drennan acolyte pro 8m whip моля за мнения и отзиви

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

drennan acolyte pro 8m whip моля за мнения и отзиви

Мнение от Kokudev »

Здравейте колеги, миналата година се обзаведох с директен на 7 метра, за който не съжалявам и съм доста доволен, но на основния водоем, който посещавам ми идва леко дълъг, а другия, който имам е на 5 метра и затова се налага да си взема и 6 метров. След оглеждане в няколко онлайн магазини и в основния риболовен, който посещавам за този вид пръчки имам леки колебания. В магазина ми предложиха Colmic Hektor с плътен връх, но не знам дали искам него, като 5 метровия ми е Shimano Nexave с кух връх, а 7 метровия ми е Milo Helios Relix с плътен връх и реално и двата са ми удобни, но сякаш този с кухия повече ми пасва, Т.е. По-удобно ми се лови и за това като ми попадна обявата в един от онлайн магазините за drennan acolyte pro 8m whip започнах да се колебая не е ли по-добре него да взема ако действително е качествен и си струва и така да мога да го ползвам както на 6 метра, така и на 8 при нужда и съответно ще мога да покрия дистанциите, които сегашните ми директни не успяват. Моля за съвет и мнения от по-опитните колеги и особено от тези,които са имали досег до въпросната пръчка. Дали наистина може да се ползва като къса щека и като директен, дали е телескопична или е щекерна сглобка ако правилно се изразявам, защото щека не съм и хващал, и ще ми свърши ли работа за типа риболов и мястото където основно ходя, а именно язовир Тича и риболов на уклей, червеноперка,каракуда,платика и някой друг кефал. Не бих отказал препоръка и за други пръчки и ще съм благодарен за всеки съвет, който получа. Благодаря предварително.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: drennan acolyte pro 8m whip моля за мнения и отзиви

Мнение от horsta88 »

Уипа го има в Аква спорт Н.Разпъвах го и мога да кажа,че е страхотна пръчка,но за риби макс до 1кг.Теглото му наистина е 265гр.На 8м е с връх жило,на 7 м може да се оластичи,като има всичко необходимо за това е в компкекта.Може да се ползва като директен до 5м дължина,по нагоре като щека.Експерименти на пълна дължина да се ползва като директен,ще счупят въдицата много бързо.За уклей на късо,червеноперки,каракуди по блата,и по река за мрени е супер.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: drennan acolyte pro 8m whip моля за мнения и отзиви

Мнение от horsta88 »

Първите 3 секций са телескопични,нататък с щекерна сглобка.
Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

Re: drennan acolyte pro 8m whip моля за мнения и отзиви

Мнение от Kokudev »

Благодаря Ви много за полезната информация, беше ми изключително полезна и определено мисля скоро да си взема един такъв уип, вместо директен на 6 метра. А в бъдеще ще преценя дали ще ми е нужен и директен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”