 pm

Re: писна ми

Мнение от Milkonti »

Няма нищо трудно да пребереш боклука покраи теб.Правиш едно добро на природата да диша дишаш и ти от нея. :finga:
m-kar.mobile.bg
anton_BG
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 9:31 am

Re: писна ми

Мнение от anton_BG »

Здравейте колеги почти няма път в който да съм отишал за риба и да не напълня поне 3 торби с боклук. Преди години станах свидетел как човек точно за 15 минути напълни 2 човала за смет със всевъзможни боклуци за това не е толкова трудно всеки да напълни по енда торба преди да си тръгне. НАЛИ?? :) :)
Аватар
Вехтия
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 10:35 pm

Re: писна ми

Мнение от Вехтия »

И на мен ми прави впечатление, че поне 60 процента на боклука се дължи на вездесъщите кутийки от червеи! Не ми е ясно - как може да си зае...ш кутийката ей тъй, на брега!? :evil:
Леми изда бест, батт айем мачбеда'а . Ррок-ан-рол, Пенке-ле !!
Аватар
irem2
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 5:52 pm

Re: писна ми

Мнение от irem2 »

и мен ми е омръзнало да събирам кутийки ,а фасовете са ми любими-като персийски килим от Тошово време! Дали в къщи си мяташ цигарите на пода??
Аватар
Поморийския
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 9:10 pm
Местоположение: Поморие Чикаго

Re: писна ми

Мнение от Поморийския »

Радвам се като чета че все повече колеги се дразнят от боклуците.Но все още чукундурите са мнозинство и като идат на язовира си мислят че са на сметище .Може би след време като ни гледат как си обираме боклуците да трепне нещо и в кратуните им.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: писна ми

Мнение от Ачо ♣ »

Вехтия написа:И на мен ми прави впечатление, че поне 60 процента на боклука се дължи на вездесъщите кутийки от червеи! Не ми е ясно - как може да си зае...ш кутийката ей тъй, на брега!? :evil:
То проблемът да беше само в кутийките за червеи....!? :twisted:
[youtube1]<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zgw_YNoxLQs?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zgw_YNoxLQs?ve ... g_BG&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Batkata61
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 7:04 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: писна ми

Мнение от Batkata61 »

Не че съм Габровец :lol: :lol: , но съм се замислял често че тея кутийки имат и може да им се даде втори,трети .......шанс за употреба , за разлика от бурканите с надупчена капачка от мое детство и не само ?? Просто след като ти свършат червелите :D си изплакни кутийката пред теб и си я прибери готова за нови специалитети - не е трудно,нито сложно. Сложно,трудно и тъпо ще стане, както в магазина от който си купуваш бира, си плащаш сакчето и продавач-ката те съветва да го придържаш отдоло, че :roll: :roll: !
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: писна ми

Мнение от miro253 »

Абе то при добро желание всичко може, но ако го имаше водоемите ни щяха да са като в Швейцария, а пък то - мизерия.
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”