Морска гара Варна.

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Морска гара Варна.

Мнение от Galata »

Забелязъл съм, че колкото по-не разбираш един проблем, толкова по сложни решения търсиш. Спестете ми откровените глупости, които предлагате и се вслушайте в мненията на хората, които идват от там, където Вие сте се запътили със страшна сила :D Ще повторя, без да споря с никого : За да не губим деца - затваряне на вълнолома при лошо време с ясни правила и отговорник. Ако ще избиваме комплекси или ще усвояваме пари е друга тема :idea:
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна.

Мнение от 1000n »

Яд ме хвана, че трябваше точно на Киро да казвам, че не е прав за държавата ни, но от друга страна, който и да каже подобни думи и брат и баща да ми беше и самият аз да ги бях казал си мисля, че трябваше да бъда упрекнат подобаващо. ;)
Колеги, вътре в пристанището, северно от сградата на Морска гара Варна през 50-60м има точно стълби, пояси и въжета!!! (Явно всеки като се замисли стига до подобно решение). Защо да няма стълби, пояси и въжета и на вълнолома, където е много по-опасно бурното море от колкото спокойните води на пристанището!?
За това да има стълби, пояси и въжета, както и да няма дупки със стърчащи ръждясали арматури от тях и също така да заработи отново осветлението на вълнолома съм стартирал подписка. Който иска може да се включи (не се изисква ЕГН, а само дата на раждане). В едно заведение, където продават фрешове срещу сградата на ДЗИ, близо до ЖПГарата във Варна, се съгласиха да оставя при тях бланки за подписката. Улицата е мисля "Цар Симеон I", не знам точно кой номер, но е между ул."Козлодуй" и ул. "Цариброд". Иначе за огради и врати, с които да се забранява достъпа до вълнолома ще кажа, че ежегодно хора се давят и по плажовете, тогава огради, врати и катинари и по цялата плажна ивица ли да слагаме!? На един познат докато си вървял по тротоара една падаща отгоре саксия едва не го убила, тогава да оградим и заключим тротоарите и да не вървим по тях ли!? Улиците са дупка до дупка тогава да ги оградим и заключим и да не караме коли ли!? Наслука на всички! ☺
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от iliev68 »

И спасителки през 10 метра да има.Който е за Памела Андерсън да гласува .
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ianimar »

ами да затворим и всички кръстовища където стават трагедии,малко е тъпо заради неханието на някои родители да се искат такива мерки
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ludiqdoctor »

Силно офтопик стана темата нещо....? Някой да каже, че излиза илария на плувка, вечер сафрид и чернокоп колкото искаш, че и понаедря... Риба има. Само времето кът
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна.

Мнение от 1000n »

ianimar написа:ами да затворим и всички кръстовища където стават трагедии,малко е тъпо заради неханието на някои родители да се искат такива мерки
То ако някой седмокласник ходи навсякъде с родителите си всички ще го имат за полуидиот. То и световен шампион по плуване да си сред вълни и камъни и това екстремно високо първо стъпало на вълнолома не знам дали ще оживееш, та камо ли да тръгнеш други да спасяваш дори и да са деца. При това състояние на вълнолома трябва да се молиш на Бога да не падаш във водата при бурно море, че няма излизане от водата при тоя висок вълнолом. :!:
ludiqdoctor написа:Силно офтопик стана темата нещо....? Някой да каже, че излиза илария на плувка, вечер сафрид и чернокоп колкото искаш, че и понаедря... Риба има. Само времето кът
Не съм ходил за риба там отдавна, но чух, че иларията издребняла, вътре надвечер се хващало малко количество смесено едър и дребен сафрид, но отвън не знам какво е положението. :roll:

Наслука на всички! :)
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от iliev68 »

Ти май упорито драпаш да затворят и вълнолома за разходка и риболов.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна.

Мнение от 1000n »

iliev68 написа:Ти май упорито драпаш да затворят и вълнолома за разходка и риболов.
Не. Но драпам за това някой ако падне във водата да има шансове да оцелее. :/
До колкото разбрах удавили са се две деца, защото едното е искало да помогне на другото и се е опитвало да му подаде ръка... Ако е имало въже, което да подаде вместо само ръка сега сигурно и двете деца щяха да са живи и здрави.
И спасителите използват пояси и въжета. Не знам по добри и надеждни средства за помощ при давещи се. Ако някой се сеща нека каже.
Наслука!
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от iliev68 »

И къде ще стоят тези въжета и пояси, при охраната на паркинга или там ще е ключа за катинарите? Нали ако не са заключени същите теза хлапета ще ги отмъкнат или хвърлят във водата.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ludiqdoctor »

Айде модераторите да се намесят най-после и да се позачисти темата от странични писаници. Ако толкова много ви интересува безопасността на морска гара си ги говорете на друго място тия неща. Влиза човек да прочете нещо, което го интересува и к`во става - 2 страници офтопик. E!!!
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна.

Мнение от 1000n »

ludiqdoctor написа:Айде модераторите да се намесят най-после и да се позачисти темата от странични писаници. Ако толкова много ви интересува безопасността на морска гара си ги говорете на друго място тия неща. Влиза човек да прочете нещо, което го интересува и к`во става - 2 страници офтопик. E!!!
Аз от няколко седмици не съм ходил за риба около Морска Гара Варна,
но преди малко говорих с един колега, който ми каза, че не само, че времето е лошо(ветровито и студено),
но и рибата от вътрешната страна, в пристанището, била много малко, отделни бройки само.

Аз се надявам, че това не е края на сезона, а е някакво "затишие пред буря"!
Малко да изстине водата и времето да се пооправи и сме ние! :D
iliev68 написа:И къде ще стоят тези въжета и пояси, при охраната на паркинга или там ще е ключа за катинарите? Нали ако не са заключени същите теза хлапета ще ги отмъкнат или хвърлят във водата.
Стълби, пояси и въжета има вече от няколко месеца или година
пред сградата на Морска Гара Варна и на север от нея
и никой нищо не е откраднал, въпреки, че не са заключени.

А да си мислим, че някой щял евентуално да ги открадне е като да мислим за нероден Петко. ;)

То трябва да си много зле като съвест и съзнание,
за да тръгнеш да крадеш нещо,
което спасява човешки живот!!!

Наслука на всички! :)
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ianimar »

в България всичко се краде,и никой няма работа на тетраподите да си прави селфи
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ianimar »

и Аз се катеря по тетраподите но като видя вълни не се катеря.за това казах че въспетанието на децата е най важно ,а не поясии въжета
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна.

Мнение от ianimar »

на морска гара от вън се взема чернокоп,вътре граца и чернокоп на блесна
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна.

Мнение от 1000n »

ianimar написа:и Аз се катеря по тетраподите но като видя вълни не се катеря.за това казах че въспетанието на децата е най важно ,а не поясии въжета
И аз внимавам като се катеря по тетраподите, ама не ми се мисли какво ще правя ако падна във водата. Тогава Господ да ми е на помощ. Стълбите, поясите и въжетата биха помогнали където брега е равен и гладък, но ако брега е от тетраподи става много по-трудно да се помогне на давещ се. А чух, че май щели още тетраподи да слагат... Така че вълнолома най-вероятно ще стане още по-лошо място за риболов. И все пак удавили са се деца, утре ако се удави някой пенсионер пак ли ще казваме, че възпитанието е проблема и че родителите на пенсионера не са били там на място, а е трябвало да са до него. Това от всякъде си е черен хумор, но не се давят само деца - това искам да кажа!!!
По колко чернокопа се хващат отвън на филе и колко на блесна вътре? На мен ми казаха за улови от рода на една-две риби. Толкова ли само се хваща? Също ми казаха, че вътре чернокопът не щял филе, а отивал на чепарето. Май има доста дребни рибки и зъбатите риби кльопат основно тях. Наслука на всички! ☺
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”