Кой какъв фидер ползва

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от fozi073 »

Slavi_82 написа:Секцийте на фидерите си влизат пътно винаги.
Тва разтояние от снадка до снандка от няколко сантима винаги се оставя при всеки фидер
тъй като след време карбона леко по леко се износва и се напасват до края.
Ако това разтояние го няма , след време снакдите ще станат доста по хлабави след време и фидера няма
да е така устойчив :) Така че всичко е наред при фидера ти
Здравейте. Може би сега е момента да попитам с какво се нанасяше по износените части / имаше мисля някакви спреове ли не знам /. В моя случай става дума за директен телескоп.
vadimski
фен клуб-скобар
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 5:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от vadimski »

Здравейте колеги!
Вчера си купих Filstar Supreme Medium Feeder 3.75 акция 20-90.
Първи впечатления,като уточнявам,че не съм спец.Тънка и много стегната бланка.От всички фидери които разгледах в този ценови клас това беше фидера който най-много ми хареса,както казват направо ми лепна за ръката.Много лека въдица, само 200гр. и с макара 4000 по Шимано баланса на комплекта е на около 5см. преди макародържача.От теста на вода днес-Заявената акция според мен е вярна.Най-добре работи с хранилки до 40г. плюс захранка.Тествах го и с 60г. хранилка но ме достраша да заметна силно,но до 30-35 метра се справи добре.Може би с хранилка с по-малка вместимост няма да има проблем,но нямах такава в момента.Нека думите ми да не се приемат като реклама,а като малка помощ за колегите които имат някакви колебания какъв фидер да изберат.Горещо препоръчвам за затворени водоеми и бавно течащи реки!
Не сме наследили земята от дедите си,а сме я взели на заем от децата си.От нас зависи в какво състояние ще им я върнем!
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от andro833 »

След като са написали до 90 грама, значи трябва да може изхвърля такава тежест.
С 3,66м, medium до 90 гр., с 0,26 мм влакно, 28 грама пелетна хранилка+храна (по-аеродинамична, в сравнение с кошничка, определено), inline, макара 4000: по оборотите на дръжката на макарата мога да направя над 80 метра замятане, така че напъвай смело.
vadimski
фен клуб-скобар
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 5:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от vadimski »

Андро,
Ако съдя по дължината на фидера ти,предполагам че става въпрос за Шимано,и ако това е така при тях съм забелязал презастраховане с акцията.А тук при Филстар леееко е завишена,което не е кой знае какъв проблем стига да се внимава при граничните натоварвания.
P.S. С 40 гр. хранилка си лових прилично в сравнително силен вятър на дистанция около 50м.
Не сме наследили земята от дедите си,а сме я взели на заем от децата си.От нас зависи в какво състояние ще им я върнем!
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от andro833 »

Да, използвам SuperUltegra AX и BeastMaster DX и двете 12 ft и двете по 200 грама.
С моделите на Filstar нямам опит, но във вятър 50 метра дистанция си е доста добре, съпротивлението на въздуха с хранилката влияе много, поне при мен.
Ако трябва дистанция по-дълга пръчка, но пък тежестта им се увеличава.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

fozi073 написа:
Slavi_82 написа:Секцийте на фидерите си влизат пътно винаги.
Тва разтояние от снадка до снандка от няколко сантима винаги се оставя при всеки фидер
тъй като след време карбона леко по леко се износва и се напасват до края.
Ако това разтояние го няма , след време снакдите ще станат доста по хлабави след време и фидера няма
да е така устойчив :) Така че всичко е наред при фидера ти
Здравейте. Може би сега е момента да попитам с какво се нанасяше по износените части / имаше мисля някакви спреове ли не знам /. В моя случай става дума за директен телескоп.
Не съм сигурен но мисля че всеки един телескоп , и най вече болонезите се амортизират с годините
ползване и тва е неизбежно, един красив ден просто карбона пука и правенето му не е рентабилно.
Не съм чул за спрейове, лакиране и т.н. да помагат.
Но искам да вметна нещо. ако някой реши да купува хеви фидер сюрпим на филстар,
тва са едни много мощни пръчки, за река и за големи риби са уникални, но ако ще ловите масовите
шаранчета по 1-2-3 кг повече от медиум не взимайте че ще ви дойдат малко твърди бланките
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от N.Dimitrov »

Някой може ли да ми предложи добър фидер с акция до 80гр(медиум по-скоро) но да е над 4м дължина по възможност въдицата да е фина и чувствителна, както се казва да усетя удоволствието понеже това не е моя риболов честно да си кажа но по някога ми се налага да ловя по този начин, Ползвам 2фидера, едното е пикер по-точно, но така и не усещам тръпката вярно не са класни въдици даже са бюджетни, но този път ще отделя малко повечко пари. Мисля ,че едни 100/150лв само за въдица са достатъчно.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от stridata »

Над 4м. ,80г., фина и чувствителна. Това не е мач риболов, мислая си, че нямаш шанс, но може и да греша. Всичко от високия клас е фино независимо от дължината, чувствително сигурно искаш параболик, а относно акцията аз никога не съм виждал дори на 13ft с такава малка акция. Сподели малко повече за какво ти трябва и защо търсиш малка акция с голяма дължина?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dantho.mihov »

Има го, но с тест на изхвърляне към 90 грама.
След бърз преглед не мисля, че го внасят у нас. Ако можете да разгледате каталога на Трабуко, ще го откриете.
Ей го къде е неговия братовчед : http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2924.html
Масовата част погрешно счита, че фидер с дължина 4.20 м. непременно трябва да е ултра хеви. Да, но вижте какво е внесено от Италия : http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2929.html
Друг е въпроса как желаното от нас може да се набави от чужбина.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от N.Dimitrov »

stridata написа:Над 4м. ,80г., фина и чувствителна. Това не е мач риболов, мислая си, че нямаш шанс, но може и да греша. Всичко от високия клас е фино независимо от дължината, чувствително сигурно искаш параболик, а относно акцията аз никога не съм виждал дори на 13ft с такава малка акция. Сподели малко повече за какво ти трябва и защо търсиш малка акция с голяма дължина?
За чувствителността позна, точно параболик искам да е да се усеща ,че вадя риба, щото с повечето колци усещам само кошницата. Принципно съм заклет плувкар :D но понякога ми се налага да ловя с фидер, когато е неравно дъното или не е удобно самото място и най-вече пролетта когато ловя по долните течения на реките и при пълноводност риболова на плувка е практически не възможен. Както казах любимия ми риболов е на плувка за това и съм свикнал да работя с фини въдици като болонезите и такъми. Проблема при фидера риболова за мен е ,че не изпитвам това удоволствие което търся, та си помислих ,че една въдица с подобна дължина и чувствителна като цяло ще бъде добър заместител. Ще ловя само на река с него, не ми трябва за язовири, има места на които мисля ,че кошничка от порядъка на 30/60гр ще ми вършат чудесна работа не ми трябват по-големи тежини. Това са ми изискванията ако имате и се сещате за добри предложения... :)
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dantho.mihov »

В такъв случай си мисля, че погрешно си се насочил към фидер с дължина 4.20 м. изхождайки от практиката ти с болонезе. Силната страна на дългите фидери е в по-голямата дистанция, която могат да постигат. Та в тази връзка те са по- подходящи за езера и язовири.
Втората ти грешка е параболик. При по-силни течения не са подходящи.
Следващия момент - чувствителен фидер не е задължително да е параболик. Вниманието ти трябва да е насочено към връхчето. С диаметър в основата 2 - 2.3 мм. от по-висок клас от средния както спомена Стридата.
На пазара се предлагат доста такива. За ориентация на по-бюджетни модели под този праг не трябва да слизаш : http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6918
и http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6917
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от lozzy.68 »

Да не би колегата ,да визира... примерно ... ,,daiwa hf-2 40-150 gr. ?!?! :wink: Да но там ,паричките са мнооого ...... над което е писал....?!?! :wink: :drinkers:
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от N.Dimitrov »

По принцип цената не ми е проблем, но за риболов който не практикувам редовно според мен не е нужно да отделям голяма сума. По-скоро ми трябва някакъв оптимален вариант доближаващ се до изискванията ми. Ще реша в последствие какво искам, а и не бързам за покупката има време, така ,че всяко предложение е добре дошло. Благодаря ви :)
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dantho.mihov »

N.Dimitrov написа:По принцип цената не ми е проблем, но за риболов който не практикувам редовно ...
Чак сега забелязах, че си от Плевен.
Съветвам те да потърсиш твоя градски Божката - много опитен фидерист и състезател.
При него има много добри фидери и някои от тях са на половин цена от обичайната. Можеш да пипнеш и Престън и Матрикс карпмастер и ще останеш възхитен.
Ей му профила : memberlist.php?mode=viewprofile&u=12177
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от N.Dimitrov »

Не съм точно от Плевен от околието, но Божката го знам кой е и къде му е магазина. Вероятно и него ще го посетя :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”