Нож, малък, но съществен тунинг

Модератор: nkolev66

Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Шуменеца »

Бях си купил малък нож за ръка, според мен, добре изработен, но се захваща с една отвратителна гумена лента, която посмъртно сам не можеш да стегнеш....трябва ти асистент :lol: ...Затова ми ушиха каишки от т.нар. "спортна лента"- дето правят дъжките на саковете, със зашито "велкро"- котешко езиче и стана супер.
Прикачени файлове
Image019.jpg
Image019.jpg (156.15 KiB) Преглеждано 1871 пъти
Image018.jpg
Image018.jpg (167.59 KiB) Преглеждано 1871 пъти
Image017.jpg
Image017.jpg (187.41 KiB) Преглеждано 1871 пъти
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Шуменеца »

Позволих си и още една малка промяна, по скоро допълнение. Прихванах за дръжката гумен О-ринг, изпълняващ две функции...едната, да се ползва като "сиджимка" за ръката, за да не трябва постоянно да се държи ножа, когато е изваден и втора- да подсигурява ножа от случайно отключване от канията. Второто го правя, защото миналата година загубих ножче още на първото влизане....излязох само с "канията" :evil: ....беше с някакво тик- так копченце и....
Прикачени файлове
Image021.jpg
Image021.jpg (134.52 KiB) Преглеждано 1860 пъти
Image020.jpg
Image020.jpg (136.95 KiB) Преглеждано 1860 пъти
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от С.Върбанов »

Хитро !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Pretor »

Туй е то инженерната мисъл :). Предполагам рингчето се разтяга достатъчно за да може при нужда ножа да се извади само с едно дърпане, без да се губи време за откачане от върха на канията.
Изображение
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от 6tukara »

Супер идеи!
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от spear »

Пламене ако си ми гледал клиповете сигурно си видял че ползвам втора макара на ръката, малко над лакътя я слагам. И аз минах през велкрото, ами и то не става. След като се накисне неопрена се свлича надолу. Стягам със зъби и други хватки(много неудобно във водата), слизам долу и от компресията пак се свлича.
Накрая ми писна и пак се върнах на гумата, но съсипах един гумен колан. Сега я хващам с колан за ръката и долу-горе е добре.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Шуменеца »

Благодаря за поздавленията! Претор, еластично е, и е със сечение 2мм. с малко повече усилие може и да бъде скъсано.
Юли, не разбрах това за макарата на ръката :? ...а иначе това с велкрото го направих като на апарат за мерене на кръвно налягане и става лесно обтягането...иначе, щом казваш , че се плъзга, утре и без това ще лепя увеличаващи плаваемостта дървени ламели на малкото ролерче със Сикафлекс и нищо не ми пречи да омацам отвътре тия каишки и самата пластмасова дъга, така, че да увелича триенето. А, забравих... лентата се прихваща двустранно , не се залепва от едната страна само....сега ще го заснема..

П.П....Юли, аз "дочел - недочел" :) :oops: ...писал си "от компресията"....сиреч, сикафлекса вероятно няма да помогне....в петък съм по юга и ще се разбере ще изхвърлям ли велкрото
Прикачени файлове
Image017.jpg
Image017.jpg (169.77 KiB) Преглеждано 1503 пъти
Image018.jpg
Image018.jpg (153 KiB) Преглеждано 1503 пъти
Image019.jpg
Image019.jpg (135.86 KiB) Преглеждано 1503 пъти
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от yavorsub »

Един от колегите ми ползва същото и му направи неопренова лента
Еластична е , обира както трябва компресията и накрая има 2см велкро за да може да се маха.Ама не го ползва въобще. Направо нахлузва. :)
Номера с ластика се оказа стар трик ама и аз едва миналата година го научих. ;)
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от spear »

Само с неопренова лента не съм пробвал, но съм навит да я пробвам, това с нахлузването ми харесва като идея.
Пламене изгледай кратката анимация след като отвориш http://www.vidraxsub.com/. Това съм аз а макарата на ръката ми там е в периода с велкрото, само ядове както писах по-горе.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Шуменеца »

Юли, да разбирам макара на ръката, вместо макара на харпуна? Добра идея, особено за харпуни с по сложно стъкмяване....като ролери и полиспасти
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от spear »

И на харпуна имам макара а той е вързан към макарата на ръката. Преди години една риба ми отмъкна чисто нов харпун с макара(опъна беше внезапен, мощен и макарата не успя толкова скоростно да се развие) и от тогава все го връзвам някъде по мене си, като накрая навика се изроди в това да нося и макара на ръката :)
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от baretata »

Юли следващия път да не вземе да свърши и втората макара, че тогава трябва да караш водни ски.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от spear »

Златко един път изплувам ли горе съм съгласен да ме влачи на водни ски колкото си иска, рано или късно ще му изтече кръвчицата и ще ми падне в ръчичките ;)
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от JIRO »

Аз си слагам ножа на едната презрамка на жилетката (с дръжката надолу)...След като проиграх различни кошмарни сценарии за себе си установих, че това е най правилното място на ножа.Иначе и аз ползвам подобен нож който позволява такъв монтаж посредством две малки планки( и още няколко други видове монтажи) ето този:
http://www.oceanic.bg/content/nozh-aqualung-squeeze
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Нож, малък, но съществен тунинг

Мнение от Булти »

...на мен ми е най -добре на кръста пичове - така или иначе там има колан за закрепване ... и отпадат филмите от рода : " Въй , забрайх си ножа !!! " Има колан - има тежести - има гмуркане - има нож , забрайш ли си колана - няма гмуркане и нож не ти требе :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”