закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

kronen
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от kronen »

тези, от които щях да взимам се оказаха някакви украинци, не ми вдъхнаха доверие и се отказах. Взех си светлосива лодка от сайта дето го бях показал и както казах със 120 лева ми излезе повече, но имах лош момент отпреди три години с едни руснаци и с такива хора вече не искам да се занимавам. Дойде лодката, надух я, поседях в нея и я оставих 24 часа да видя дали ще спада и я събрах. Дано да не сте прави че ще ми е необходима по-голяма. Другата седмица ще я тествам на някой от вецовете около Своге и ако всичко е добре ще се уча да греба. Малко ми е трудно да уцеля налягането, но тази седмица ще си взема манометър. Това ми е следващото питане- как да уцеля манометъра да пасва на винтила, защото ще го поръчвам по интернет?
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от Saltwater™ »

Моята е такава но я взех доста по-евтино. Ползвам я с лопатки защото така ми е по-удобно при ваденето на шарани от един тревист водоем, влизам по кордата и рибата си я въртя както си искам покрай лодката преди да я гребна с кепа. Почти не може да ми скъса защото на брега има човек с въдица на разстояние 180 метра, може и двама в по-голямата лодка но така ми е удобно.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от boci_ »

Чак манометър да купуваш. Надуй си я хубаво, така че като седнеш на седалката да не се прегъва балона. Винтилите се въртят, не знам дали видя. В едното положение изпуска, като го завъртиш не изпуска и тогава се помпа.
Това с гърменето става само при много топло време. Тогава е добре да я спускаш малко през деня за всеки случай. По принцип клапана за свръх налягане би трябвало да предотвратява гърменето, но аз винаги я спускам малко през деня когато не я ползвам. Може да се покрива с бял плат също и да се държи частично във водата, за да не се нагрява много.

За размера със сигурност ще можеш да я ползваш, въпроса е да се чувстваш комфортно вътре. Мен ми се искаше лодката да ми е малка от гледна точка на лекота, разпъване и малък обем багаж, но с ходене по магазините и тест на чужди лодки взех по-голяма. Дано останеш доволен. Качи една снимка да я видим.
kronen
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:33 pm

Re: закупуване на надуваема лодка и гаранционно обслужване

Мнение от kronen »

в събота ще я снимам като я откарам на веца да я пробвам
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”