Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

maver13 написа:Добре де сега сериозно по темата:

Повечето зхранки са на основата на галета! Тя може да е от бял, черен, ръжен, пшеничен, пълнозърнест итн. хляб. Има и галета от бисквити, царевични сладки и др. Може да е печена или сушена. Може да бъде смляна с различна едрина. Другите добавки към захранката са вкусови и ароматни атрактанти. За вкусови атрактанти се ползват смлени семена от слънчоглед, коноп, овес, фъстъци, орехи, различни видове брашна итн. За ароматни - всякакви видове ароматизатори и есенции, като не забравяме, че гореспоменатите продукти също отделят аромат въвводата. Добавят се също и сол, захар и дори сода! Пропорциите при които се смесват всички продукти са в зависимост от конкретната нужда на риболовеца, вид водоем, вид риба, начин на риболов, сезон итн. Сварените или запарени и накиснати зърнени ДОБАВКИ са също много сполучливи при риболов на мирни риби. И накрая - живите компоненти - бели, торни, земни, вердевас итн. За съжаление нацелването на точната пропорция става с много опити и се изисква много комбиниране и познание на отделните компоненти, за да се постигне един добър микс.
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

Съставките са приблизителни щото го правя на око.Половинка финно чаревично брашно се заварява до гъст качамак,като поистине се прибавя половинка ситно кюспе смески за пилета за количество,набъбнало жито 1-2 чаши,и толкова прясна царевица ,захар 1-2 ч.ч, трупно брашно 1ч.ч ,но малко по-малко може.3-4 суп.лъж.нескафе.1-2 шепи сушени яйчени черупки на прах и до кило галета от печен стар хляб почти до черно.За водата бъркането и пресяването си знаете.Супер успех имах с шаран и амур на развъдник цяло лято а на колегите не им вървеше на всевъзможни видове стръв.
-Мятам на пружина,но като захранка с ракета и после с царевичка пак е добре.Между другото,който има сега замразени млечни цаевични зърна да изкара малко от фризера и да ги разбърка с истински мед.След това в хладилника,няма да се развалят.Пробвах един път и След извесно време сякаш зърната попиха меда и станаха по-твърди и много ароматни.
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Мнение от pi4a94 »

аз ще помоля за захранка която ползвате при ето тези три риби:червеноперка,кефал,уклей.някой ако ползва захранка за костур също може да сподели :wink: за този сезон

ПП.продуктите да могат да се намерят по магазините :idea:
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Мнение от chanio »

2-3 хляба,0.5кг кюспе,0.5кг цареви4но брашно,3 пакет4ета ванилия,2 шепи галета,шепа бял червеи.разбърква се с водата от консервираната царевица,става и с други аромати(степ).за каракуда,шаран,перки и др. мирни риби
bassribar
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 5:28 pm

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от bassribar »

Пиши на кирилица!
Dedy
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от nedved3 »

2 килограма цартевично брашно,1 килограм пшенично,1 килограм галета,1,5 килограма кюспе и ванилия за сладкиши 20 пакетчета,за каракуда и червеноперка е трепач.
knockout
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:34 pm
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от knockout »

Една захранка за шаранови риби на един сърбин. Сега я намерих. Не знам от де съм я преписвал през 2005 г.

30 % галета от бял хляб с кората
20 % стара мляна царевица
10 % корн-флейкс
10 % картофено брашно (за пюре)
10 % кестеново брашно :shock:
10 % мляно конопено семе
10 % мляно ленено семе

Само не знам туй кестеново брашно от де да го вземем! Ако някой знае да каже, че да я пробваме тая захранка.
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от butnik »

Сега е сезона на кестена ,но не този,конския или дивия,а този който се хапва във варен или пекан вид.В Пловдив по пазарите го продават,аз ходя да им изсипвам чувалите заради червея,този като при жълъда.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
bvlgai1979
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:04 pm

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от bvlgai1979 »

Не знам дали ще ти помогне,но бях на риболов с един стар шаранджия и той месеше хляб и куришки от гълъби.Казвам ти вадеше големи парчета,а ние с купешките по малки.Той ни каза тогава"гледайте кво лети над и кво расте до водата(плод)тя рибата го е яла яла"""Това е за пружина на куките царевица и червен.Дори и за захранка. и Още нещо КОГА ЩЕ СПРЕ ВЪРТЕНЕТО НА МРЕЖИ @@@@@@@@ :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: на едно перфектно язовирче за 1 месец му еб....... май......та вече няма нищо пе.......си
mateevi75
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 1:22 pm

Re:

Мнение от mateevi75 »

chanio написа:2-3 хляба,0.5кг кюспе,0.5кг цареви4но брашно,3 пакет4ета ванилия,2 шепи галета,шепа бял червеи.разбърква се с водата от консервираната царевица,става и с други аромати(степ).за каракуда,шаран,перки и др. мирни риби
Колега,ако се свари и жито и се сложи в това?
NIKS_2709
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 11:08 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от NIKS_2709 »

1 хляб
350гр.Трици
200гр.Кюспе
3-4 малки ванилийки
1 яйце
и вода за спойка...Смесвам всичко,правя
NIKS_2709
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 11:08 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от NIKS_2709 »

1 хляб
350гр.Трици
200гр.Кюспе
3-4 малки ванилийки
1 яйце
и вода за спойка...Смесвам всичко,правя топки и ги оставам да изсъхнат...
TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от TerzievG »

Набъркал съм една захранка но не е в пълният си вид още,ако някой има нещо в предвид приемам критики и съвети. :) (някои от съставките на с приблизително тегло)

1. ~2.5-3 кг царевица
2. ~2 кг жито и ечемик
3. ~1.5-2 кг кюспе
4. 0.5 кг шоколадова бискв. галета
5. ~2 кг печена хлебна галета
6. ~0.450 кг печено ленено семе(в тиган на котлон)
7. ~0.450 кг печено конопено семе(в тиган на котлон)
8. по 50гр ленено семе и коноп сварени в 3л вода и прибрани в 0.5л бутилки за овлажняване
4 не е добавена още
5,6 и 7 не са смлени още.
Как ви се струва? :)
Аватар
spears
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 3:27 pm
Местоположение: Провадия

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от spears »

Аз ползвам суха царевица смилам я когато съм на село слагам брашно и малко сладка царевица от лидл и става трепач на прожини за шаран ;) Пробваите няма да съжелявате !
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re:

Мнение от nocalled »

butnik написа: хареса ми на SAPUNA рецептата,що не я опитате,вие които си готвите сами.
е тя темата е 3а домашни захранки
какво да пишат?!
you'd better run...
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”