Спининг макари - кой, какво развърта ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от entusiast »

Яснооо :) Не знаех, че примамките оказват по-голямо съпротивление - ще трябва да пробвам :)
Значи всъщност хубавите макари за спининг на 95% са хубави и за други цели, докато за обратното процента е по-малък, т.е. купувайки макара, доказала се за спининг, няма как да се прецакаш :)
Ей тази информация всъщност ми трябваше. Сега ще гледам какво препоръчвате и ще си избера от този списък нещо за мен. Само ще гледам да издържа на солена вода.
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от entusiast »

Изчетох прилежно темата, обаче не намерих отговор на въпроса ми - интересува ме макара за морски спининг, т.е. използване на по-тежки примамки 15-30 гр. в СОЛЕНА вода. Разни катмастери, големи тежки воблери, плюс използване на бомбарди за по-далечно замятане. Тези Риобита около 70-100 лв, които се приемат за най-доброто за такива пари, дали са устойчиви на солена вода? Какъв размер макара би трябвала за такъв риболов - там целта е далечно хвърляне (поради което се използват и пръчки към 4 м.), а не толкова точност на поднасяне на примамките?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

entusiast написа:...интересува ме макара за морски спининг, т.е. използване на по-тежки примамки 15-30 гр. в СОЛЕНА вода...
Daiwa Caldia 3000


Изображение

Изображение

За парите си е най-доброто решение относно търсенето ти :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от entusiast »

Това нещо трябва да струва към 500-600 лв, което е ЧИСТА ЛУДОСТ да се дадат толкова пари за 10-на каспуловани лагера (по 5-6 евро най-най-най-скъпите) и 200 грама алуминиеви отливки (или от каквото са там - дреме ми). Дори да ми бяха излишни тази пари, щях да предпочета да ги дам на някой дом за сираци, отколкото за някаква рибарска макаричка!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: Пич , логиката ти е дЖелезна и не подлежаща на коментар :lol: :lol: :lol:
Виж ако наистина ти трябва макара която наистина да е
...макара за морски спининг, т.е. използване на по-тежки примамки 15-30 гр. в СОЛЕНА вода. Разни катмастери, големи тежки воблери, плюс използване на бомбарди за по-далечно замятане...
При това да се ползва дълго време без проблеми и с кеф , то това е перфектно решение при това не особено скъпо . За времето което ще ловиш с нея , при това безпроблемно , ще смениш камара по-евтини макарета , излизащи поне три пъти по-скъпо от нея , ама ти си знаеш :wink:


пп - инак цената и е около 380лв. с доставката до БГ - http://www.ebay.com/itm/Daiwa-CALDIA-30 ... 5892a00794 .

Само със седем лагера е :wink: От тия с по десет се намират и за по четеридесетина лева :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Earthman
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 3:15 pm
Местоположение: Бургас

Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Earthman »

Ето я и моята нова придобивка за този сезон "Daiwa Exceler X 2500".Не е от "висшата лига" както бе писал един колега по-горе,но времето ще покаже дали скъпото излиза по евтино :?:
Прикачени файлове
SAM_2909.jpg
SAM_2909.jpg (238.89 KiB) Преглеждано 3469 пъти
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от bobo_33333 »

:oops:
Последно промяна от bobo_33333 на Нед Юли 15, 2012 11:04 am, променено общо 1 път.
Аз там съм пораснал...
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от czd »

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=119&t=45497

Щом сега започваш със спининга е хубаво ,че не си купил някое скъпо макаре :) и аз започнах като теб с :
1. Някакво макаре от марката силстар /много стар модел/, което ми подариха преди доста години
2.После си купих един ДАМ модела беше от скъпите за времето си гледам явно е що годе качествен ,тъй като много колеги още си го ползват
3. grauvell matra
4.няколко китайчета - tokushima и hakuyo
5. shimano catana 2500
6. shimano sedona 4000
7. shimano exage 3000
8. shimano twin power ci4 в момента непоправимо счупено и макарата,която ме накара да сменя шиманото с дайва / 1000+ лева хвърлени на вятъра/
9.shimano stradic gtm 4000
10.shimano stradic gtm x 3000
11.shimano stradic gtm 1000
12.ryobi zauber
13.penn affinity
14.tuberttini sirio
15.daiwa caldia 2000
16.daiwa caldia 3000
17.daiwa caldia 3000
18.daiwa tdr 2508
19.daiwa tournament z 2500
20.daiwa luvias 1003
21.daiwa luvias 2506
22.daiwa fuego 3000
23.daiwa fuego 2500
24.daiwa gekkabijin 2004
25.daiwa certate 2500
26.daiwa certate 3000
27.daiwa sol 2500
28. daiwa saltiga 6500 в момента я чакам :)
Ако не съм пропуснал някоя това трябва да почти всичко, което съм имал и слагал на спининга
в момента ползвам само 4 от тях без да броя салтигата ;) и мисля ,че съм намерил оптималния за мен вариант :)
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от stefan4etoo »

czd написа:http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=119&t=45497

Щом сега започваш със спининга е хубаво ,че не си купил някое скъпо макаре :) и аз започнах като теб с :
1. Някакво макаре от марката силстар /много стар модел/, което ми подариха преди доста години
2.После си купих един ДАМ модела беше от скъпите за времето си гледам явно е що годе качествен ,тъй като много колеги още си го ползват
3. grauvell matra
4.няколко китайчета - tokushima и hakuyo
5. shimano catana 2500
6. shimano sedona 4000
7. shimano exage 3000
8. shimano twin power ci4 в момента непоправимо счупено и макарата,която ме накара да сменя шиманото с дайва / 1000+ лева хвърлени на вятъра/
9.shimano stradic gtm 4000
10.shimano stradic gtm x 3000
11.shimano stradic gtm 1000
12.ryobi zauber
13.penn affinity
14.tuberttini sirio
15.daiwa caldia 2000
16.daiwa caldia 3000
17.daiwa caldia 3000
18.daiwa tdr 2508
19.daiwa tournament z 2500
20.daiwa luvias 1003
21.daiwa luvias 2506
22.daiwa fuego 3000
23.daiwa fuego 2500
24.daiwa gekkabijin 2004
25.daiwa certate 2500
26.daiwa certate 3000
27.daiwa sol 2500
28. daiwa saltiga 6500 в момента я чакам :)
Ако не съм пропуснал някоя това трябва да почти всичко, което съм имал и слагал на спининга
в момента ползвам само 4 от тях без да броя салтигата ;) и мисля ,че съм намерил оптималния за мен вариант :)
:smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :prayer: :prayer: :prayer:
Аватар
Earthman
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 3:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Earthman »

[quote="stefan4etoo"][quote="czd"]http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=119&t=45497

Щом сега започваш със спининга е хубаво ,че не си купил някое скъпо макаре :) и аз започнах като теб с :.............

Не започвам сега с спининга и аз смених някое и друго макаре и сега съм си оставил едно Ryobi Zauber 1000 за по-късата ми пръчка 2.10 а за другите 2.40 и 2.70 ще си ползвам Дайвата.Иначе твоя набор от макари наистина е много впечатляващ :!: :!: :!:
Междо другото исках мойта публикация да бъде продължение на старата тема"Спининг макари - кой, какво развърта ???" която преполагам много колеги следят с интерес,но се получи като нова тема,ако искат модераторите да я изтрият или преместят.
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от takezo »

Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Митко Кирилов »

Да ти е честита Дайва Екселер 2500 ! Много успешни риболовни излети! Аз притежавам такава макара вече 5 сезон/произведена в Китай и закупена от САЩ!-Кабелас/.Не мога да се оплача, като се има в предвид, че е използвана непрекъднато за спининг риболов с бомбарда.Натоварването е 2-3 часа непрекъснато при този начин на риболов.Единствено миналата година смених лагера на ролката на бигела /~ 3 лв/.Така че немога да се съглася, че това е нискобюджетна покупка! Макарата си струва парите и, надявам се, ще задоволи.
За сведение заедно с тази макара закупих и Дайва Регал 2500, но използвам почти винаги Екселера и на другата макара не е дошел реда.
Успех!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от pi4a94 »

28. daiwa saltiga 6500 в момента я чакам :)
:shock: :shock: :shock:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

Слях темите ама ще ви помоля да гледате другият път какво и къде пускате та да не се получават подобни "дублажи" .


пп - Саше , какво съ пулиш бре батювото ? 6500 си е размер за големи риби които разрешават да се ловят след като навърши човек поне 21 години . Демек ти още три години нямаш право на такава :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от czd »

6500 може да се окаже малко, имайки впредвид къде ще ловувам с тази придобивка :roll: като гледах пичовете там с какви лебедки ловуват почвам много да се съмявам :lol: ама дай първо да дойде макарето читаво да се не затрие по пощите пък после ще го мисля :)
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”