Чернокоп 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ianimar »

не съм убеден че от кубчето като си пуснеш челника стресираш хишника,просто има моменти когато рибата става пасивна,когато съм с директния 7м. постоянно светкам и постоянно си взимам риби като са там.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ianimar »

като се замисля колко хора има на рубин то става като дискотека
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Светлината привлича дребната риба и я събира в брега и съответно и чернокопа е там привлечен от ЕМА . Когато светлината е постоянна /улични лампи ,кораби ,сгради даже както е писал по горе един колега и да светиш за сафрид тя се явява постоянна за 4-5 часа/ тя не плаши дразни и тем подобни чернокопа. Според мен в такива ситуации той атакува в сянката демек там където светлината не е отразена в повърхността на водата. А за челниците има логика да пречат според мен зависи от мястото например на вълнолома Варна когато осветлението работеше целия да си със светещи челници като коледна елха все тая рибата си кълве.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Забравих само още един пример под Аспаруховия мост преди години вечер идваха с генератор светеха с мощни лампи цяла вечер и го убиваха на воблери . За желаещите даже се чу че има тарифа 5 кинта на калпак
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Чернокоп 2018

Мнение от Шримпа »

Към Варна го изтрепахте. Обаче ми е интересно какво става към Бургас. Или за чернокоп в Бургас има друга тема?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп 2018

Мнение от rap66 »

bubamara написа:Забравих само още един пример под Аспаруховия мост преди години вечер идваха с генератор светеха с мощни лампи цяла вечер и го убиваха на воблери . За желаещите даже се чу че има тарифа 5 кинта на калпак
Момчета, не смесвайте риболова на воблер в осветено с прожектор място с риболова на филе на плувка. Нямат нищо общо. На воблера вадят постоянно риби (пак някои) а филето не го поглежда, по точно не му обръща внимание. Още стоят болтовете по тетраподите на НОЙ, за закрепване на прожектора, само дето Пайнера продаде генератора, щото хванахме много чернокоп :D
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Колеги има едни блесни на Манчо приличат много на Алба знаете ли дали вършат работа.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чернокоп 2018

Мнение от 1000n »

bubamara написа:Светлината привлича дребната риба и я събира в брега и съответно и чернокопа е там привлечен от ЕМА . Когато светлината е постоянна /улични лампи ,кораби ,сгради даже както е писал по горе един колега и да светиш за сафрид тя се явява постоянна за 4-5 часа/ тя не плаши дразни и тем подобни чернокопа. Според мен в такива ситуации той атакува в сянката демек там където светлината не е отразена в повърхността на водата. А за челниците има логика да пречат според мен зависи от мястото например на вълнолома Варна когато осветлението работеше целия да си със светещи челници като коледна елха все тая рибата си кълве.
Преди седмица бях в Гърция. Кея беше осветен и рибите се виждаха като в аквариум, но по-малките стояха в светлото. Гледах ято заргани, които не мърдаха но всяка една се беше обърнала и насочила в различна посока, т.е. ятото дебнеше да не би да последва атака от тъмното, където стояли хищниците(по думите на гърците). С две думи плячката обича светлината, защото може да види хищника, който се опитва да я хване, а хищникът не иска плячката да го вижда и затова стои в тъмното, но максимално близо до светлото.
Но по отношение на броя хванати риби със сигурност влияят и други фактори освен насочената светлина. Такива фактори могат да са блясък на влакното, който е по-голям, когато е осветено и съответно плаши рибата. Друг фактор е как е поставена стръвта - ако куката се вижда лесно, то тогава е нормално при тъмно да хващаш повече риби, защото куката ще се вижда по-трудно и няма да плаши чернокопите, а когато е светло пък обратно - рибите ще виждат куките и няма да са толкова ентусиазирани да клъвнат на часа. Трети фактор е скоростта с която се движи примамката - воблера или филето. Някои колеги въртят макарата, когато ловят на филе, за да им е винаги опъната кордата и да усетят удара на чернокопа на пръта си без да се взират в плувката. Ако е светло е добре да се води примамката (чепаретата също) по-бързо, ако е тъмно чепарето, воблера или филето трябва да се водят по-бавно, а ако е съвсем тъмно понякога е добре изобщо да не се движи чепарето (а за воблера не знам как ще се хване риба без да се движи, това май няма как да стане).
Наслука на всички! :D
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от lozzy.68 »

bubamara написа:Колеги има едни блесни на Манчо приличат много на Алба знаете ли дали вършат работа.
Не знам,Манчо, на кой прилича ,НО,, Албастар,, са си ,доста уловисти !!! ... А те ,са,, пунтаж ,, на ,,Абу Гарсия ,, .... та .... :fishing5: :drinkers:
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Заприходих една бройка 18г. с размер на Алба 2 наложих ги една в друга няма разлика само тая на Манчо е по изправена но я тунинговах с клещите остава да я пробвам. Имам спомен преди 2-3 години един колега на вълнолома от вътрешната страна вземаше доста риби попитах го каква е блесната и отговорът беше Манчо същата е като албата
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Вчера вечерта на Рубин 7 риби до към 22часа после някой друг Азман се закачи и в 00 часа згънах.Днес от обяд под моста риболов на проходно олово , тегава история до 17 часа 4 риби после дойдоха колеги на блесни взеха по 2-3 броики ,аз пробвах без резултат и пак обърнах на олово към 18 часа почна да сгъстява до към 19 часа още 11риби и си набих камшик то и прикапваше ,а и ракийката ме чакаше
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Чернокоп 2018

Мнение от Момчил Димитров »

bubamara написа:Колеги има едни блесни на Манчо приличат много на Алба знаете ли дали вършат работа.
Вършат!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bboy »

Сутринта на морска гара кофти западен вятър. Някой пробвал ли е по канала?
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Навсякъде дава чернокоп слабо но дава . На бомбарда , на проходно олово , на блесна се обажда на филе на светеща плувка . Места кадето се сетиш на морска гара , на малкото фарче на вълнолома на Ной на Рубин в канала по буните на Фичоза на петрол даже само трябва да се ходи и пробва .
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bboy »

На вълнолома положението е зле. Вълната е намаляла, почти няма вятър, но и риби няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”