яз. Тополница

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

Имах малко път към Ихтиман, та отскочих за няколко часа до язовира. По-късно като сваля снимките ще кача някоя и друга да се види нивото.Бях в залива на Мътивир. Коли около петдесетина и съответно доста рибари.От 11 до към един кълвяха червеноперки и уклеи, не много на гъсто, но добре. После подухна ветрец и напълни залива с боклуци-шишета треви и клони и риболова стана тегав.Издържах до към 14, пък се появи и черен облак и си тръгнах. Кълването се разреди доста.Захранка не ползвах, че я забравих, както и да си взема винетка /разбира се акт/, та малко каръшки риболов.
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: яз. Тополница

Мнение от borislav58 »

Ето малко и от мен в сряда бях там.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всичко заебавам и за риба заминавам!
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: яз. Тополница

Мнение от bkd »

Адаш , а от към риба :smt102
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
batlar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 7:25 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: яз. Тополница

Мнение от batlar »

някой да е ходил скоро и да иска да сподели кво е положението на язовира :)
Рибата е като жената,дава когато си поиска и на който си иска !!!

http://www.eeautoservice.com/
Аватар
batlar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 7:25 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: яз. Тополница

Мнение от batlar »

някои да има инфо от язовира как е нивото и има ли риба :)
Рибата е като жената,дава когато си поиска и на който си иска !!!

http://www.eeautoservice.com/
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

Спаднал е малко и продължава да спада. До към към 9ч. 5-6 прилични баби. После епизодични и предимно дребни. ? укрея и няколко костура. Много едри слънчаци. Преизпълних нормата с тях. След 16 ц. пак се активизира рибата, но трябваше да си тръгвам.
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от djago1981kn »

Нека да въскресим темата с един излет на 21.03.2015.Язовир Тополница е леко забравена дестинация от колегите (поне от тези във форума),та едвам намерих темата за него.През изминалата седмица получих информация,че на язовира е тръгнал риболов на уклеи и бабушка.Събота сутринта бяхме на язовира месността Мътивир.Още от колата се виждаха балончета във водата,ръкава вреше от уклей.Начало на риболова 7.30,краи 13.00.Вятъра бе силен но рибата кълвеше доволно и си струваше да се търпи.Уклеят е с приличен размер,от дребен до дваисетина см.Бабушките малко разочароваха като размер но пък кълвяха добре.Към обят се напълни с хора ,повечето от които от местните цигани ,а щом на един язовир има цигани значи има и риба.
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от Pelzer »

Как може да се стигне до тази местност, къде се намира ? Благодаря предварително :)
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

По пътя София - Поибрене от дясната страна /няколко километра преди Поибрене/ има две отбивки на 20-тина метра една от друга. И двете водят до стар асфалтов път за почивните станции.
Виж тук за някаква ориентация.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 9,0.072441
Понеже линка не отваря сателитната снимка както я бях отворил, ползвай опцията за такава.
Kalin1983
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 7:10 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от Kalin1983 »

Колега за лека кола става ли?
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от akoto13 »

И аз искам да попитам, дали е възможно някой да качи някоя снимка. Не съм ходил от три години ми е интересна обстановката. Ако не здраве да е.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

Миналата година ставаше. Макар и на места да липсва асфалта. Когато съм ходил времето е било сухо, та при дъжд как ще е си нямам представа. Все пак там са вилите и бивши почивни станции.
Доколкото знам традиционно пролетно време се прави добър риболов.
Марко Поло имаше тема за там със снимки, но нещо доста изтрити постове и снимки има вече. Интересни бяха снимките от едно и също място през различно време на годината.
Аватар
AzAzEl
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:17 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от AzAzEl »

Днес инфо от Тополница. Първо колегата КАЯ е дал добро описание на пътя и аз като за първи път, намерих маршрута без проблем. От пътя до бившите станции се стига по стар път, а на места е черен е малко кален, разбира се има и доста дупки. Но имаше 15 тина коли, от които 10 леки и явно може да се слиза и с тях. Риболовът беше слаб. От 8 до 13 - 50 тина дребни уклея. Кълването започна в 9,30 и не се влияеше много нито от захранка, нито от вятър. Стръв пинки, но сякаш подбираше по червените. На бял само една уловена рибка. До мен един колега не хвана нищо, а други хващаха, но много рядко. Това е накратко.
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: яз. Тополница

Мнение от heifisch »

Какво е нивото?
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от Emo-el »

Моята информация е съвсем различна от на колегата. Вчера бяхме там някъде към 8. Пред нас беше не повече от 2 метра дълбоко и ловихме само и единствено на малък бял, а на червен само 1 малко костурче. Ловиха се средни по големина уклейки, както и малки + малки костурчета които връщахме обратно. :) Ловихме ги на 50 см дълбочина и всички около нас ловяха риба. Сутринта рибата се влияеше от захранката и се ловеше доволно! Нивото е високо. :)

Христос Воскресе!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”